Bioinżynierowie stworzyli materiał, który jest wstrzykiwany dożylnie i leczy tkanki od wewnątrz

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Bioinżynierowie z University of California opracowali biomateriał, który można podawać dożylnie. Zmniejsza stany zapalne w tkankach i wspomaga naprawę komórek od wewnątrz. Wyniki prac zostały opublikowane w czasopiśmie Nature Biomedical Engineering.

 

Naukowcy szacują, że w samych Stanach Zjednoczonych co roku odnotowuje się 785 000 nowych przypadków zawałów serca. Nie ma skutecznej metody eliminacji uszkodzenia tkanki serca w wyniku zawału.

 

Wcześniej zespół opracował hydrożel wykonany z zewnątrzkomórkowej macierzy tkanki serca, który można wstrzykiwać do uszkodzonej tkanki mięśnia sercowego przez cewnik. Żel tworzy rusztowanie w uszkodzonych obszarach serca, stymulując wzrost i naprawę komórek. Jednak musi być wstrzykiwany bezpośrednio do mięśnia sercowego, więc można go stosować dopiero tydzień lub dłużej po ataku.

 

Aby rozwiązać ten problem, naukowcy opracowali materiał dożylny, który jest równomiernie rozprowadzany na uszkodzonych tkankach. Naukowcy umieścili hydrożel w wirówce, co pozwoliło im usunąć większe cząstki i zatrzymać tylko nanocząsteczki. Otrzymany materiał poddano sterylnej filtracji, a następnie liofilizacji. Dodanie sterylnej wody do gotowego proszku daje biomateriał, który można podawać dożylnie.

 

Biomateriał został przetestowany i okazał się skuteczny w leczeniu uszkodzeń spowodowanych zawałem serca zarówno u gryzoni, jak i większych zwierząt. Naukowcy argumentują również, że materiał może być przydatny dla pacjentów z urazowym uszkodzeniem mózgu i tętniczym nadciśnieniem płucnym. Badania nad biomateriałem u ludzi mogą rozpocząć się w ciągu dwóch lat.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dominikq

nie bylo nie ma i ludzkosc

nie bylo nie ma i ludzkosc nigdy nie stworzy sztucznej inteligencji do tego nalezy wykorzystac biologiczny mozg z oczyma sluchem wzrokiem, czlowiek z daunem bedzie madrzejszy od najlepszego programu komputerowego ale wolniejszy to jest tylko zajecie dla ludzi i praca bo bez tego panowalo by 50 procentowe bezrobocie w ameryce europie wkrotce chiny i reszta przeludnionych krajow,

Portret użytkownika oswiecony77

wpierdalajcie chemie napewno

wpierdalajcie chemie napewno rozwiniecie sie duchowo i genetycznie  

 

Sztandarowym kłamstwem nauki rozpowszechnionym od ponad pół wieku (od 1953) jest to iż człowiek może mieć tylko 2 helisy. Czym są helisy? To nie tylko jak głosi nauka struktura DNA z nośnikiem genetycznych skłonności sprowadzonych jedynie do biologii i fizjologii, to także żywa energia. Helisy są ze swej natury duchowe. Zawierają nie tylko instrukcje co do ciała, jego funkcjonowania, twojego charakteru i wyglądu, ale także bogactwo informacji np twoje poprzednie życia i wiedzę także tą spoza 3D (bo 3D w dzisiejszym wydaniu to tylko ograniczenia); ściślej warunkują czy będziesz zwykłym idiotą, którego każdy będzie wykorzystywać czy geniuszem z pełni uaktywnionym potencjałem. Istnieje 10 pozostałych helis, które są uważane przez naukowców przez pusty, nic nie znaczący śmieć. Jeżeli jednak istnieje ewolucja, to muszą istnieć osoby, które mają więcej helis niż tylko dwie jak zwykły człowiek. I tak w istocie ma już miejsce. Już teraz bowiem pojawia się coraz więcej dzieci z potrójną helisą i stopniowym formowaniem się nowych helis do tej magicznej wręcz, dwunastki.  W środku jego ulicy, z obu stron rzeki było Drzewo Życia sprawiające dwanaście owoców oraz na każdy miesiąc wydające swój owoc  https://pl.pinterest.com/pin/394346511093092996/       http://www.greatdreams.com/menorah.htm

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Kwazar

A Chińscy naukowcy stworzyli

A Chińscy naukowcy stworzyli „nanobombę”, która wysadza w powietrze komórki rakowe. Taka „nanobomba” jest w stanie zniszczyć komórki rakowe, zamieniając je w mikroskopijne bąbelki. Oznacza to, że taka komórka po prostu się sama trawi. Tak niezwykły efekt odkryto przypadkiem.Zwierzętom laboratoryjnym wstrzyknięto do małych guzów nano-lek składający się z kwasu hialuronowego, dendrymeru, doksorubicyny i inhibitora kinazy tyrozynowej. No i teraz już wszystko jasne ale o szczególy, to nie mnie pytaj i (na "zachodzie bez zmian" Ciho, cichuteńko,bo wiadomo, WRÓG NIE ŚPI) Tymczasem nasza "WIELKA NAUKA" Wynalazła, ale sorry...Co wynalezła ? A ILE TO BĘDZIE KOSZTOWAĆ do zapłacenia korporacjom farmaceutycznym ? Jak darowizny wpłacać na leczenie chorych, żeby potem temu choremu tych pieniędzy zbyt łapczywe "państwo" nie zapierdoliło. To jest problem ! A może już, co normą się stało w wytwarzaniu ZŁA (dlatego że, jest nas za dużo,zużywamy tlen,jesteśmy winni ocieplenia jak i oziębienia klimatu) ze strony tzw."Zachodu"  zapewniają nas, że nic już nie ma znaczenia bo ludzkość musi ulec zagładzie.Z druiej strony to i tak podobno jesteśmy NAJLEPSI. 

Portret użytkownika maracash

zakładasz rozwój cywilizacji?

zakładasz rozwój cywilizacji? optymista z Ciebie Smile przykłady "rozwoju" cywilizacji możesz zobaczyć na co dzień - ideologia LGBT, założenia istnienia 56-ciu płci, fameMMA, BLM, wojny rasowe, wojny kulturowe, wojny o zasoby naturalne, dziki kapitalizm oparty na nielimitowanym dodruku, "wolność słowa" polegająca na coraz większej cenzurze, ministerstwa "prawdy", choroby cywilizacyjne, itd. Nie wiem czy zauważyłeś ale nad rozwojem cywilizacji czuwa wujaszek Klaus z kliką - najpierw zakładam wysyp zombie, spowodowany ingerencją w ludzkie DNA a potem zakładam upadek cywilizacji połączony z czymś, co większość rozumię jako "koniec świata". Resztka ludzi, która przeżyję ten czas, zbuduję nowy, lepszy świat. I na pewno nie będą to "ludzie" GMO. 

"Jeśli chcesz wiedzieć jaka będzie przyszłość, wyobraź sobie but depczący ludzką twarz, wiecznie!" - George Orwell "Rok 1984"

 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika maracash

Poczytaj czym jest dysonans

Poczytaj czym jest dysonans poznawczy. Nie zrozumiesz mojej odpowiedzi na swoje pytanie, nawet jak Ci to rozpiszę w punktach. Masz mózg, jak inni ludzie a kura ma skrzydła, jak inne ptaki. Widziałeś kiedyś kure, która z gracją porusza się po niebie? ...no widzisz a inne ptaki potrafią  Dirol

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Strony

Skomentuj