Bill Gates twierdzi, że kryptowaluty zabijają ludzi

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Założyciel korporacji Microsoft Bill Gates jest wyjątkowo negatywnie nastawiony do kryptowalut. Gates jest przekonany, że anonimowe pieniądze przyczyniają się do rozprzestrzeniania narkotyków wśród ludności, zwłaszcza śmiertelnej substancji, jaką jest fentanyl.

 

Warto zauważyć, że kilka lat temu Bill Gates był pozytywnie nastawiony do wirtualnie anonimowego pieniądza. W wywiadzie, udzielonym dziennikarzom kanału telewizyjnego Bloomberg w 2014 roku powiedział, że bitcoin jest w stanie prześcignąć zwykłą walutę.

 

Ponadto przedsiębiorca podzielił się informacjami na temat niektórych osiągnięć. Na przykład naukowcy ze wsparciem finansowym Billa Gatesa zbliżyli się do zrozumienia przyczyny demencji (określili rolę komórek glejowych), a pierwszy lek, eliminujący chorobę, może pojawić się już za dwadzieścia lat. Gates uważa również, że Stany Zjednoczone powinny nakładać więcej podatków na ludzi ze znacznym kapitałem.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn
Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika nil

Skoro wytwarzanie

Skoro wytwarzanie kryptowaluty generuje coraz większe koszty, sumarycznie ma ona wartość coraz bardziej ujemną - wartość strat  wytwarzania. Można by rzec, że to wynalazek diabła bazujący na chciwości ludzi i na owczym pędzie ku "bogactwu". Światowy bilans materialny światowy tego tworu jest bardzo ujemny, skutki ujawnią się gdy pękną bańki. Pęknąć muszą, bo liczba możliwych do tworzenia nowych kryptowalut nie jest ograniczona a liczba naiwnych jest.

Portret użytkownika NoMail

tak wierzmy złodziejom i

tak wierzmy złodziejom i korporacjom oraz ich praciwnikow oni powiedzą nam prawdę bo nie liczą się dla niech pieniądze które zabiorą do grobu i będą żyć wiecznie. ironia jak by ktos nie rozumiał.

Portret użytkownika Ractaros96

Kryptowaluty, tak samo jak

Kryptowaluty, tak samo jak zwykłe waluty papierowe czy nawet złoto to narzędzia. Nie mogą same zabić lub ocalić, to człowiek decyduje w jakich celach je wykorzystać. Poza tym totalna hipokryzja, przy takim toku myślenia gotówka zabija o wiele więcej ludzi niż kryptowaluty.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika ono mat opeja

Zalegalizowac narkotyki i po

Zalegalizowac narkotyki i po problemie.

Przy okazji panie Bill zapomnial pan o heroinie sprzedawanej przez Cia, produkowanej w Zlotym Trojkacie. Ponadto jestes za depopulacja, a wrazliwy na narkomanie. A co ze szczepionkami testowanymi na rdzennych mieszkancach Afryki? Ilu zabily?

 

Portret użytkownika euklides

Nie widzę problemu żeby

Nie widzę problemu żeby opodatkować Gatesa i zabrać mu nawet 100% kapitału. Myślicie, że Bill to idiota? Niestety nie. Billowi nie o to chodzi. Bill jako arystokrata chce mieć profity z opodatkowania i pełnię władzy. Dlatego też jest przeciwny kryptowalutom, które uderzają w interesy banksterki i dają ludziom szansę na rozszerzenie swojej wolności. Oczywiście Bill wyciąga standardowe działa: narkotyki, pedofilia, blablabla.

Portret użytkownika Arya

Dlatego też jest przeciwny

Dlatego też jest przeciwny kryptowalutom, które uderzają w interesy banksterki i dają ludziom szansę na rozszerzenie swojej wolności.

Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę na temat kryptowalut, ale to nie jest prawda. Takie bzdury wmawia się ciemnym masom, bo łatwiej ich wtedy doić. Banki już od dawna działają w branży krypto i czerpią z tego ogromne zyski. Chyba nie sądzisz, że finansjera ze spokojem przyglądałaby się kryptowalutom, gdyby te faktycznie jej szkodziły.  

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika euklides

Używam kryptowalut, sam

Używam kryptowalut, sam trochę "wykopałem" i nie czuję się dojony. Natomiast "podziwiam" tych, którzy są całkowicie bierni i jojczą tylko o byciu dojonym przez finansjerę. Czekajcie dalej to faktycznie banki będą wszystko kontrolować i wprowadzą swoje prawa, i regulacje.

Portret użytkownika Arya

Ty nie rozumiesz jak to

Ty nie rozumiesz jak to wszystko funkcjonuje. Nie jestem przeciwnikiem kryptowalut, sam kopię. Ale wiem, że banki w dużej mierze już mają kontrolę nad krypto. Gdyby krypto stanowiło dla banków jakiekolwiek zagrożenie, to już by go nie było. Myślisz, że bankierzy to jacyś idioci? Pani przy okienku może nie grzeszy inteligencją, ale szefostwo banków, to raczej nie są ludzie z łapanki. 

Teraz pomyśl o Ripple. Pewnie wiesz, że to krypto stworzone przez banki. I to wcale nie z powodu strachu przed BTC. Oni po prostu widzą, że da się na tym zarobić i działają w tej branży. Niedawno Poloniex został zakupiony przez firmę należącą do Goldman Sachs. Co ciekawe Polo nadal funkcjonuje, więc...to powinno dać trochę do myślenia.

