Biolodzy odkryli, że węże wciąż słyszą dźwięki
Image
Biolodzy z University of Queensland odkryli, że węże mogą słyszeć dźwięki nawet bez zewnętrznego ucha. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie PLOS ONE.
Uważa się, że węże nie słyszą, a jedynie czują wibracje ziemi. Aby temu zaprzeczyć, autorzy umieścili 19 różnych węży z pięciu rodzin w dźwiękoszczelnym pomieszczeniu.
W pomieszczeniu naukowcy włączyli trzy dźwięki, z których jeden powodował wibracje ziemi, a dwa pozostałe nie. Węże reagowały na wszystkie trzy dźwięki, przy czym reakcja różniła się w zależności od rodzaju węża.
Tak więc pytony czarnogłowe (Aspidites) zaczęły poruszać się w kierunku źródła dźwięku. Inne gatunki - taipany (Oxyuranus), brązowe węże (Pseudonaja), a zwłaszcza śmiercionośne węże (Acanthophis), wręcz przeciwnie, próbowały się od niego oddalić.
Według naukowców takie zachowanie węży wynika z ich zachowania na wolności. Pytony są nocnymi drapieżnikami i nie mają konkurencji, więc są odważniejsze. Przeciwnie, tajpany są podatne na inne drapieżniki, więc wolą się ukrywać.
- Dodaj komentarz
- 499 odsłon
Węże wciąż słyszą , to jak w
Węże wciąż słyszą , to jak w tym dowcipie o naukowcach którzy robili naukofe badanie nad muchami , pamięta ktoś?? -Oderwali dwa skrzydełka i jedną nóżkę i mówią - mucha idź . Mucha idzie . Oderwali drugą i trzecią -mucha idź . Mucha idzie . Oderwali ostatnią szóstą - mucha idź- a mucha nie idzie . W podsumowaniu zapisano że mucha po oderwaniu wszystkich nóg ogłuchła
przecież ma jeszcze skrzydla
Dodane przez axell69 w odpowiedzi na Węże wciąż słyszą , to jak w
przecież ma jeszcze skrzydla XD
szczegolnie jeden z edenu
szczegolnie jeden z edenu
Powiedzieć że węże słyszą
Powiedzieć że węże słyszą jest trochę na wyrost. Węże są prawie głuche ale wciąż mogą wychwytywać dźwięk a konkretniej wibracje powietrze za pomocą swojego języka. Podstawy biologii.