Biblijnych rozmiarów plaga szarańczy dotarła do Europy

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Po spustoszeniu krajów w Afryki, Bliskiego Wschodu i Indii, roje szarańczy przedostały się do Europy. Włoski region Sardynia doświadczył najgorszego ataku szarańczy od 70 lat. Według włoskich mediów dotkniętych plagą zostało przynajmniej 30 tysięcy hektarów upraw.

Po raz pierwszy szarańcza przybyła w połowie maja, gdy do żniw zostało jeszcze kilka miesięcy. Wszędzie gdzie przechodził rój wszystkie rośliny uprawne były ogołocone do łodyg. Żarłoczne owady niszczyły pola, łąki, pastwiska i atakowały ogrody. 

 

Szarańcza żeruje najczęściej na najbardziej bogatej w białko części roślin, więc kiedy rój wejdzie na pole przeznaczone na siano, nic już nie zostaje dla zwierząt. W samej tylko środkowo-wschodniej Sardynii, szarańcza pustoszy dolinę Tirso i dotknęła do tej pory 30 tysięcy hektarów. Władze ogłosiły stan klęski żywiołowej i wezwały do ​​natychmiastowego działania.

 

Według Banku Światowego region ten stoi obecnie w obliczu największej inwazji szarańczy od 70 lat. Ryzyko migracji rojów szarańczy z Afryki do Europy było znane. Niestety złe scenariusze się wypełniły.

Eksperci wzywają do wspólnych międzynarodowych wysiłków w zwalczaniu owadów, obawiając się, że plagi szarańczy mogą spowodować niedobory żywności na całym świecie, a w konsekwencji wywindują ceny żywności i będą stymulować głód na świecie. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika baca

Admin skoro "biblijnych

Admin skoro "biblijnych rozmiarów plaga szarańczy dotarła do europy" to podaj nam ciemnemu ludowi owe rozmiary

chodzi o to czy jest to chmura długa i szeroka na siedemset zdrowasiek czy ciężka jak manna z nieba owalna plama, a może to głęboka jak potop fala zbudowanego z szarańczy tsunami - jeśli tak to ile ma megaton czy tam megaojczenaszów?

 

Portret użytkownika syriues

No to taka odpowiedz na emat

No to taka odpowiedz na emat tego co wypuszcza diabel,to taka kara dla tych ktorzy jeszcze sie nie przyzwyczaili do tego kogo bardziej sie bac.Koronawirus czy moze szarancza,Diabel czy Bog.Rozejrzyjcie sie w okol ilu z was i ilu innch w okol was udaje waszych braci.Zobaczcie jedynie ,to jak bez nich jestescie sami.Zobaczcie jaki spektakl ludzie tworza.Obcy czy kolega,a moze brat czy przyjaciel.Komu mam pomoc i komu nie.?

Szarancza to tylko czesc kary ,ktora jeszcze nadejdzie w zamian za poddanie sie uludy tego swiata.zamkniete oczy potrzebuja wiecej wiary

Portret użytkownika PrawNICK

1. Diabeł (a konkretnie

1. Diabeł (a konkretnie Lucyfer) ma od Boga zakaz karania ludzi za życia, a po śmierci dopiero gdy skończy się czas (po Armageddonie)

2. Wszystkie kary jakie kiedykolwiek (wg Pisma Świętego) dotknęły ludzi zesłane były przez Boga.

Więc weź się proszę doucz zanim się odezwiesz bo ludzie oszukujesz.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika drako_tr

No ale z czym się Maxiu nie

No ale z czym się Maxiu nie zgadzasz?...toć prawdę syriues napisał.

Wyjdź ze swojej lepianki i zobacz, jak zombi w maseczkach złowrogo gapią się swoimi czerwonymi z niedotlenienia ślepiami na normalnych ludzi, poczuj jaka wrogość od nich bije...zobacz jak im żółto-zielony, toksyczny jad przesiąka przez kagańce...te maseczkowe bydło, ma już tak zainfekowane mózgi, że faktycznie na ubój się tylko nadaje, unikam ich jak ognia, tyle że ja ma podstawy ku temu, bo to oni są teraz wylęgarnią grzybów, wirusów i bakterii...w dodatku są naprawdę niebezpieczni i agresywni.

Skurwiele od "epidemii strachu" osiągnęli swoje cele, nie dość, że zrujnowali za pomocą rządzących gospodarki wielu państw, to jeszcze dodali nowy podział, potęgując nienawiść.

Myślisz, że twórcy tego chaosu, są po dobrej stronie mocy?...czy są złem wcielonym?

....ja uważam, że to jest zło wcielone, a skoro jest zło, to jest też dobro.

Nie wiem czyją sprawką jest ta plaga, nie ważne, faktem jest, że coś bardzo niedobrego dzieje się na świecie.

PS. nie wyśmiewaj się z ludzi, którzy czują więcej niż ty Max, tylko dlatego, że Ty tego nie czujesz....pamiętam jeszcze, jak wyśmiewałeś się ze mnie i z ludzi, którzy podświadomie wiedzieli, że nie istnieje żadna śmiercionośna epidemia.

 

Skomentuj