Big Tech atakuje Donalda Trumpa i wolność słowa. Zablokowano go na większości platform społecznościowych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wciąż urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, został zablokowany bezterminowo na platformie Twitter. Kilka dni wcześniej na totalną cenzurę Trumpa zdecydował się Facebook i inne pomniejsze sieci społecznościowe. Tym samym doszliśmy do momentu historii, w którym już oficjalnie wolność słowa w USA zakończyła się na skutek cenzorskich zakusów amerykańskich karteli internetowych.

To juz otwarta wojna jaką społeczeństwu amerykańskiemu wydali właściciele internetowych i tradycyjnych koncernów medialnych. Skoro ocenzurować oraz zbanowac można nawet naważniejszego przywódcę światowego, oznacza to, że kartele internetowe uważają, że mają władzę absolutną i starają się kreować rzeczywistość. Jest to już jasne, że neutralność światopoglądowa jest obca spółkom zwanym Big Tech. Teraz trwa medialny lincz na Trumpie, który nosi znamiona cyberataku na skutek zmowy gigantów.

 

Trump w mediach społecznościowych aktualnie został zablokowany na Twitterze, Facebooku, Instagramie, Snapchat-cie i Twitchu. Zbanowano również jego sklep na shopify. Lewicowi publicyści pieją z zachwytu i przewrotnie nazywają tą cenzurę wielka chwilą wolności słowa.

 

Pretekstem do ceznury stały się dziwne zamieszki w Waszyngtonie gdzie policja pozwoliła biegać po Kongresie min. człowiekowi Bizonowi (co notabene znowu przepowiedziano w serialu The Simpsons). Oficjalnie sugeruje się, że to wina Trumpa, że doszło do tego wydarzenia i używa się tego argumentu do kolejnych ataków na niego i odcinania go od możliwości jakiejkolwiek wypowiedzi z wykorzystaniem tych mediów.

Gdy Trump poinformował, że przechodzi na serwis Parler, konkurencyjny dla Twittera, Google usunęło tą aplikacje ze sklepu Google Play! Co więcej taki sam krok zamierza podjąć korporacja Apple. W tej chwili Parler jest jeszcze dostępny, ale może zniknąć w każdej chwili. Tak jawnej cenzury jeszcze nie obserwowaliśmy. WIdać, że Big Tech okopał sie i przechodzi do kontrataku.

 

Kartele internetowe uważają najwyraźniej, że tylko one mają prawo do decydowania o tym co wolno mówić w sferze publicznej. Donald Trump ukręcił bicz na siebie samego pozwalając Twitterowi na wielokrotną cenzurę jego wypowiedzi i nie robiąc z tym legislacyjnie nic, gdy jeszcze miał władzę. Teraz zostało mu raptem 11 dni kadencji i zapowiedział, że odda władzę amerykańskim ultralewakom. Te dziwne wybory to pierwszy tak wyraźny sygnał, że korporacje internetowe wspierają w kampanii wyborczej amerykańską lewicę jednocześnie zwalczając prawicową konkurencję.

 

Google, Facebook czy Twitter odreagowały z nawiązką to, że cztery lata temu - gdy cenzura internetu była dopiero w powijakach - wielu analityków sugerowało, że Trump wygrał przez to, że w social mediach kolportowane były te informacje na temat Hillary Clinton, które powinny pozostawać ukryte. To właśnie potem, w szoku po wyborze Trumpa, ukuto pojęcie - fake news - i stwierdzono, że to z powodu pozwolenia na zbytnią wolność słowa na platformach internetowych, media utraciły zdolność kreowania tego kto ma zostać prezydentem i doszło do błędu systemu.

 

Wybór Donalda Trumpa zdeterminował po prostu obecną cenzorską rzeczywistość serwisów społecznościowych i spowodował, że teraz korporacje te będą po prostu pilnować co kto mówi i kształtować debate publiczną tak, aby osiągać własne cele polityczne. Teraz po wyborze Joe Bidena i wygranej Demokratów w obu izbach amerykańskiego parlamentu, trudno raczej oczekiwać, że ktoś zrobi porządek z kalifornijskimi monopolistami internetowymi. Wręcz przeciwnie, właściwie to oni przejmują właśnie władzę.

