Biohaker planuje tworzenie modyfikowanych genetycznie "superludzi"

Kategorie: 

Źródło: MIT Technology Review, Gerontology Institute

Biohaker Bryan Bishop oznajmił, że pracuje nad technologią, która będzie pozwalała na edytowaniu genów i tworzeniu „superludzi”. Modyfikacje te mogłyby pozwalać m. in. na dłuższe życie czy szybkie rozwijanie muskulatury.

Perspektywa edytowania genów ludzi przy użyciu technologii CRISPR lub podobnej pozostawała jedynie teorią aż do końca 2018 roku, kiedy chiński naukowiec He Jiankui twierdził, że edytował DNA dwojga dzieci. Kontrowersyjny eksperyment wywołał międzynarodowy protest, co może powodować problemy z tego typu działaniami w przyszłości.

Bryan Bishop twierdzi, że zgłosił się do niego pierwszy klient, który chce stworzyć „superczłowieka”. „Nie zaczęliśmy jeszcze testów na ludziach, ale uważamy, że jest to etyczne.” – powiedział Bishop w rozmowie z MIT. – „Ludzie próbują znaleźć złe strony takiego działania, jednak obawiam się, że nie znajdą żadnego.”

Oprócz bycia biohakerem, Bishop jest również inwestorem Bitcoin, co oznacza, że ​​ma środki, by rozpocząć ryzykowne przedsięwzięcie. Mężczyzna prowadzi obecnie badania na zwierzętach, ponieważ uważa on, że technologia CRISPR nie jest jeszcze wystarczająco bezpieczna, aby testować ją na ludziach.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.plKomentarze

Portret użytkownika Wojtalson

Prawidłowo, jest to jedyna

Prawidłowo, jest to jedyna nadzieja na kolonizację kosmosu, zwykli ludzie nie przetrwają zapewne zbyt długo na ksieksię czy Marsie nawet. Wydłużenie życia, zwiększenie odporności organizmu na choroby czy w przyszłości promieniowanie, oto droga rozwoju ludzkości, którą ograniczają religie i zabobony, czyli w sumie to samo.

Portret użytkownika Beata_

Witam,

Witam,

nie jest prawdą, że religia = zabobon, mimo, że jako stwierdzenie subiektywne może jawić się jako Taka. Jest tylko jedna religia i jedna prawda, jest tylko jeden zabobon pozbawiany prawdy.

Nie jest prawdą, że religia ogranicza, ogranicza przed czym? ekspansją szlonej wolności, równoiści braterstwa.

Poza religią,  żadne nauki,  humanistyczne, ścisłe, artystyczne nie potrawią przekazać wartości transcendentnych 

mogą jedynie stawiać włościwe pytania i pod prowadzić do właściwych do wniosków, ale odpowiedzi nie udzielą  nigdy.

Różne religie utworzą jedynie wyjaśnienia sensu bytu po przez wielorakie INTERPRETACJE podlegające automatycznej weryfikacji przez historię istnienia i celowości - odczytanej  jako zabobon.   

Pozdrawiam

  

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kangur.

„Ludzie próbują znaleźć złe

„Ludzie próbują znaleźć złe strony takiego działania, jednak obawiam się, że nie znajdą żadnego"... ehhh, jeszcze nie zacząłem szukać, a już muszę skończyć...samo "działanie" jest złe, jesteśmy tak "skonstruowani" a nie inaczej, a próby ulepszenia ludzi, skończą się pogorszeniem, albo nawet zagładą.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika PawełS

Nie zgadzam się. Na równo z

Nie zgadzam się. Na równo z rozwojem sztucznej inteligencji człowiek powinien jakoś zapewnić sobie przetrwanie. Być może to jest jedno z rozwiązań. Być może ta metoda pozbędzie nas całkowicie chorób oraz da nam strzał do wytrzymałości fizycznej. W takich sprawach etykę i poglądy religijne powinno odłożyć się na bok. Ludzie się ulepszają od wieków. Na różne sposoby. Bierzemy przecież leki, operujemy się, wstawiamy implanty, używamy smartfonów żeby wiedzieć więcej i bardziej aktualnie. Coraz więcej jest tez superbakterii odpornych na antybiotyki.  Wydaje mi się, że żyjemy w takich czasach, gdzie granica między technologią, a biologią się zaciera. Pędzej czy później będziemy używać tych metod. Przecież nikt do tego nie zmusza i niech tak zostanie. Nie może być tak, że wszyscy się unifikujemy, różność i wolność to podstawa istnienia ludzkości.

Portret użytkownika PawełS

Do Kangur. 

Do Kangur. 

Odpowiadam w ten sposób bo lepiej widać. 

No tak, tylko że od początków naszej cywilizacji ludzie grzebią w czymś czego wcześniej nie znali. No przecież skąd wiadomo jakie rośliny są zdrowe a jakie trujące? W dawnych czasach metodą prób i błędów. Dzisiaj wg składu chemicznego.

Ktoś w końcu musiał wsiąść do pierwszego samolotu, chociaż nie było wiadomo czy się nie zabije. 

To co mi się NIE podoba w grzebaniu w genach to brak 100% pewności jak to zadziała na człowieka. Ta technologia powinna być testowana w warunkach laboratoryjnych na przynajmniej kilku gatunkach ssaków. Powinni zbadać również potomstwo tych zwierząt. Czyli badania powinny trwać jeszcze dobre kilka lat. 

Portret użytkownika Kangur.

Podstawowym błędem, jaki

Podstawowym błędem, jaki popełniasz, to przykłady...jak można porównać lekarstwa, operacje, czy pierwszy lot, do prób poprawiania natury?... Biggrin

Kolejna sprawa, wiesz że człowiek wykorzystuje jedynie 10%  potencjału swojego mózgu? ... zgadnij, co byś potrafił, gdybyś wykorzystywał 20% potencjału...w tym kierunku należy iść.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Kangur.

@ PawełS  - Masz nadzieję żyć

@ PawełS  - Masz nadzieję żyć wiecznie... czy może chciałbyś zostać np. batmanem...? ...do tej pory natura jakoś radziła sobie z zapewnieniem nam przetrwania....a grzebanie w czymś, o czym bladego pojęcia nie mają, do niczego dobrego nie doprowadzi.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Tymodeusz

To wracaj do lasu niech

To wracaj do lasu niech natura się tobą zaopiekuje. PS jest taki kanał gdzie gościu buduje w dziczy dom albo stone axe. Powinno ci się przydać. I jeszcze trening z polowania prymitywną bronią

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj