Biolodzy odkryli, że samce delfinów współpracują ze sobą, aby chronić samice

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy z Murdoch University odkryli, że samce delfinów mogą tworzyć „męskie sojusze”, aby pozyskać potencjalne partnerki. Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie Mammalian Biology.

 

Naukowcy przeanalizowali 187 zdjęć i dane z 250 bezpośrednich spotkań z delfinami z Indo-Pacyfiku. Według naukowców często obserwowali grupy, w których samica płynęła z przodu, a samce podążały za nią lub w prawo i w lewo. Jednocześnie „męskie związki” były długotrwałe i trwałe.

 

Naukowcy zauważyli, że delfiny w takich związkach przejawiały zachowania seksualne skierowane do samic. Na przykład samiec Bottomslice kołysał głową w górę iw dół na powierzchni wody. Sugeruje to, że takie związki powstały w kontekście reprodukcyjnym: zwierzęta pomagały sobie nawzajem znajdować samice i chronić swoich potencjalnych partnerów.

 

To zachowanie zostało po raz pierwszy odnotowane w Shark Bay w Zachodniej Australii. Autorzy nowego badania wykazali, że występuje również poza tym regionem.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

Delfiny jak Lwy nie są

Delfiny jak Lwy nie są monogamistami, gólnie ssaki nie są, a człowiekowi to narzucił KK.Delfiny jak Lwy pilnują swojego haremu reprodukcyjnego, wiem to od lat z Animal Planet, a tutaj znowu jakieś naukoFce przytuliły granty za sprawy oczywiste..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj