Bill Gates wspiera projekt globalnego systemu inwigilacyjnego. Sieć satelitów będzie udostępniać obraz całej Ziemi na żywo

Kategorie: 

Źródło: Internet

Amerykańska firma EarthNow pozyskała ważnych partnerów, którzy pomogą jej w pracach nad kontrowersyjnym projektem. Chodzi o zbudowanie potężnego systemu inwigilacji całej planety, z pomocą którego będzie można monitorować wszelką działalność na Ziemi i obserwować ruch każdego człowieka.

 

Projekt, nad którym pracuje EarthNow, zakłada zbudowanie i rozmieszczenie na orbicie okołoziemskiej sieci zaawansowanych satelitów obrazujących, które będą nieustannie monitorować Ziemię w czasie rzeczywistym, bez opóźnień. Niektóre media szacują, że postulowany system globalnego monitoringu będzie potrzebował około 500 satelitów.

 

EarthNow chce zbudować potężne narzędzie do obserwacji całego globu, które pozwoli między innymi tworzyć lepsze prognozy pogody, usprawnić system ostrzegania przed różnymi zagrożeniami oraz monitorować przebieg działań zbrojnych. Taki system posiada ogrom zastosowań – będzie mógł również wykrywać nielegalną działalność i spoglądać na aktywność każdego człowieka na Ziemi. Wszystko to w czasie rzeczywistym, 24 godziny na dobę.

EarthNow zdobył poparcie gigantów technologicznych, takich jak Microsoft, SoftBank i Airbus. Bill Gates włoży w ten projekt miliard dolarów, natomiast Airbus zajmie się produkcją satelitów. Inicjatorzy tego projektu nie ukrywają, że pozyskane z pomocą tego systemu dane będą przekazywane zainteresowanym korporacjom i rządom.

 

Za tego typu pomysłami zawsze stoją pieniądze i możliwość zwiększenia kontroli nad społeczeństwem, jednak ten plan zostanie wdrożony na skalę globalną, co powinno szczególnie niepokoić. Satelity będą mogły przyglądać się życiu dosłownie każdej osoby na Ziemi. Wielki Brat będzie widział jeszcze więcej i nikt się przed nim nie ukryje,

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Jaron22

Ma to też ciekawe strony.

Ma to też ciekawe strony. Będzie można na zywo ogladać działania wojenne. Nie będzie potrzeba wiadomości itp. wszystkie katastrofy naturalne będą dostępne onlne. łatwiej będzie można znaleść zaginionych ludzi. łątwiej będzie można pomagać w czasie klęsk żywiołowych bo będzie można zobaczyć gdzie się znajdują poszkodowani i tam wysyłąć pomoc. Łatwiej bedzie można znaleść rozbitków na morzach. Myślę, że ten projekt niesie ze sobą też dużo dobrego oprócz oczywistych zagrozeń. To jest tak jak rozszczepieniem atomu. Można go wykorzystać do produkcji prądu i leczenia osób, lub do budowy bomby atomowej.

Portret użytkownika Pięta

To będzie główny atut tego

To będzie główny atut tego badziewia i ludzie to kupią a będzie tak jak z kamerami w robocie że niby na "złodzieji" a juz po dwóch dniach po zainstalowaniu teksty "bo na kamerach widziałem ze siedziałeś 20 min""

Portret użytkownika euklides

Powinniśmy inwestować w

Powinniśmy inwestować w precyzyjną broń snajperską do strącania zbrodniarzy, a nie bomby atomowe do mordowania masowo niewinnych! Nikt tego nie widzi? Jak ktoś ukradnie ci samochód to wysadzasz w powietrze całą wieś, gdzie mieszkał? Tak właśnie robi państwo! Państwo to taka sama organizacja jak ZUS, Związek Pszczelarzy, Loża Masońska. To grupa ludzi, a nie jakaś mistyczna kreacja. Dodajmy ludzi którzy są totalnie jebn...ci na umyśle, bo poza paroma wyjątkami politycy to psychopaci. Oddajecie władzę nad całą planetą ludziom którzy budują bomby atomowe do uśmiercania milionów niewinnych osób. Oprzytomniejcie K...A!

Portret użytkownika euklides

Satelita nic nie zmieni jeśli

Satelita nic nie zmieni jeśli do tej pory nie zauważyłeś, że działania wojenne to sk...stwo i zbrodnie! Polityków należało by wsadzić do kryminału, a jakie jest wasze podejście? Siedzicie cichutko i wp..cie chipsy, jak cielęta przed rzezią. Dziwnym trafem organizacja zwana państwem wykorzystała "atom" do budowy bomby atomowej. I dalej macie to w d., że państwo to organizacja zbrodnicza! Ignorancja i bezmózgowie.

Portret użytkownika alojzy

Naiwność straszna.

Naiwność straszna.
Działań wojennych sobie nie pooglądasz. Nawet satelity pogodowe wycinają obrazy terenów gdzie dzieje się coś ważnego.
Wiadomości i katastrofy naturalne też sobie nie pooglądasz, bo często pokazują nieporadność służb albo mają służyć propagandzie.
Poszukiwanie zaginionych, rozbitków - tu być może, ale tysiące razy prościej jest tego dokonać w bezpośredni sposób, za pomocą już dawno istniejących narzędzi.

No i nikt nie umieszcza całego systemu satelitów, żeby poszukiwać biednego zaginionego. Prawdziwy cel jest na tyle zły, że nie zrekompensuje tego kilka być może dobrych rzeczy jakie wyjdą przy okazji (a jeżeli będą "za dobre" to zostaną przycięte)

Portret użytkownika ARTUR

Jeśli wierzycie w te bzdury o

Jeśli wierzycie w te bzdury o satelitach fotografujących igłę , satelitach GPS i innych wymysłach fantastów które na Ziemi nigdy nie mogły być zrealizowane to zasługujecie na strach przed wyimaginowanymi technologiami . Każdy powinien słuchać , rozglądać się wokoło i analizować aby nie zostać niewolnikiem strachu .

Portret użytkownika alojzy

Jaki tor myślowy

Jaki tor myślowy przeprowadził Cię od "gołej dupy wystawionej na satelitę" do "spłonięcia antychrystka w ogniu"?
Pytam, bo być może jesteś na tropie do zbudowania jakiejś potężnej, a dotychczas nieznanej, broni.

Portret użytkownika syriues

Takie posuniecia powinny  byc

Takie posuniecia powinny  byc zakazane.To bogaci wymyslaja to wszystko dla zabawy.Pewnie schowaja sie pod ziemie do swoich bunkrow i beda widowisko ogladac.

Takie szalenstwo wymyslane przez korporacje powinno byc zwyczajnie karane glowa

To zwykli malo rozumni ludzie typu Bill Gates i inni maja pomysly z kibla wyciagniete i reka wytarte

Jednym slowem jak ktos nie umie lub nie wie co poczac ze soba niech nie wciska innym swoich glupich ideologii.Zamiast szerzyc w spoleczenstwie zwyczajna prawde i braterstwo ,to oni tworza chaos i bogami beda sie jeszcze nazywac.Zamorduja rzesze ludzi patrzac z satelit na ich cierpienie popijajac w bunkrze drogie wino i jedzac befsztyki oczywiscie za nasza zgoda.

Bo to my od nich kupujemy i sponsorujemy ich jak ostatni idioci.

Strony

Skomentuj