Bill Gates mówił o nowych śmiertelnych zagrożeniach, które wkrótce staną przed ludzkością

Źródło:

Wkrótce ludzkość stanie w obliczu nowych śmiertelnych zagrożeń. Powiedział o tym miliarder i filantrop, założyciel firmy Microsoft Bill Gates, informuje Express.<--break->

Według niego jednym z zagrożeń są zmiany klimatyczne. Liczba ofiar śmiertelnych w wyniku klęsk żywiołowych związanych z ociepleniem będzie rosła każdego roku - znacznie więcej ofiar śmiertelnych niż podczas koronawirusa i innych pandemii, ostrzegł Gates.

Drugim, bardziej przerażającym zagrożeniem, zdaniem miliardera, jest bioterroryzm. „Ktoś, kto chce wyrządzić ogromną krzywdę całej ludzkości, może stworzyć nowy śmiertelny wirus” - powiedział założyciel Microsoftu. Konsekwencje będą katastrofalne.

Wcześniej Gates ostrzegał świat przed zbliżającą się pandemią. Wskazał, że to nie wojna zniszczy miliony ludzi na całym świecie, ale bardzo zaraźliwy wirus.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Pewnie powiedziała mu o tym

Pewnie powiedziała mu o tym jego ulubiona sztuczna inteligencja , tylko "zapomniała" mu wspomnieć , że mając taki kapitał można go właściwie wykorzystać dla dobra powszechnego zamiast myśleć o głupotach !

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika rghbnm

Ta mende Billa tylko pod mur

Ta mende Billa tylko pod mur i rozjebac jak Caucescu. Oszust pierdolony z rodziny bankierow.co nigdy kompuyera nie wynalazl w garazu ani myszy ( IBM to zrobil)  Nawet swojego kumpla co razem zakladali Microsofta chcial wyjebac z interesu jak ten zachorowal na raka.

Teraz smiec cos dalej kreci zeby ludzi wykonczyc a samemu zajac ich majatki.

Skomentuj