Biolodzy ogłosili przyspieszenie ewolucji koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Biolodzy z Australii odkryli, że pojawianie się coraz groźniejszych szczepów koronawirusa SARS-CoV-2 wynika z rosnącego tempa jego ewolucji. Wcześniej wirus akumulował nie więcej niż dwie mutacje miesięcznie, ale teraz liczba ta wzrosła do 10-15. 

W ciągu roku na świecie zarejestrowano cztery warianty SARS-CoV-2, wyróżnione przez ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia w grupie o najwyższej ocenie ryzyka. Są to brytyjskie (alfa), południowoafrykańskie (beta), brazylijskie (gamma) i indyjskie (delta) szczepy infekcji. 

 

Te opcje rozprzestrzeniają się szybciej niż inne ale ich śmiertelność w tym IFR oraz CFR pozostają z jakiegoś powodu nieznane. Ponadto nowe szczepy są mniej podatne na przeciwciała, które pojawiły się już w organizmie w wyniku szczepień lub po wcześniejszej infekcji.

 

Pracownicy Uniwersytetu w Melbourne uważają, że koronawirus zaczął szybciej mutować pod wpływem pozytywnej selekcji. Naukowcy zbadali sekwencje genetyczne wirusa SARS-CoV-2 z otwartej bazy danych GISAID i oszacowali tempo ewolucji patogenu przy użyciu różnych modeli.

 

Analiza wykazała, że ​​tempo ewolucji koronawirusa różni się znacznie między szczepami, a pojawienie się nowych wariantów patogenu jest w dużej mierze zdeterminowane wzrostem tempa ewolucji. W niektórych okresach tempo ewolucji SARS-CoV-2 czterokrotnie przekracza podstawową filogenetykę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Z a p r a s z a m - www.NPTV.pl i www.pl1.tv

 

Portret użytkownika Alien1974

.............................

........................................ Jak Katoliki nie przestaną łamać praw ewangelicznych, to nieprędko to się skończy. Modlenie na Czarnej Górze niewiele tu pomoże. Idźcie, a wylejcie siedem czasz gniewu Boga na ziemię !" I poszedł pierwszy, i wylał swą czaszę na ziemię. A wrzód złośliwy, bolesny, wystąpił na ludziach, co mają znamię Bestii, i na tych, co wielbią jej obraz.- Ap. Jana. Obraz bestii to m.in: denat na krzyżu w wieku około 30 lat i kobieta na obrazie vel Maryja. Znamie bestii to znak krzyża wykonywany ręką, czyli jedna z wielu form programowania podprogowego ludzi wiarą od dziecka przez najbardziej zbrodniczą i perfidną organizację TERRORYSTYCZNĄ na Ziemi zwaną eufemistycznie Kościołem Kat...olickim. 

Portret użytkownika kam

Iz 66, 18-19 ,,A Ja znam ich

Iz 66, 18-19 ,,A Ja znam ich czyny i zamysły. Przybędę, by zebrać moją chwałę. Ustanowię u nich znak i wyślę niektórych ocalałych z nich do narodów Tarszisz, Put, Meszek i Rosz, Tubal i Jawan, do wysp dalekich, które nie słyszały mojej sławy ani nie widziały mojej chwały. Oni ogłoszą chwałę moją wśród narodów."

Portret użytkownika Plusy Ujemne

O cholera!

O cholera!

Co to się dzieje w tej polsce, okazuje się że i prawnicy, adwokaci i inni uczeni nie chcą słuchać się panów morawieckiego i niedzielskiego, czy oni powariowali. A przecież to chyba mądrzy ludzie a przynajmniej wykształceni. A w telewizji przecież pan horban z simonem apelują, a tu takie kwiatki, co się dzieje z tymi ludzmi, sprzeciwiją się swoim dobroczyńcom , no, no ,no pan bil gates będzie mocno wkurzony na polaków. Bo jak tu władza ma wszystkich zaszczepić skoro inteligencja się buntuje, no jak. Trzeba będzie konkretną kampanie medialną zrobić w telewizji żeby to jakoś ogarnąć, bo pan pazura kase wzioł ale słabiutko bo ludzie jakoś nie chcą go słuchać. Zobaczcie sami co oni tam wygadują, szybciorem bo youtube zablokuje!

https://youtu.be/O3CNFHUu1rI

 

 

Portret użytkownika S

Billo nie będzie wkurzony, bo

Billo nie będzie wkurzony, bo Billo zniknął jakiś miesiąc temu, gdy już syfu poszczepionkowego na Świecie nie dawało się dłużej ukrywać. Serio nikt tego nie zauważył? Facet był Mesjaszem, celebrytą, brylował w wywiadach, opowiadał, że nie mamy nic do gadania i nagle kompletnie zniknął

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Strony

Skomentuj