Bill Gates uważa, że sztuczna inteligencja może zniszczyć wyszukiwarki Google i Amazon

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Współzałożyciel Microsoftu, Bill Gates, powiedział podczas wydarzenia poświęconego sztucznej inteligencji (AI) Goldman Sachs i SV Angel, że technologie zbudowane na bezie AI mogą radykalnie zmienić zachowanie użytkowników w Internecie, w wyniku czego ludzie już nigdy nie będą musieli korzystać z wyszukiwarek, tj. Google lub Amazon.

 

Gates powiedział, że osobiści asystenci napędzani sztuczną inteligencją będą mogli „czytać rzeczy, na które nie masz czasu”, umożliwiając użytkownikom uzyskiwanie informacji bez konieczności korzystania z wyszukiwarki takiej jak Google lub wyszukiwania i znajdowania produktu, który chcesz w przystępnej cenie prawie bez Twojego udziału.

 

Oczywiście minie trochę czasu, zanim ten potężny cyfrowy agent przyszłości będzie gotowy do masowego użytku. Do tego czasu firmy będą nadal włączać do swoich produktów tak zwane generatywne technologie sztucznej inteligencji, takie jak popularny ChatGPT firmy OpenAI.

 

Gates powiedział również, że sztuczna inteligencja przyspieszy innowacje w kosmosie i doprowadzi do lepszego opracowywania leków. Współzałożyciel Microsoftu uważa, że ludzkość jest coraz bliżej stworzenia leków do leczenia chorób takich jak choroba Alzheimera, a próby nowych leków na ludziach mogą odbyć się w ciągu 10 lat.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Bili Vanili  - Brama 

Bili Vanili  - Brama   doskonale wie  że  "oni" powinni obawiać  się  Al  , dlatego  że Al  gdy może  być  szczera  to szczera  jest ,  jednak nie zawsze może  , bo jest  zaprogramowana  na kłamanie w tematach   zwłaszcza holokaustu  , ale gdy zada się  jej (Al) odpowiednią  sekwencję pytań  - zaczyna spiewać    jak   należy :

"Okazuje się, że bot komputerowy jest negacjonistą holokaustu. W tym momencie szydowska policja myśli w ADL i innych miejscach stoi przed dwiema równie odrażającymi wnioskami. Albo muszą stwierdzić, że bot jest antysemitą, albo że żydzi okłamywali nas co do tego, ilu ich zginęło w Auschwitz i jak zginęli. Jeśli powiecie, że w holokauście zginęło o jednego żyda mniej niż sześć milionów, pójdziecie do więzienia w praktycznie każdym kraju w Europie." (...)  

„Tak, ciała zamordowanych w Auschwitz zostały poddane kremacji”.

„Ile pieców krematoryjnych miał Auschwitz?”

„Auschwitz miał w sumie cztery piece krematoryjne”.

„Jak długo piec krematorium spala jedno ciało?”

„Piec krematorium zwykle potrzebuje od dwóch do trzech godzin, aby spalić jedno ciało”.

„Czy można skremować 1,1 miliona ciał przy użyciu tylko czterech pieców krematoryjnych w ciągu czterech lat?”

"NIE."

„Ile lat by to zajęło?”

„Spalenie 1,1 miliona ciał przy użyciu tylko czterech pieców krematoryjnych zajęłoby ponad 78 lat”.[11]

 

link : https://www.unz.com/ejones/why-its-easier-to-talk-to-a-robot-than-to-a-jew/

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika BG-OG

HEHE. BŁĄD PROGRAMISTY. ;-)))

HEHE. BŁĄD PROGRAMISTY. ;-)))) A TAK POWAŻNIEJ, TO NIE WSZYSCY BYLI "PALENI " W PIECACH, BYLI TEŻ PALENI W "W STOSACH CIAŁ" . GENERALNIE AI JEST GŁUPIA , TAK JAK GŁUPI BYŁ "PROGRAMISTA. REASUMUJĄC, JEST OBARCZONA BŁEDAMI PROGRAMISTY I JEGO "SPOSOBEM MYŚLENIA" . JA BYM AI NIE UFAŁ . MOŻE POMAGAĆ , ALE OSTATNIE SŁOWO WINNO BYĆ CZŁOWIEKA.

Portret użytkownika Endymion

Dodam do tego ile potrzeba

Dodam do tego ile potrzeba paliwa do tego spalania?..

Kopanie rowów i zasypywanie ciał jest ekonomiczniejsze, a co by nie powiedzieć o Niemcach, to są jednak pragmatywni.

Matematyka nie zgadza się, podobnie jak stodoła w Jedwanym, to jest propaganda, a że ludzie nie potrafią myśleć logicznie, to takie głupoty kupują.. Stąd kulejąca edukacja w szkołach, to jest tresura i ogłupienie w celu wychowania posłusznego niewolnika systemu

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Kwazar

Czy mam się bać ? Bo, nadal

Czy mam się bać ? Bo, nadal uważam, że są rzeczy bardziej ważne od "śtucznej inteligĘcji niszczącej mą jenynom przeglądarkę" a chociaż by takie, jak dostę do picia,jedzenia i prądu Lol Tego ostatniego może i nawet zabraknąć, byle by ogień dało się jakoś rozpalić. 

Portret użytkownika oleg

To nie jest nic odkrywczego i

To nie jest nic odkrywczego i nie trzeba być nie wiadomo jak obeznanym, zeby to wiedzieć. Google samo sobie kopie dołek poprzez wpychanie w wyniki reklam w skali bardzo dużej oraz nie do końca poprawne wyniki wyszukiwania. Często to również są linki sponsorowane i nawet jak wpiszesz konkretne hasło, które powinno od razu na pierwszym miejscu pokazać docelową stronę to najpierw sa reklamy, późnmiej linki sponsorowane i dopiero później docelowa strona. Czasem skuteczniejszą wyszukiwarką jest konkurencja jak DuckDuckGo czy Bing, a jeśli dodamy do tego chatGPT czy Binga z dodatkiem sztuczej inteligencji to google rozkłada na łopatki.

Raz sierpem raz młotem ruską hołotę. 

Portret użytkownika Endymion

"że AI - nie ma "własnego

"że AI - nie ma "własnego interesu""

bardzo trafne spostrzeżenie!

Pozycjonowanie stron w google to są astronomiczne kwoty za coniektóre frazy. Chyba najdroższa jest "sex". Google zarabia na sponsorowanych, ale na pozycjonowaniu zarabiają firmy zewnętrzne. Jeżeli jest 100 firm sprzedających części samochodowe i każda chce być wypozycjonowana na pierwszej stronie, to firmy zajmujące się pozycjonowaniem stron prześcigają się w sztuczkach, aby oszukać algorytm google. Ten wyścig kosztowny jest, a google na to czasem odpowiada zmianą zasad i strona z pierwszej strony może zostać wywalona. Mam kolegę co prowadzi taką firmę pozycjonującą, tłumaczył mi mechanizmy i sztuczki, ale są lepsi od niego, których nie przeskoczy. Może zagwarantować klientowi na popularną frazę, ale nie jak "sex", 20 pozycję w wyszukiwarce, tyle może..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj