Bill Gates twierdzi, że globalne pandemie "będą się powtarzać co 20 lat”

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Współzałożyciel firmy Microsoft jest pewien, że obecna pandemia nie jest wyjątkowym wydarzeniem w historii ludzkości, a takie kryzysy będą się pojawiać w odstępach około 20 lat. Głównym zadaniem dzisiaj jest wyciągnięcie właściwych wniosków, stworzenie niezbędnych rezerw i ciągłe rozwijanie systemu wczesnego ostrzegania.

 

Zatroskany Gates obawia się również, że pandemia pogłębi rozwarstwienie społeczne, ponieważ przejście na kształcenie na odległość pogorszy dostęp dzieci do wiedzy z biednych rodzin.

 

67 - letni Bill Gates omawiał rozwój pandemii z dziennikarzami Financial Times na Skype. Według niego koronawirus jest „największym wydarzeniem w życiu ludzi” i ostrzegł, że wybuchy infekcji, porównywalne pod względem skali i skutków do obecnej pandemii, będą się pojawiać w odstępach około 20 lat. Jest to cena, jaką płacimy za globalną mobilność i wciąż zacierające się granice.

 

Zauważył również, że jeśli światowi przywódcy i prawodawcy będą odpowiednio przygotowani na tę sytuację, koszt zapobiegania kryzysowi może być o wiele trylionów dolarów niższy.

 

W przyszłości rządy powinny „utrzymywać narzędzia diagnostyczne, obszerne biblioteki antywirusowe i systemy wczesnego ostrzegania” - powiedział Gates. Koszty wszystkich tych środków będą znacznie niższe w porównaniu z tym, ile państwa wydają teraz.

 

Gates jest przekonany, że ludzie wyciągną wnioski z obecnej sytuacji i przygotują się lepiej następnym razem, ale koszt takiej nauki jest zbyt wysoki. W 2015 roku ostrzegł, że świat nie jest gotowy na potencjalną pandemię i że należy podjąć środki zapobiegawcze.

 

W wywiadzie dla CNBC Gates powiedział, jak, jego zdaniem, rozwinie się sytuacja w dziedzinie edukacji w Stanach Zjednoczonych.

 

„Myślę, że szkoły mogą kontynuować pracę tej jesieni” - powiedział, ale „rodzice nie powinni oczekiwać, że ich dzieci wrócą na zajęcia przed końcem roku szkolnego”.

 

Niektóre szkoły i uniwersytety będą mogły przejść na kształcenie na odległość, ale nie wszyscy studenci, zwłaszcza ci z rodzin o niskich dochodach, mają urządzenia i Internet odpowiednie do zajęć. To jeszcze bardziej wzmocni rozwarstwienie społeczne.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika baca

bill gates i ten musk

bill gates i ten musk niesłychanie się ożywili ostatnio - skąd ten paradoks, skoro zawsze jak się wokół nich robiło głośno to się zaszywali pod podłogę wzorem swojego plemiennego robactwa?

odpowiedź jest b. prosta. otóż jeden i drugi to wielokrotni klienci dżefreja epszteina - latali jak opętani na pedofilską wyspę i zapewne obecnie eskimosi wydobyli ciekawe nagrania aby ich zmotywować do zwiększonej aktywnosci bo bez 5G i szczepionek z czipem idzie się jebać ich NWo

szantażują bila, szantażują muska i obaj do granic debilizmu lansują swoje skompromitowane pomysły...

NIE WOLNO SIE SZCZEPIĆ ****** GÓWNEM!!!!

za żadne pieniądze nie dajcie się na to nigdy namówić, bo odkąd świat światem od ***** za darmo jest tylko bieda, rozpacz, i wszystkie nieszczęścia....

na billa tak jak na epszteina przyszedł właśnie koniec i stąd ten szalony wyścig szczurów żeby nas wykończyć zanim sami odejdą...

trzeba wytrzymac za wszelką cenę, wszelką to znaczy wszelką - ************

 

Portret użytkownika Ma

Koszerny? Czy karzdy z nich

Koszerny? Czy karzdy z nich wpisuje się w te słowa : Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. Jakby ludzie wiedzieli kim oni są, przebierańcy udający naród wybrany i zbuntowali się to zło bieda i niesprawiedliwość szybko by znikły. Niesamowite jest to że przez wieki JEDNA NACJA potrafi tak mierzwić.

Skomentuj