Bill Gates zapowiada rewolucję genetyczną w Afryce

Kategorie: 

Źródło: wikipedia.org

Naukowcy aktywnie opracowują terapię genową w celu przeciwdziałania HIV i anemii sierpowatej. Dla ludzi w Afryce, którzy najbardziej tego potrzebują, jest to obecnie zupełnie niedostępne. Zakrojony na szeroką skalę projekt Fundacji Billa i Melindy Gatesów oraz Amerykańskich Narodowych Instytutów Zdrowia powinien poprawić sytuację.

 

Kraje tropikalnej Afryki cierpiące na brak podstawowych leków wkrótce uzyskają dostęp do najnowszych metod terapii genowej. Taki jest cel nowego projektu amerykańskich National Institutes of Health oraz Fundacji Billa i Melindy Gatesów. W ciągu czterech lat co najmniej 100 milionów dolarów zostanie wydanych na jego wdrożenie.

 

Według Science Magazine projekt skupi się na HIV i anemii sierpowatej, dwóch chorobach uważanych za idealny cel terapii genowej. Eksperymentalne metody ich leczenia za pomocą CRISPR są już aktywnie testowane, ale w ramach inicjatywy będą musiały zostać opracowane ponownie.

 

Standardowe techniki usuwania, przetwarzania i podawania komórek macierzystych są drogie i nie są odpowiednie dla biednych regionów, w których infrastruktura medyczna jest bardzo słąbo rozwinięta. W Afryce odnotowano dwie trzecie światowej populacji pacjentów z anemią sierpowatą i HIV. Wskazuje to wyraźnie na potrzebę jak najszybszego stworzenia tanich i niedrogich metod terapii genowej.

 

Jednym z rozwiązań może być opracowanie bezpiecznych wirusów lub nanocząstek, które będą edytować geny bezpośrednio w ciele pacjenta. W takim przypadku komórki macierzyste nie są potrzebne. Takie leczenie będzie przypominało zwykłą transfuzję krwi. Jeśli się powiedzie, projekt nie tylko uratuje miliony istnień ludzkich, ale także pobudzi rozwój gospodarczy regionu. Pomoże na przykład obniżyć koszty opieki zdrowotnej o setki miliardów dolarów.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika J23

Czy w Polsce było trzęsienie

Czy w Polsce było trzęsienie ziemi ,nie a może było tsunami też nie, 

W ubiegłym roku zmarło 414 tys. mieszkańców naszego kraju, czyli o ok. 3 proc. więcej niż w roku poprzednim – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, powołując się na dane GUS. Jak dodaje dziennik od zakończenia II wojny światowej nie było roku, w którym rozstało się z życiem tak wielu Polaków. Tak dużą jak w ubiegłym roku liczbę zgonów GUS przewidywał dopiero w 2032 r.

U nas już trwa cicha depopulacja ale stado baranów celowo podzielone na dwie zwalczające się frakcje zaślepione w walce tego nie dostrzega

Portret użytkownika uLukasza

Hmm... człowiek, który jakiś

Hmm... człowiek, który jakiś czas temu publicznie mówił o "konieczności" znacznego zmniejszenia popluacji ludzi, który "stoi za toksycznymi szczepionkami"... jak twierdzi, że chce dużej grupie ludzi pomóc, to można spodziewać się, że chce im "pomóc odpłynąć na inny świat"...

www.uLukasza.pl

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika elala

Ponieważ w tej chwili

Ponieważ w tej chwili zaludniją ją nieroby którzy oczekują tylko że ktoś będzie na nich pracował, dostarczał im żywnośc i leki a oni tylko będą się mnożyc bez opamiętania. Nie ma cehetnych na ich utrzymywanie a jak ktoś chce to może wysyłać im darowzinę z polskiej renty.

Portret użytkownika Dd

Sprzecznością jest mówienie,

Sprzecznością jest mówienie, że inwestor przeznacza pieniądze na jakiś projekt po to żeby inwestycja spowodowała możliwość wprowadzenia tanich metod np leczenia.

Nie wierzę w działania charytatywne, szczególnie przez takich ludzi i szczególnie w Afryce.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika 3plabc

Czyli Gates chce z Afryki

Czyli Gates chce z Afryki zrobić laboratorium z autochtonami jako królikami  doświadczalnymi... jak zmutowane świństwo się wydostanie i umrze 50 mln ludzi to powiedzą, że to nieznana choroba wywołana zapewne przez małpy, czy inne nietoperze. Więc otwarcie już przygotowują się do depopulacji.... za pewne tego nie wiedzą, ale to robią. ;P Ale to nic, dzisiaj w Polskim Radiu słuchałem wypowiedzi jakiegoś angola, co już sugerował, iż plastikowe dowody to się zgubić mogą.... ale jeszcze nie powiedział chipy wszczepiane pod skórę.... NWO w pełnej krasie.... Szatan nie śpi i nie zwleka.

Portret użytkownika Max 1983

No niech ich leczą, jak

No niech ich leczą, jak przestaną umierać a na dodatek będa zdrowi to za chwilę będzie ich dwa razy więcej i wszyscy poznamy tą radość wynikająca z przeludnienia planety.Jestem za pomaganiem ,ale pierwsze czego ich powinni nauczyć to antykoncepcji.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Rachel

Wszystko fajnie, ale malaria

Wszystko fajnie, ale malaria sierpowata występuje w różnych postaciach.Osoby, które są nosicielami tylko jednego uszkodzonego genu nie mają objawów anemii. Co jednak ważne, osoby takie są odporne na malarię. Zatem posiadanie uszkodzonego genu może uratować im życie i zwiększyć ich szansę na przetrwanie. Rozumiem jednak, że Malaron lub Lariam same się nie sprzedadzą. 

Strony

Skomentuj