Bill Clinton żałuje, że przekonał Ukrainę do rezygnacji z broni jądrowej

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

42 prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Bill Clinton wyraził żal za swoją rolę w przekonaniu Ukrainy do rezygnacji z broni jądrowej w 1994 r., donosi UNN, powołując się na RTÉ.

 

 

Były prezydent USA Bill Clinton wyraził żal w wywiadzie RTÉ na temat swojej roli w przekonaniu Ukrainy do rezygnacji z broni jądrowej w 1994 roku. Clinton zasugerował, że Rosja nie najechałaby na Ukrainę, gdyby Kijów nadal miał nuklearny środek odstraszający.

„Czuję się osobiście winny, ponieważ skłoniłem ich (Ukraińców) do wyrażenia zgody na zrzeczenie się broni nuklearnej. I nikt nie wierzy, że Rosja zrobiłaby to, gdyby Ukraina nadal miała broń” – powiedział Clinton.

W styczniu 1994 roku Clinton podpisał trójstronne porozumienie z ówczesnymi prezydentami Rosji Borysem Jelcynem i Ukrainy Leonidem Krawczukiem o likwidacji arsenału strategicznej broni jądrowej, który pozostał na terytorium Ukrainy po rozpadzie Związku Radzieckiego. W tym samym roku Stany Zjednoczone stały się stroną odpowiedniej umowy, która zobowiązała Federację Rosyjską do poszanowania integralności terytorialnej Ukrainy.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika znawca

I bardzo dobrze, że żałuje.

I bardzo dobrze, że żałuje. Jakby UA nadal posiadała broń jądrową, to by była państwem normalnym, mądrym i poczytalnym. Takie właśnie UA nie tworzyłoby wojny domowej w Donbasie 2014-2022. Właśnie takie UA lawirowałoby między Rosją, a RFN - i nie straszny byłby jej nawet Prezes Kaczyński, który przecież nic nie umie i tylko opowiada o kondominuim niemiecko-rosyjskim nad Polską. Takie UA z bronią atomową nie musiałoby by być durnym Kaczo-Grodem podporządkowanym (już) NATO i USA.

Bill Clinton dobrze mówi ... ale jako Kapitalista - po latach, powinien też UA odradzić Europäische Eunion Sozialstaat - najlepiej w wersji "mit NATO" (czyli powinien im radzić Kapitalizm bez NATO i też bez USA przy okazji... :)).

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika Kwazar

I oto kolejna ciekawostka,

I oto kolejna ciekawostka, chociaż już trochę nimi zmęczony jestem.Mianowicie fIlm (nie pierwszy z resztą ten sam, odgrzewany kotlet)  Tak, tym razem o film chodzi.ORP "Orzeł" Z całym szacunkiem dla poległych marynarzy..... ale....To co powiedzieć o setkach UBOTÓW których załogi z honorem poległy na dnie ? Mało brakowało, aby ci bohaterscy marynarze nie rozpierdolili tej angolianskiej wysepki dzikusów w drobny mak. Czyli co ? JEDEN to martyrolgia a SETKI to już tylko statystyka ?

Portret użytkownika W.Redny

Załoga Orła  to przykład

Załoga Orła  to przykład bohaterów walczących o swój kraj. Setki ubotów to śmiecie próbujące podbić świat. 

Inaczej patrzymy na napadniętego który się broni, a inaczej na bandytów którzy to napadli. 

Chyba każdy normalny człowiek to rozumie.

Portret użytkownika inzynier magister

teraz przed wyborami i przed

teraz przed wyborami i przed wielką bitwą na ukrainie PiS ma szansę załatwić agenturę peowsko sowiecką która pomordowała Polaków w Smoleńsku i budowała ruriciąg ribentop mołotow ! WszyscyPolacy w Polsce muszą się zjednoczyć w Imię Jezusa Chrystusa i uwolnić się od diabłów NWO !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika spokoluz

wyborów nie będzie ale ....

wyborów nie będzie ale .... ponownie stałeś się pieniaczem pisuarskim , proukr i antykacap - sam z siebie .

Wcześniej straszyleś bombą , zachodem itd... a teraz kacapem i peowcami - czyli jesteś pisorem - pisior u nas na choooja wołają.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Kwazar

A tu kolejna ciekawostka jak

A tu kolejna ciekawostka jak ruski z ruskim w czasach rewolucji walczył. Po stronie czerownych generł Neuman dowodził A białych do boju von Ungern-Sternberg prowadził :)))))))))))))))))) JESZCE CZEGOŚ NIE WIADMO ??? 

Portret użytkownika Kwazar

A teraz kolejna ciekawostka

A teraz kolejna ciekawostka Ja się pytam.Pośród tamtych ciekawostek, do kurwy nędzy, GDZIE WY JESTEŚCIE ??? W tej całej Historii. Kim wogóle jesteście i o co wam chodzi ????  Pośród trwania IMPERIUM wieków ? :))))))))))))))))))))  

Portret użytkownika Kwazar

I jeszcze jedna ciekawostka

I jeszcze jedna ciekawostka.Nie wiem, nie zweryfikowałem,badań genetycznych nie prowadzę ale przeczytałem. 90 % polskiej szlachty ma rosyjskie korzenie.Czyli weź i się dowiedz, jak to właściwie jest ?   

Portret użytkownika Kwazar

Generalnie mnie to zwisa i

Generalnie mnie to zwisa i powiewa ale wiem. Ukrainiec to jest taki ktoś, kto zawsze ma a już szczególnie wobec Polaków, wielkie mniemanie o sobie samym (będzie ci ściemniał,przytakiwał,po plecach lekceważąco klepał kolego i przyjacielem zwał ...Tylko że będzie to, do pewnego momentu)  Potem postawi jeszcze większe rządania w tym kontekście. Przyjdzie wam Polacy za to zapłacić i tego jestem pewien jak to Słońce co swieci na niebie. Na razie, róbta co chceta i bawcie się dobrze. A Clinton ? A kto to wogóle jest ? Może mu cygara potrzeba żeby jakaś possała i się uspokoi ? 

Strony

Skomentuj