Bill Gates uważa, że sztuczna inteligencja całkowicie zmieni sposób, w jaki ludzkość korzysta z komputerów

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Współzałożyciel Microsoftu, Bill Gates, mówił na swoim blogu o przyszłości sztucznej inteligencji i jej wpływie na nasze codzienne życie. Gates przewiduje, że w ciągu najbliższych pięciu lat sztuczna inteligencja znacząco zmieni sposób, w jaki korzystamy z komputerów i urządzeń mobilnych. Podkreśla rolę „agentów” – programów AI, które potrafią komunikować się z nami w języku naturalnym i przewidywać nasze potrzeby.

 

Gates wierzy, że ludzie przestaną używać oddzielnych aplikacji do różnych zadań. Zamiast tego użytkownicy będą mogli komunikować się ze swoimi urządzeniami we wspólnym języku, będą je rozumieć i realizować żądania. Rozwój osobistych asystentów opartych na sztucznej inteligencji zapewni znacznie bardziej zaawansowane możliwości niż nowoczesne technologie.

 

Bill Gates nazywa takie programy „agentami” i przewiduje, że nie tylko zmienią one sposób, w jaki ludzie wchodzą w interakcję z komputerami, ale także doprowadzą do rewolucji w branży oprogramowania. Rewolucja ta będzie porównywalna z przejściem od wprowadzania poleceń na terminale komputerowe do korzystania z interfejsów graficznych.

 

Jednym z kluczowych aspektów pracy agentów będzie umiejętność rozpoznawania tożsamości użytkownika. Zbierają informacje, aby przewidzieć potrzeby danej osoby i zaproponować rozwiązania, zanim zostanie o to poproszony. Agenci będą się doskonalić z biegiem czasu, zapamiętując działania i analizując zachowanie. Przedstawią rekomendacje, ale ostateczna decyzja należy do użytkownika.

 

W poście Gatesa szczegółowo opisano, jak sztuczna inteligencja zmieni branżę opieki zdrowotnej, edukację, produktywność, rozrywkę i nie tylko.

 

W obszarze opieki zdrowotnej agenci pomogą w diagnozowaniu i przekazywaniu zaleceń dotyczących leczenia oraz będą wspierać personel medyczny w podejmowaniu decyzji. W edukacji agenci będą personalizować proces uczenia się i uwalniać nauczycieli od rutynowych zadań. W obszarze produktywności agenci pomogą w różnych zadaniach, w tym w planowaniu biznesowym i zarządzaniu spotkaniami. W rozrywce i zakupach agenci nie tylko doradzą, ale także pomogą w podjęciu odpowiednich działań. Gates wierzy, że sztuczna inteligencja będzie integralną częścią wszystkich aspektów naszego życia.

 

Gates wierzy, że agenci będą kolejną dużą platformą komputerową. Będzie to kolejny „krok ewolucji” po Androidzie, iOS i Windowsie, na których opierają się różne aplikacje i usługi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

Zapewne głosowe wydawanie

Zapewne głosowe wydawanie poleceń ukrytemu gdzieś w wystroju wnętrza komputerowi, który również odpowiada głosem swojemu użytkownikowi na zasadzie: komputer (może być tu jakieś imię) włącz mi film, grę, muzykę itd. może się niektórym podobać ale ja mimo wszystko wolę staroświecki system z klawiaturą, myszką i zwykłym ekranem, gdzie system operacyjny pozbawiony jest wszelkich zbędnych upiększeń i animacji, a do jego "obsługi" - posługiwania się nim - konieczna jest pewna wiedza, inteligencja i rozeznanie. Najbardziej podoba mi się prostota graficzna win.3.1 - używam win. 7 ale powyłączałem co tylko się dało by go "zminimalizować". No ale co zrobić gdy rynek komputerowy podlega prawom marketingowym, gdzie wszystko to tylko produkty konsumenckie które jednak spełniają tą samą rolę co pozostałe udogodnienia.. odbierają powolutku niezauważenie kolejne umiejętności i zdolności dotąd potrzebne człowiekowi wraz z inteligencją, a wszystko poto by pewnego dnia idiokracja zapanowała na ziemi ku uciesze pomylonych władców świata.

