Bill Gates alarmuje, że nowa pandemia może zabić 30 milionów ludzi

Kategorie: 

Źródło: UN Photo-Jean-Marc Ferré/CC BY-NC-ND 2.0

Współzałożyciel Microsoftu Bill Gates ostrzegł, że świat musi przygotować się na ewentualność wybuchu niebezpiecznej pandemii. Miliarder twierdzi, że nowa choroba może doprowadzić do śmierci nawet 30 milionów ludzi w ciągu 6 miesięcy.

 

W piątek w trakcie konferencji zorganizowanej przez organizację Massachusetts Medical Society oraz czasopismo New England Journal of Medicine, Bill Gates zaalarmował, że musimy przygotować się na nową pandemię tak jakbyśmy przygotowywali się na wojnę. Według niego, nowa grypa będzie podobna do tej, która w 1918 roku zabiła 50 milionów ludzi, ale ta będzie mogła jeszcze szybciej rozprzestrzenić się po całym świecie.

Gates zaprezentował symulację opracowaną przez Instytut Modelowania Chorób, która pokazuje stopień rozprzestrzeniania się przyszłej choroby. Dziwnym zbiegiem okoliczności, symulacja pokazuje, że pandemia rozpocznie się w Chinach. Warto w tym momencie przypomnieć, że w 2013 roku Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza nazwała wybuch epidemii wirusa H7N9 atakiem biologicznym, który rzekomo dokonały Stany Zjednoczone.

Bill Gates stwierdził, że świat nie jest gotowy na nowe zagrożenie - niebezpieczna forma ospy może zostać wyprodukowana w laboratorium przez jakiegoś bioterrorystę. W związku z tym potrzebne będą nowe skuteczniejsze metody identyfikowania chorób, nowe leki oraz uniwersalne szczepionki, nad którymi już trwają prace.

 

Skoro jesteśmy w tym temacie, przypomnijmy pewien raport Goldman Sachs, który wyciekł niedawno do mediów. Analityk Salveen Richter napisał w nim, że skuteczne leki powodują spadek liczby pacjentów, a zatem spadają zyski z ich sprzedaży. Z kolei słabe leki, które zamiast wyleczyć jedynie likwidują objawy choroby sprawiają, że pacjenci stają się „stałymi klientami” koncernów farmaceutycznych i przynoszą ciągłe zyski. Na tej podstawie można stwierdzić, że korporacje będą miały okazję zarobić ogromną sumę pieniędzy na nadchodzącej pandemii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (5 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika CzarnyOlo

I znowu facjata tego

I znowu facjata tego psychopaty który zawsze wygląda tak jakby miał wszystkich w dupie. To pewnie dlatego że dawno temu wszczepili mu 640 kb ramu i tak zostało bo tyle mu wystarczy. Jakiś czas temu mikroszrot przestawił się przecież częściowo na masową produkcję tej trucizny która obok gmo stanowi nowy kierunek "rozwoju". 

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Grypę ''Hiszpankę''

Grypę ''Hiszpankę'' przywieźli zaszczepieni żołnierze USA. Okres wylęgania choroby 2 tygodnie czyli tyle ile trwał transport statkiem z USA do Europy. Szczepili ich przed tuż zaokrętowaniem. Wysiadali w Europie już chorzy i zarażali. Od hiszpanki 50 milionów zmarło - więcej niż od konwencjonalnej wojny. To wtedy parch nauczył się, że są lepsze metody na zabijanie niż konwencjonalne wojny. Od wielu lat próbują powtórzyć epidemię Hiszpanki, np HIV-aids to jest takie samo działanie. Szczepili przymusowo pederastów w celu ''ochrony'' ich przed WZW typu C a tak naprawdę wstrzykiwali im HIVa. Od lat piszą o tych przestępstwach niezależni blogerzy, a do ludu nadal nic nie dociera. To przykre, że lud do końca będzie odgrywał swoją rolę bezmyślnego bydła i ryczy jedynie wtedy jak mu braknie paszy.

Strony

Skomentuj