Bill Gates wzywa do utworzenia światowego rządu

Kategorie: 

Źródło: http://www.factslides.com/imgs/gates-billionaire.jpg

Jeden z najbogatszych ludzi świata, Bill Gates, powiedział w tym tygodniu, że stworzenie "czegoś na zasadzie rządu światowego" umożliwi skuteczną walkę z problemami współczesnego świata, takimi jak chociażby zmiana klimatu. W wywiadzie udzielonym niemieckiej gazecie "Süddeutsche Zeitung", Gates stwierdził, że Organizacja Narodów Zjednoczonych nie ma obecnie wystarczającej mocy sprawczej i dla dobra ludzkości powinna ona zostać przekształcona w posiadający pełną kontrolę, rząd światowy.

"ONZ zostało stworzone, głównie w celu zapewnienia bezpieczeństwa na świecie. Jesteśmy gotowi na ewentualną wojnę. Mamy NATO, odpowiedni sprzęt, dobrze wytrenowanych żołnierzy" – zaznaczył właściciel Microsoftu, po czym dodał: "Ale co w razie epidemii? Czy mamy tyle samo lekarzy, ile samolotów? Co z naukowcami? Gdyby powstało coś takiego jak rząd światowy, bylibyśmy lepiej przygotowani".

Samo nasuwa się ważne pytanie: od kiedy Gates zaczął się tym przejmować? Nie jest tajemnicą, że niektóre jego inwestycje nie wpłynęły na poprawę stanu zdrowia społeczeństwa, a wręcz było odwrotnie. Poniżej kilka przykładów, które ukazują prawdziwe oblicze miliardera.

Gates jest znany szerszemu gronu szczególnie z finansowania komputerowego giganta, firmy Microsoft (który swoją drogą współpracował z NSA, naruszając w ten sposób prywatność swoich użytkowników), ale wspomagał także wiele innych projektów. Samo przytoczenie firm w jakie zainwestował, wskazuje nam, jak bardzo destrukcyjny był jego wpływ na zdrowie społeczeństwa. Były to takie spółki jak m.in.: Coca-Cola, McDonald's, Burger King czy Kentucky Fried Chicken (KFC).

Ważną inwestycją fundacji prowadzonej przez miliardera był projekt szczepień ochronnych w biedniejszych krajach, np. w Indiach, gdzie niedługo po kampanii, odnotowano 47,500 przypadków sparaliżowania wśród dzieci. Kilkoro z nich niestety zmarło, w skutek czego w poprzednim roku indyjski Sąd Najwyższy wszczął śledztwo przeciwko Gatesowi i jego udziale w tym procederze.

Warto dodać, że Gates był zaangażowany także w projekt geoinżynierii (polegający na rozpylaniu toksycznych substancji w stratosferze, powodujących blokowanie docierających do Ziemi promieni społecznych) oraz wspierał biotechnologiczny koncern Monsanto, dostarczający ogromne ilości genetycznie modyfikowanej żywności do wielu krajów świata.

Możemy się łudzić, że mamy do czynienia z wyznaniami skruszonego łotra, który zdał sobie sprawę ze swoich błędów i teraz (w dość nieudolny sposób) próbuje je naprawić. Prawdopodobnie jednak miliarderowi wciąż jest mało i ma on swoje ukryte zmiary. Utworzenie rządu światowego niewątpliwie zwiększyłoby jego wpływy na całym świecie, ułatwiłoby mu globalną inwigilację społeczeństwa, a dysproporcja między bogatymi a biednymi tylko by się pogłębiła.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (8 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika BackBox

A dla mnie sam Windows jest

A dla mnie sam Windows jest wystarczającym powodem do przynajmniej przestrzelenia mu kolan z bliskiej odległości, a wy ? Wróżycie, morały prawicie, wszystko znakomicie, tylko ilu z was rozprawia się tutaj z Billem, właściwie dzięki niemu.. ? Ile z was ma / miało oryginalne Windowsy ? Po prostu używa ? No właśnie, pomyślał o tym ktokolwiek ? Niby nic.. a dzięki czemu się dorobił i ustawił ? Cóż, nie twierdzę, że 'źle' prawicie, ale mi by jakoś głupio było.. w sumie to mało ważne.

Portret użytkownika BarbaraKW

Tak na prawdę nie zagłębiłe

Tak na prawdę nie zagłębiłe/łaś się do końca z tematem.  Przede wszystkim 'podkopał" prawdziwym wynalazcom komputeryzacji, Aple, technikę i dostał odpowiednią kasę żeby rozprowadzić "Wyszukiwarkę" niby za darmo.  Coś za coś kochaniutki. Smile

On był i jest "Agentem Iluminackim" i na ich wysługach. To cieżki monopolista bez skrupułów.

Portret użytkownika cezary

 Mamy NATO, odpowiedni sprzęt

 Mamy NATO, odpowiedni sprzęt, dobrze wytrenowanych żołnierzy" – zaznaczył właściciel Microsoftu >>>>> i zapomniał dodac że mamy ( chytry ) Microsoft ...... Czy oni maja ludzi za idiotów . przecież im chodzi tylko o kase i władzę. Gdyby Bill żeczywiście myślał inaczej już dawno by udostepnił  system Windows XP za darmo dla szkół w biednych państwach 

Portret użytkownika Maryjan_66

Ależ dyskusja rozgorzała nad

Ależ dyskusja rozgorzała nad Bill-em.

Ktoś kiedyś powiedział: '..łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego..' . Masz pieniądze, masz władzę, sądzisz że stajesz się 'Bogiem'. Tymczasem stajesz się niewolnikeim tychże pieniędzy i władzy z nich płynącej. A jedno raczej wyklucza to drugie? Niemniej życzyć należy Bill-owi dobrych wyborów Biggrin

Portret użytkownika Maryjan_66

Jak wiesz na starcie, to nie

Jak wiesz na starcie, to nie ma problemu bo nie zależy Ci na pieniadząch, nie wiążą Cię, a w takim przypadku możesz być biedakiem lub milionerem, który się i tak przez te ucho przeciśnie - skoro jesteś wolnya/y to możesz porzucić majątek na pstryknięcie palca, pstryk! Wink

Strony

Skomentuj