 

Być może tak ostentacyjne blokowanie kont społecznościowych Trumpa to rodzaj zemsty na nim ze strony szefów Facebooka czy Twittera. Tych samych, którzy tłumaczyli się niedawno przed Kongresem. To pachnie chęcią pokazania jak kończy ktoś kto zadziera z kartelami internetowymi. Gdyby się okazało że nowe mobilne społecznościowe portale i komunikatory urosną w siłę, korporacje Apple i Google zablokują je w swoich zmonopolizowanych sklepach.

 

Bardzo niebezpieczna historia pisze się na naszych oczach. I nie chodzi tutaj o Trumpa. Jeszcze kilka lat temu taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia. Kto z jakiś mediów społecznościowych ośmieliłby się likwidować konto prezydenta jednego ze światowych mocarstw? Warto przemyśleć to, jak ostatnio szybko zmieniły się czasy, układ sił i czy jest to dla nas dobre. W tym roku zobaczymy jeszcze niejedno, co kiedyś byłoby nie do pomyślenia ...

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Legionista00

Tak to jest na tym świecie.

Tak to jest na tym świecie. Lewactwo może sobie obrażać i mieszać z błotem kogo chce i nie ponosi za to konsekwencji. Jeśli jednak ktoś z konserwatywnymi poglądami napisze ze dwa słowa za dużo, wykraczając poza granicę przyzwoitości to od razu ban albo kasacja konta. Wielkie korporacje zaczynają rządzić światem.

Portret użytkownika Kwazar

Mnie tu wcale o Trumpa nie

Mnie tu wcale o Trumpa nie chodzi ale o pewne mechanizmy które mnie martwią.Co powiecie na to ? Jakbym to ja miał guziki CENZURY w ręku, to przynajmniej połowa z WAS tu nie pisze. A Ja ? To oczywiste, że sobie będe pisał co chcę i to WAS błotem obrzucał bo mam te guziki i robię co chcę. O to chodzi mniej więcej a nie o Trumpa.

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Trump walił małe dziewczynki

Trump walił małe dziewczynki, może i nawet małych chłopczyków są nagrania został szantażowany i dlatego musi odgrywać żałosną rolę w tym teatrzyku dla gojów. Prawda jest taka, że jego największym marzeniem jest to żeby mu wszyscy dali święty spokój i dożył resztki swoich dni na jakimś jachcie przy tropikalnej wyspie, taka natura ludzka, a naiwniacy wierzą, że ten złodziej i pedofil matrwi się o jakiś amerykański plebs który całe życie wykorzystywał wzbogacając się, jeszcze gorsi są Polscy zwolenicy Trumpa którzy myślą, że to jakiś przywódca Qanon i ten koleś który podpisał akt 447 uratuje naród Polski przecież on nawet nie wie gdzie Polska leży. Czy was dzięcioły którzy czytanie ten post interesuje los braci Czechów, Słowaków czy Rosjan? Wątpię, a wy myślicie, że Trumpa interesuje jakaś Polska za dużo filmów żydowoddow gdzie Ameryka ratuje cały świat przez kosmitami. Sram na te wszystkie Polskie kanały typu Wrealu24, Media Narodowe, Zagórskiego, Pawelę, Hanke khazahari, nazerwicza itd. którzy robią wam wodę z mózgu.

Jebać Trumpa pedofila który maczał siusiaka w dziewczynkach które nie skończyły pewnie nawet 10 lat.

Miał ich zamykać, a nie ułaskawiać i to dziwne, że dopiero teraz jak został "zwolniony" z roli aktora prezydenta USRAELA i spierdziela:

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-donald-trump-ulaskawil-ojca-swojego-ziecia-oraz-kolejnych-by,nId,4946813

Ułaskawił między innymi takiego też zapewne pedofila

 

No i klasyk, z samą Ghislaine Maxwell Trump ma mnóstwo zdjęć na różnych przyjęciach ciekawe o czym rozmawiali może o meczach koszykówki NBA albo o przepisach kulinarnych? Ludzie to jednak głupi są.

To są genetyczni wrogowie Słowian, czarnogłowe było i dzic:

Portret użytkownika Binx

Widze ze nagonka na Trumpa na

Widze ze nagonka na Trumpa na całego , ile dostałeś za wpis ? 

A tak ogólnie to czystka trwa po blokowaniu kont nie tylko Trumpa ale innych konserwatywnych polityków , Amazon wywalił serwery Parlera (konserwatywna wersja mediów społecznościowych)

“Sunday (tomorrow) at midnight Amazon will be shutting off all of our servers in an attempt to completely remove free speech off the internet. There is the possibility Parler will be unavailable on the internet for up to a week as we rebuild from scratch. We prepared for events like this by never relying on amazons proprietary infrastructure and building bare metal products.”

https://heavy.com/news/parler-ceo-app-down-week-amazon-shutdown-time/

Naprawde myslicie ze to zabawne ?

Portret użytkownika syriues

I to wszystko jest ustawione 

I to wszystko jest ustawione  jak 2 wojna,jak upadek komunizmu jak walesa,jak new world morder,jak world trace center,jak ssadam ,jak osama,jak tusk,jak obama az po corone i po trampka az po glowe samej bestii.az do posranych manipulacji do nieprzeniknionej ciemnosci babilonskiej ktora szykuje nam teatrzyki.

Ale wiecie sami ze robia z was muły bo sami daliscie sie urobic w facea i twixa jaki samego instapana.to sa bozkowie babilonscy i dobrze ze juz wiecie bo maja was na liscie i moga wasze dane pobierać i sprzedawać a wy jak ten motłoch z klapkami na oczach dajecie się tresować i zamieniać w małpy grajace na ekranie 

Powodzenia życzę 

Dodam jeszcze,tylko i wyłącznie jest -face I insta ,by móc was kontrolować. Stado swoje trzeba znać I wiedzieć czym je karmić. Kontrolują was bo znaja wasze mysli i pragnienia,lub z wolnego tłumaczenia, wiedza czym was skusić jak osla marchewka.dlatego swiat wyglada wlasnie tak,bo jestescie małej wiary

Portret użytkownika Quark

Praktyka pokazuje , że

Praktyka pokazuje , że cenralnie sterowana gospodarka NIGDY nigdzie się nie sprawdziła tymbardziej , że komunistyczne rządy z uporem doszukiwały się zawsze i wszędzie zewnętrznych wrogów odpowiedzialnych za swoje błędy , przekierowując na zbędne zbrojenia większą część swojego dochodu (co doprowadziło do szybszego ich upadku) i tak jak głosili propagatorzy światowej rewolucji jedynie globalny komunizm będzie stabilny - oczywiście nie mówili głośno o tym , że pod warunkiem wyzyskiwania pomniejszych republik przez centralnego "wielkiego brata" to dlatego bolszewicy chcieli podbić całą europę a w dalszej perspektywie całą ziemię i mogło się to udać WYŁĄCZNIE poprzez trzymanie zwykłych ludzi w ciemnocie i tolerowanie jedynie posłusznej inteligencji , czego wyrazem były np. czystki w wojsku radzieckim (i wszędzie indziej). 

Portret użytkownika ARTUR

Mylisz się , nic o nas nie

Mylisz się , nic o nas nie wiedzą gdyż nie mamy nigdzie konta , żadnych informacji nie przekazujemy środkami elektronicznymi , piszemy jedynie o tym co chcemy żeby demorząd wiedział , posiadamy zasoby , powielacze , papier i najważniejsze - jesteśmy Nieprzekupni . Którz przeciw nam jeśli Bóg z nami .

Strony

Skomentuj