Biobaterie oparte na bakteriach mogą utrzymywać ładunek przez 100 lat

Kategorie: 

Źródło: Binghampton University in New York

Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Nowego Jorku w Binghamton wykazali, że bakterie tworzące przetrwalniki można wykorzystać do stworzenia baterii, która potencjalnie mogłaby przetrwać 100 lat. Doskonale nadaje się do przenośnych, energooszczędnych urządzeń na żądanie.<--break->

 

Kiedy bakterie tworzą zarodniki, nie zużywają energii. A jeśli zostaną odpowiednio rozbudzone, to nawet po wielu latach będą w stanie produkować elektryczność.

 

Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Nowego Jorku w Binghamton wykazali, że bakterie tworzące przetrwalniki można wykorzystać do stworzenia baterii, która potencjalnie mogłaby przetrwać 100 lat. Doskonale nadaje się do przenośnych, energooszczędnych urządzeń na żądanie.

 

Celem jest opracowanie mikrobiologicznego ogniwa paliwowego, które można przechowywać przez stosunkowo długi czas bez degradacji aktywności biokatalitycznej i które można szybko aktywować poprzez pochłanianie wilgoci z powietrza.

 

Takie biobaterie doskonale nadają się do przenośnych źródeł energii na żądanie. Bakterie mogą wytwarzać elektryczność i mogą przetrwać jako zarodniki przez bardzo długi czas. Główny problem polega na tym, jak zapewnić ich długie przechowywanie, aż do momentu ich użycia, oraz aby bateria została aktywowana we właściwym czasie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj