Biolodzy badają tajemniczą śmierć 500 lwów morskich na wybrzeżu Peru

Kategorie: 

Lwy morskie - źródło: freeimages.com

Peruwiańskie służby sanitarne rozpoczęły dochodzenie w sprawie serii tajemniczych zgonów lwów morskich, do których dochodzi w jednym z północnych regionów kraju. Ostatnim incydentem było odkrycie ciał 500 zwierząt morskich na plaży w regionie Ancash.

 

Przedstawiciele władz lokalnych oskarżają lokalnych rybaków, którzy zatruli te ssaki morskie. Przyczyną miała być ich skłonność do poszukiwania żywności przy brzegu, a w szczególności ulubione przez nich przegrzebki, które najeżą do szczególnie poszukiwanych owoców morza.

 

Według lokalnych mediów istnieją również inne wersje teorii na temat przyczyn masowej śmierci lwów morskich. Jedna z nich zakłada, że zwierzęta musiały się zaplątać w sieci lub połknąć kawałki plastiku, takie jak butelki. Dotyczyć ma to zarówno osobników dorosłych jak i młodych.

 

W tym sezonie znaleziono już w Peru setki martwych lwów morskich, ale też delfinów, pelikanów i kilkadziesiąt żółwi morskich. Według najbardziej prawdopodobnych hipotez, śmierć ssaków może być spowodowana brakiem żywności w płytkiej wodzie i przemieszczaniem się gatunków w kierunku głębi.

 

Jakieś nietypowe warunki panujące w oceanie zmieniły naturalne rozmieszczenie organizmów morskich. Zmiany te doprowadziły do ​​załamania łańcuchów pokarmowych i w konsekwencji do ogromnych strat wśród ptaków, lwów morskich i delfinów.

 

W poprzednich latach donosiliśmy często o przypadkach śmierci setek delfinów, które znajdowano w 2012 roku wzdłuż peruwiańskiego wybrzeża. Ekolodzy oskarżali wtedy o ich śmierć koncerny naftowe, które prowadziły w tej okolicy próbne odwierty. Jednak eksperci uznali wtedy, że zwierzęta doświadczyły śmierci w sposób naturalny, prawdopodobnie z głodu, czyli tak jak odnajdowane obecnie lwy morskie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika not only tv

  Biolodzy znają przyczyne,

 
Biolodzy znają przyczyne, dziwne, że autor artykułu o tym nie wspomina.
 
 
Fabryki na terenie Peru które produkujące kwasy Omega 3 i Omega 6 niszczą faune i flore.
 
Polecam poczytać a zamiast kapsułek używać Oleju lnianego.
 

Skomentuj