Zauważ też, że coraz więcej znanych osób wypowiada się na temat krypto. To, że Gates pojechał po krypto... hmm to jest celowa zagrywka manipulacyjna. Po prostu ciemne masy nie mają wiedzieć o co chodzi i od róznych znanych osób dostają sprzeczne informacje. A elity na tym korzystają. 

I jeszcze jedno. Każda oddolna inicjatywa jest z góry skazana na porażkę. System nie pozwoli się wybić czemuś co będzie mu zagrażać. System jest zbyt potężny by go zwalczyć. To co można wyczytać w necie, to zazyczaj manipulacja, ale jak ktoś faktycznie chce coś zdziałać, to go znajdują martwego w hotelu pokojowym i sugerowane jest wtedy samobójstwo tej osoby. 

Ale.. system ma tez luki. Wiele z tych luk jest robionych celowo, by Ci co mają wiedzę na ten temat mogli z nich korzystać. I taak się faktycznie dzieje. Ja tam nie mam nic przeciw lukom, niech sobie są.

Tak więc reasumując. Jestem zwolennikiem krypto i jestem przy tym obiektywny, bo dzięki temu dostrzegam w jaki sposób ta branża jest manipulowana, co po częsci pozwala zrozumieć co się będzie działo w branży (w zalezności od tego co na ten temat powiedzą mainstreamowe media) i zarobić więcej.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika euklides

Twoja wiara we wszechmocny

Twoja wiara we wszechmocny system przypomina wiarę w jakiegoś boga. System jest wszechpotężny, system nie pozwoli się zwalczyć... Ja twierdzę coś dokładnie przeciwnego - system jest ekstremalnie słaby i zawali się w końcu sam bo ma w sobie wbudowaną niestabilność. Ale dla ludzi system to bożek do którego się modlą, dlatego ratują go z całych sił. Ty też jesteś nieświadomym wyznawcą tego durnego kultu. Banki to kolosy na glinianych nogach. Zagrożeniem są masy ludzkie, które mogą doprowadzić do krwawego przewrotu i systemu gorszego niż ten który mamy.

Portret użytkownika Arya

Kolego Ty chyba żyjesz w

Kolego Ty chyba żyjesz w jakimś innym świecie. 

System nie jest wszechmocny i nie jestem jego nieświadomym wyznawcą, po prostu myśle o wiele szerzej niz Ty. System to nie tylko banki. Wiesz co bedzie gdy ten system sie załamie? Powiem Ci, bedzie niewesoło. Wystarczy, że nie kupisz jedzenia w sklepie, bo sklepy to część systemu. Ale to nic. Zabraknie prądu, ogrzewania mieszkań zimą, nie bedzie paliwa, karetki przestaną jeżdzić do potrzebujących, rodzące kobiety nie będą mogły liczyć na pomoc akuszerki i tak można wymieniać bez końca. 

Same banki to być może faktycznie kolosy na glinianych nogach, ale na 100% tego nie wiemy. Tak się nam to przedstawia w internecie, ale co jeśli jest to tylko celowa manipulacja, by wydoić od ludzi pieniądze? 

Masy ludzkie wbrew temu co piszesz nie są zagrożeniem, bo gdyby ludzie wyszli na ulice to zostaliby bardzo szybko spacyfikowani. Wszystkie rewolucje jak do tej pory były sponsorowane. A inna sprawa, ze masy w większości wolą siedzieć w ciepłym pokoju i np. oglądać TV niż brać udział w jakichś burdach. Gdyby do czegoś faktycznie doszło to 90% ludzi palcem nie kiwnie. Wiesz dlaczego tak jest? Bo obecny system daje im to ciepło w pokoju i telewizornie. Moga też sobie podróżować i robić mase innych rzeczy, które system akceptuje. Ceną jest utrata wolności, ale masy świadomie lub nie na tą utrate się godzą. 

I tak jak już pisałem Fiat Money zostaną zastąpione kryptowalutami. Sam pewnie wiesz, że elity dążą do wyeliminiwania gotówki, więc mogą do tego użyć właśnie krypto.

Tak więc zastanów sie co wyniknie jeśli obecny system upadnie. Jego całkowity upadek na chwilę obecną wyrządzi więcej szkody niż da pozytku przeciętnemu Kowalskiemu. Nie oznacza to jednak, że nic nie da sie zrobić, ale to musi być robione pomału, trzeba wpierw zadbac o wzrost ludzkiej świadomości-takie inicjatywy są już nawet w Polsce, choć przypuszczam, że nie masz o tym pojęcia.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Kolo

ten sam co mowił w 2010 :

ten sam co mowił w 2010 :

"Na początek – populacja. Dziś na świecie żyje 6,8 mld ludzi (rok 2010). Z perspektywą wzrostu do około 9 miliardów. Jeśli uda nam się osiągnąć duży sukces z nowymi szczepionkami, służbą zdrowia i działaniami w sferze urodzeń, będziemy w stanie OBNIŻYĆ tę liczbę o 10 do 15 procent ale nawet wtedy populacja wzrośnie o około 1,3 mld."

https://www.youtube.com/watch?v=vPKMmDNgd-g

 

Skomentuj