Portret użytkownika Marcin Jachowicz

Chyba już do was dotarło że

Chyba już do was dotarło że istnieje od dawna zespół psychopatów którzy chcą zagarnąć świat dla siebie. To są kłamcy i mordercy będą was mamić lepszą przyszłością, że niby dbają o ziemię, bajki wam będą opowiadać. A tymczasem są to wilki. Oni ci psychopaci są prowadzeni przez złe duchy(szedim), wiem żeście ateiści ale to jest kluczowy element w tej układance bez tego wasze zrozumienie jest błędne.

Te duchy one nienawidzą człowieka i one zrobili pranie bani globalistycznym swiniom, zepsuli ich a teraz wyręczają się tymi warjatami aby zniszczyć rodzaj ludzki, ale polok mało o tym wie bo bidok czyta słabo jeno patrzy w magiczne patrzydełko TV, co dziennie , ja pierdolę masakra.

Najgorsze jest to że owi szataniszci za pomocą systemu edukacji napompowali swiat bajkami i teoriami tymsamym zakrywając prawdę, czyli taki mentalny matrix.

Poza tym nie mogę znieść myśli że jakiś warjat będzie dyktował ludziom jak mają żyć! Globaliści rękami polityków nas gnębią i dokuczają, cały pierdolony system jest w ich paskudnych łapskach.

Portret użytkownika syriues

Olać go

Olać go

Znow ma cos do powiedzenia przed wypuszczeniem bakterii na rynek. Ten psychopata powinien byc izolowany.

Po drugie ja nawet bym nie chciał aby cos za mnie myślało. Widac ewidentnie tu atak na wolna wolę i atak na wybór. Jezeli sztuczna glupota zadecyduję za ciebie, to będzie juz za późno. Potem zadecyduję za kogos innego i wlaczy przycisk autodestrukcji populacji ludzkiej i ci sami psychopaci co ja uruchomili,powiedzą miedzy sobą, ze dopieli celu,a nam ze sie im wymknęła. Powiem szczerze, ze nie ma czegos takiego jak sztuczna inteligencja. Jest to bestia apokaliptyczna i tak powinna sie nazywac.Stworzona przez czlowieka 666,kto umie liczyc niech obliczy liczbe bestii,jest ona bowiem liczba czlowieka.

A zatem czlowiek przeciwstawią sie Bogu stwórcy, widac ewidentnie ze ci psychopaci igrają z ogniem i powinnismy takich ludzi izolować albo wrzucac do wulkanu aby nie zarażali innych bezdennym ,ciemnym, psychopatycznym,delirycznym zachowaniem.dodam,ze sam bym ich z checia zaczął juz teraz tępić aby zabardzo sie nie naostrzyli.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Endymion

Kto miałby to zrobić? Jest

Kto miałby to zrobić? Jest lepiej chroniony od Kalkstaina, a o Lejba Kohne nie mówiąc. Myślę, że Bill Brama ma ochronę na podobnym poziomie, co prezydent USrAela.

Ci "zbawcy" narodu otaczają się kordonem ochraniiarzy i wszelakich służb, przed tym narodem, co ponoć tak ich wielbi? Lata temu, gdy byłem a Danii, widziałem, jak król wyjeżdzał kabrioletem sam, zapewne służby monitorowały to, ale nie było w koło niego stada ochraniarzy. Kalkstain właśnie stracił ochronę, jego przydupasy mają zakaz wejścia z bronią do sejmu, osobne wejście też się skończyło, teraz jak mu Jachira da z liścia, to umrze na zawał. Ten koleś jest tak oderwany od rzeczywistości, że będzie bał się wejść do sklepu po zakupy samemu, a jak zobaczy tylko kasę bezgotówkową czynną, to umrze z głodu, bo konta nie ma, ani prawajazdy. PiS będzie musiał stworzyć specjalny fundusz, na utrzymanie Jarka, do końca życia w bezpieczeństwie, bo teraz byle jaki żul poczęstuje go kosą pod żebro, a przechodnie w Warszawie nic nie zauważą i będą deptać mu ryj niczym jakiś kamień na chodniku.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj