Biblijna plaga szarańczy zagraża całemu Bliskiemu Wschodowi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Bliski Wschód i Afryka Północnej przez ponad miesiąc są poddawane atakom niezliczonych hord szarańczy pustynnej. Na skutek licznych ulew w tych regionach świata, doszło do znacznego zwiększenia populacji tych owadów. Eksperci przewidują, że w kwietniu owady mogą dotrzeć do Izraela. 

 

ONZ już w połowie lutego, ostrzegł kraje regionu, że szarańcza szybko rozprzestrzenia się wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego. Roje owadów poleciał od wybrzeży Erytrei i Sudanu. Następnie przeleciały nad Morzem Czerwonym, osiągając Arabię Saudyjską, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Iran i południe Egiptu. 

 

Przyczyną gwałtownego wzrostu populacji  owadów z gatunku Schistocerca gregaria są ulewne deszcze na przybrzeżnych równinach Morza Czerwonego. Zdaniem ekspertów, nawet mały rój jest w stanie spożyć przez 24 godziny ilość pokarmu, który byłby wystarczający dla 35 tysięcy osób!

Samica szarańczy może złożyć w swoim życiu około 300 jaj. Prowadzi to do tego, że roje mają niekiedy nawet kilka kilometrów szerokości i może składać się z setek milionów osobników. Taki rój jest bardzo ruchliwy i jest zdolne do pokonania w ciągu dnia nawet 150 kilometrów.

 

Zwalczanie szarańczy pustynnej jest skuteczne do momentu gdy osobniki osiągną zdolność do latania. Potem można oczywiście stosować opryski, ale ich skuteczność jest ograniczona. Rolnicy, którzy doświadczyli fali żarłocznych owadów często tracą wszystko. Zasoby żywności krajów dotkniętych plagą szarańczy mogą zostać uszczuplone w bardzo szybkim czasie i grozi to w konsekwencji nawet klęską głodu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Czasy  ostateczne

Jak za dni Mojżesza ,plagi

Jak za dni Mojżesza ,plagi spadną ponownie. Czytajcie apokalipsę Jana.

  Amightywind Misja,która poucza o Świętości i czasach końca,nawróć sie juz dziś,bo jutro moze byc za późno. Czytaj Pismo Święte znajdziesz odpowiedzi w Proroctwach, BÓG przemawia przez Proroków.

katolicyzm Cię nie zbawi a pociągnie do piekła -szukaj prawdy! Znajdziesz ja w Amightywind BOG JAHWEH naucza o świętości 

Portret użytkownika Epiornis

Znajomy mówił, że Jego Mama

Znajomy mówił, że Jego Mama miała problemy z laktacją. Chcąc uratować życie dziecka stanęła na głowie, żeby miało co jeść. Mama znalazła znajomych, którzy znali znajomych, którzy... byli na emigracji... i przysłali... w paczkach z tak zwanej zagranicy - mleko w proszku Smile To chyba było z USSA...

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Strony

Skomentuj