Bill Gates zamierza karmić dzieci na całym świecie sztucznym mlekiem matki

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Istnieje nowa i lepsza alternatywa dla mleka kobiecego, która, według niektórych, jest korzystna dla środowiska. Amerykańska firma BIOMILQ sztucznie wytwarza mleko matki z hodowanych ludzkich komórek nabłonka piersi, dzięki czemu jest ono dostępne w handlu dla konsumentów.

 

Nowa firma otrzymała 3,5 miliona dolarów z funduszu inwestycyjnego współzałożonego przez Billa Gatesa, Jeffa Bezosa, Richarda Bransona i Marka Zuckerberga. Fundusz został utworzony, aby zapobiegać szkodliwym skutkom zmian klimatu spowodowanym emisjami dwutlenku węgla.

 

Ponadto BIOMILQ dąży do zapewnienia bardziej przyjaznej dla środowiska alternatywy dla mleka, ponieważ szacuje się, że dziesięć procent światowego przemysłu mleczarskiego, który jest znaczącym źródłem gazów cieplarnianych, jest wykorzystywanych do produkcji mieszanki dla niemowląt.

 

Firma twierdzi, że opracowała formę mleka, która jest łatwiejsza do strawienia przez dzieci niż mieszanka. Co najważniejsze, emituje mniej śladu węglowego, co ma pomóc środowisku.

 

Nie jest jasne, kiedy sztuczne mleko BIOMILQ może stać się dostępne na rynku, ale przedstawiciele firmy twierdzą, że prawdopodobnie zależy to od zgody organów nadzoru, takich jak amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków.

 

Podejście stosowane w produkcji sztucznego mleka matki polega na replikacji kluczowych białek występujących w mleku ludzkim. Sztuczne mleko matki, gromadząc komórki z ludzkich komórek gruczołu sutkowego, zawiera białka znajdujące się w normalnym mleku matki, które mogą przynieść więcej korzyści zdrowotnych niż mleko krowie lub mieszanka na bazie soi.

 

W lutym BIOMILQ przedstawił dowód koncepcji sztucznego mleka matki. Firma twierdzi, że może wytwarzać zarówno kazeinę, jak i laktozę, które są ważnymi białkami w ludzkim mleku matki.

 

Według Michelle Egger, współzałożycielki i CEO BIOMILQ, chociaż nie ma prawdziwego substytutu mleka matki, firma uważa, że ​​możę wykorzystać moc natury, nauki i technologii, aby zapewnić kompleksowe i zrównoważone żywienie niemowląt.

 

Ponadto firma twierdzi, że jest pionierem w produkcji składników mleka w tym samym systemie, stosując sterylne podejście od początku do końca. Ich nowość pozwala im stworzyć pełną sekwencję złożonych składników w idealnych proporcjach.

 

Leyla Strickland, współzałożycielka BIOMILQ i biolog komórkowy, powiedziała, że ​​dzięki sztucznemu mleku matki rodzice, opiekunowie i dzieci będą mieli więcej możliwości wczesnego żywienia. Dodaje, że są zdeterminowani, by stworzyć lepszą Ziemię dla przyszłych pokoleń.

 

W wywiadzie dla Business Insider Strickland powiedziała dziennikarzom, że inspiracją dla tej koncepcji była jej własna walka z karmieniem piersią syna. Ona naprawdę mówi, że wyłączne karmienie piersią może nie być dla wszystkich, a nawet niemożliwe dla tych, którzy chcą pójść tą drogą.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Sztuczne mleko raczej

Sztuczne mleko raczej niemowlętom nie pomoże, tylko zaszkodzi ich rozwojowi. To jest kolejny przykład tego, jak dokonywać eksperymentów na dzieciach. A Gates już zaciera ręce na myśl o potencjalnym zarobieniu pieniędzy na sprzedaży tej trucizny.

Portret użytkownika euklides

A gady ciągle nie mogą

A gady ciągle nie mogą przeboleć, że do atmosfery trafia coraz więcej zbawiennego dla nas CO2 i wymyśliły jakieś obrzydliwstwo... Pewnie będą znowu będą próbowali to obrzydliwe "mleko" wcisnąć ludziom na siłę, bo każdy normalny człowiek na myśl o tym wyrobie ma odruch wymiotny.

Strony

Skomentuj