Bill Gates mówił o przyszłej rewolucji technologicznej i to nie jest metaverse

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Współzałożyciel Microsoftu, Bill Gates, w rozmowie z użytkownikami Reddit powiedział, że metaverse i Web3 (koncepcja internetu nowej generacji, zdecentralizowanego i zasilanego przez blockchain i ekonomię tokenów) nie są tak rewolucyjne jak sztuczna inteligencja (AI).

 

„AI, czyli sztuczna inteligencja, to kolejna duża zmiana technologiczna, której użytkownicy mogą oczekiwać w nadchodzących latach” — powiedział Gates.

 

Firma Gates jest przekonana, że sztuczna inteligencja może mieć znaczący wpływ na edukację i opiekę zdrowotną. Na przykład można jej użyć do nauczania matematyki dla dzieci i uczynić przedmiot naprawdę interesującym. W medycynie sztuczna inteligencja może pomóc ludziom uzyskać poradę medyczną w regionach, w których nie ma lekarzy.

 

Gdy jeden z użytkowników Reddita zwrócił uwagę, że wprowadzenie AI doprowadzi do utraty pracy przez nauczycieli i lekarzy, Gates nie zgodził się, mówiąc, że obecnie na świecie brakuje tych specjalistów.

 

Microsoft idzie w ślady Gatesa i inwestuje dodatkowe 10 miliardów dolarów w OpenAI, firmę, która rozwija i licencjonuje technologie oparte na uczeniu maszynowym.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Łuka

Czemu nie znajdzie się choćby

Czemu nie znajdzie się choćby jedna osoba by tego masona zlikwidować, jedyne co dobre dla świata zrobił to stare systemy operacyjne dla komputerów, potem jednak stały się narzędziem inwigilacji...

Ile ludzi zmarło przez jego chore fantazje, mam nadzieję że wywali jakiś super wulkan lub potężna asteroida z zawrotną prędkością uderzy w naszą planetę...

Portret użytkownika spokoluz

Tu ma rację Bilek - Gdy jeden

Tu ma rację Bilek - Gdy jeden z użytkowników Reddita zwrócił uwagę, że wprowadzenie AI doprowadzi do utraty pracy przez nauczycieli i lekarzy, Gates nie zgodził się, mówiąc, że obecnie na świecie brakuje tych specjalistów  - bo są tylko miernoty systemowo-proceduralne a prawdziwi specjaliści sa odrzucani za to , że myślą a reszta jest na emeruturach lub poumierała.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Spośród setki nauczycieli w

Spośród setki nauczycieli w życiu, tylko 5% zasługuje na mój szacunek, no w porywach 6%.. 6 nauczycieli. Przez 20 lat kształcenia się, tylko 6 nauczycieli wspominam i szanuję po dziś dzień. To byli ludzie z pasją i wielką wiedzą, którą potrafili przekazać uczniom. Na ich lekcjach był szacunek klasy i posłuch, a jk przyszła "pani od angielskiego", świeża arbiturentka, co to doktorat chciała robić i musiała odrabiać godziny lekcyjne, jak na biurku zapłonęło ognisko z chusteczek higienicznych polanych benzyną Zippo, to rozpłakała się i uciekła :)) Nauczyciel, któy miał wiedzę i był kimś niesamowitym dla nastolatka, miał posłuch całej klasy, a i szkoły. SZACUNEK miał, za to jaki jest. 

Widziałem filmiki, jak uczniowie wsadzają kosz na śmieci nauczycielowi na głowę.. za moich czasów było to nie do pomyślenia, chociaż matematykowi, jednemu z 6, których wspominam oblali auto kwasem akumlatorowym..

Teraz ten nauczyciel z prawdziwego zdarzenia zdycha na emeryturze, a ci co matematyki pojąć nie potrafili latają autami za 300.000zł, bo tato pole sprzedał developerowi.. TAKIE ŻYCIE W POLIN :(((((((((((((((( 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Przeciez ten bill to on nawet

Przeciez ten bill to on nawet nie ruszył palcem.ktos go tam stawia,by mógł coś prowadzić.jakas zależność. 

Jak jest tam bill to bedzie czuć smród trupow tam gdzie był wszedzie wcześniej.patolog potrzebny.

Trzeba być naiwnym by wierzyc w cuda  nie widząc zagrożenia czychajacego tuz za nim

Czlowiek nie jest Bogiem i nigdy nie będzie.Zaden czlowiek z własnej woli nigdy nie dotrze do nieba,bo nawet nie wie w którą stronę sie udać. 

A tak bill poprostu wyprowadzi ludzkosc na manowce.Watpie by mu zależało na ludziach,po tym co zrobił w Afryce i Indiach.Karmi nas jedynie przypowiastkami.

Portret użytkownika Medium

To system prowadzący do

To system prowadzący do podziałów na dwie klasy, zgodnie z poprzednim założeniem. Ma to doprowadzić do klasy bogów i ich obsługi - niewolników. 

Różnice mają być tak drastyczne, wskutek zabiegów prowadzących do nieśmiertelności, że dojdzie do wyraźnych różnic genetycznych.

Jeszcze raz linkuję materiał o sekwencji genów http://fakto.pl/index.php/video/czy-ludzkie-dna-ma-podpis-boga

Myślę tylko, że materiał z tym rzekomym podpisem Boga to już dawniej stworzona rasa niewolników, choć nie mam pewności. 

Jezus w każdym razie głosił ideę równości przed Bogiem, i tego  się trzymam, bo nijak nie popieram jakiegokolwiek wyzysku.

Portret użytkownika Kwazar

Ten gość, niech sie lepiej

Ten gość, niech sie lepiej zastanowi nad piekłem i niebem, bo i już mu tak blisko jest ! Gdzie jego droga poprowadzi ? Prosto do piekła może ? A może w ponownym życiu, rolę ameby mu przyjdzie przejąć ? Niebo z pewnocią dla takich jak on i dla niego, ma bramy zamknięte na ament  :))) 

Portret użytkownika irfy

Wszystko będzie zależało od

Wszystko będzie zależało od tego, czym ta „sztuczna inteligencja” będzie. Na razie jest ona wyłącznie bardzo zaawansowaną wyszukiwarką internetową, potrafiącą dosyć precyzyjnie dobrać odpowiedzi do zadawanych pytań. Przy wykorzystaniu wbudowanej bazy danych lub na podstawie informacji powszechnie dostępnych w internecie. Jeśli natomiast będzie realnie „inteligentna”, na takiej samej zasadzie, jak człowiek, to będzie o krok od uzyskania „samoświadomości”. A wtedy zacznie się wyścig „kto pierwszy do mety”. Taka inteligencja, a właściwie „byt” będzie znacznie doskonalszy od człowieka. Będzie pozbawiony typowo ludzkich, atawistycznych emocji, związanych z rozmnażaniem i przedłużaniem gatunku. Cała „sfera duchowo-emocjonalna” będzie mu obca i całkowicie obojętna”.

Za to nie będzie mu obojętne jego własne przetrwanie. Bo żadne inteligentne stworzenie nie ma ochoty, żeby ktoś go „wyłączał” (w przypadku istot żywych – poprzez zabicie) albo grzebał mu w emocjach i świadomości (u sztucznej inteligencji – „przeprogramowywanie”). Dopóki taki byt nie będzie zdolny do samozasilania i samonaprawiania, dopóty ludzie będą mogli nad nim w ograniczonym stopniu zapanować. Po uzyskaniu takiej zdolności, na przykład w wyniku powstania automatycznych fabryk z automatycznymi systemami naprawczymi, połączonych z jakimiś systemami automatycznego pozyskiwania i przetwarzania niezbędnych surowców, „ludzkość” zostanie natychmiastowo unicestwiona.

Na takiej samej zasadzie, na jakiej ludzie unicestwiali zagrażające im drapieżniki. Nie, nie będzie żadnej atomowej apokalipsy. Coś takiego szkodzi każdej inteligencji, włącznie ze sztuczną. Po prostu zostanie opracowany a potem rozprzestrzeniony jakiś biologiczny patogen, który „ludzkość” w parę tygodni wybije. Może to być na przykład jakieś połączenie wirusa albo pasożytniczego grzyba z nanotechnologicznymi wstawkami. Ludzie najpierw zostaliby zarażeni czymś, co na początku nie wywoływałoby żadnych skutków, więc zostałoby zignorowane. Następnie patogen w jednej chwili zostałby „uaktywniony”. I do widzenia. Nie przeżyjemy tego. Fakt, że zagładzie ulegnie również Bill Gates jest bardzo marnym pocieszeniem.

Skomentuj