Białoruskie służby kierują nielegalnych imigrantów wprost na polską granicę

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Białoruś wywołała kryzys migracyjny, sprowadzając ludzi z Bliskiego Wschodu i wysyłając ich pod wschodnią granicę Polski. Jak wynika z nagrań Straży Granicznej, białoruskie służby najpierw zwożą migrantów, a następnie pokazują, gdzie mają przekroczyć granicę.

 

Aby nie dopuścić do zaostrzenia kryzysu, w 115 miejscowościach w województwie podlaskim i 68 miejscowościach w województwie lubelskim wprowadzono stan wyjątkowy. Pod koniec września przedłużono go o kolejne 60 dni, a to oznacza, że stan wyjątkowy będzie tam obowiązywał aż do grudnia.

 

Tymczasem na granicy polsko-białoruskiej wciąż dochodzi do różnych prowokacji. Kilka dni temu donoszono, że białoruskie służby oddały strzały w kierunku polskich żołnierzy. Podobne strzały było słychać również w nocy z piątku na sobotę. Ponadto coraz więcej nielegalnych migrantów próbuje przekroczyć granicę.

Źródło: Straż Graniczna / Twitter

W piątek stwierdzono 553 prób, a w październiku 4,3 tys. W ostatnim czasie każdego dnia odnotowuje się setki prób przekroczenia polskiej granicy. Z nagrań udostępnionych na Twitterze przez Straż Graniczną wynika, że białoruskie służby zwożą migrantów i instruują ich, gdzie mają przekroczyć granicę.

 

Białoruś, aby zemścić się za unijne sankcje, które zostały nałożone w odpowiedzi na przechwycenie samolotu linii lotniczych Ryanair i aresztowanie opozycjonisty Romana Protasiewicza, zapowiadała poluzowanie swojej zachodniej granicy. Groźby dotyczące złagodzenia kontroli w zakresie nielegalnej migracji i przemytu narkotyków jeszcze w maju kierował w stronę Polski prezydent Aleksander Łukaszenka. Białoruś utworzyła kolejny szlak migracyjny do Unii Europejskiej i jest to zarazem pierwszy taki szlak, który bezpośrednio uderza w Polskę.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Jako, że wielu polskawych

Jako, że wielu polskawych osobników ma jak zawsze i wszędzie zbyt przykrótką pamięć, to tym własnie przypomnę, że są na tym samym wózkku kłamstwa,zaprzaństwa i obłudy jak zawsze do NIKĄD !!! . NIGDY i nigdzie nieczego nie dojedziecie, rozdrapywacze PRZESADZONYCH krzywd. Co do Białorusi to WY Dziady fałszywe najpierw chcieliście dostarczyć Białorusi pomarańczowych rewolucji ! Potem przewrotów za złotego a na koniec dostarczyć minę w postaci jakieś suki CIchanuski dożąc do Sabotażu i przewrotu . W zamian ZAWSZE spodziewajcie się najgorszego od sąsiadów :)))  

Portret użytkownika Tańczący z WILKAMI

Ano… i niestety masz RACJĘ

Ano… i niestety masz RACJĘ Kwazarku ! Do twej wypowiedzi można by dodać wiele szokujących  PRAWD   … a do baranów i tak nic nie trafia… opite, otumanione kłamstwami i dupceniem przez korzernych nadzorców oraz parszywych obłudnych „przyjaciołów” z pydalskiej xUjNII stado robi dokładnie to co każe mu zwyrodniały nazijonistyczny reżim… i jeszcze bije mu brawo… plując na swych BRACI SŁOWIAN !!! I po tych wszystkich żygach i pluciu poliniackich debili na naszych wschodnich sąsiadów ani Łukaszenko ani Putin nie powiedzieli ani jednego złego słowa o Polakach… wiedząc że pyskówki byłyby tylko pretekstem dla naganiaczy… dla ścierw za wszelką cenę dążących do rozlewu krwi SŁOWIAŃSKIEJ !!! Wojny nie będzie… bo ścierwa marzące o niej mają ODGÓRNY jej ZAKAZ… więc wdrożyli plan zastępczy czyli DEPIPULACJA za pomocą SZCZYpawek… a barany na zapisy potulnie ustawiają się w kolejkach /docelowo na ubój/ i nikt nie protestuje… pierdylone menkelowcy mordujące nieszczęsne barany strajkują o podwyżki… szmaty udające kobiety pikietują o prawo do mordowania dzieci… a podjudzone tępe barany w przerwie opluwania SŁOWIAN pikietują za pozostaniem we zwyrodniałej zażyganej xUiNII po wsze czasy… bo pierdylone barany tak bardzo polubiły być dupczonym że nie wyobrażają sobie życia bez tego !!!

I oczywiście „nagroda” za zwyrodniałe rytuały i występki będzie adekwatna do poziomu głupoty i zbydlęcenia stada… tyle tylko że coraz mniej dostrzegam powodów… by tego stada pędzonego na ZATRACENIE żałować… bo wszystko ma swoje GRANICE !!!

Bo barany są jak naiwniutkie dzieci we mgle rozgrywane przez obłudnych podstępnych OPRAWCO-NADZORCÓW… i zadowolone są i wdzięczne i ciągle gotowe do dalszego posuwania… jak tania dziwka !!!

Opluwaczom z alergią na PRAWDĘ dedykuję materiały w poprzednim moim wpisie poniżej… i nie zapomnijcie swych obrzezanych minusików ! …A tutaj już parę lat temu opisane i podane na tacy były przyczyny i sposoby ogłupiania i manipulacji bezwolnym stadem… wtedy to jeszcze co niektórych śmieszyło… czy teraz jeszcze komuś jest do śmiechu?!!

>>>    https://zmianynaziemi.pl/bezcenzury/programowanie-umyslow-1-czyli-co-z-ta-wojna    

Portret użytkownika malina

Jak zwykle odwracanie kota

Jak zwykle odwracanie kota ogonem i tematy zastępcze. Nikt już nie zaprzecza że to robota Łukaszenki ?

 A wieści są takie że Białoruś za zgodą lub na polecenie Rosji zamierza destabilizować sytuację w Polsce i w praktyce podejmuje już działania o chrakterze wojennym. Jeszcze nie wiadomo jak się to skończy.  Mamy to tolerować ? Jaki rząd w Polsce będzie to tolerował ?

Do Unii daleko, jak chcą ci migranci to niech latają samolotami do Berlina albo Amsterdamu. Co ich pop..doliło że lądują w Mińsku, na więcej nie mają kasy ? Chyba że ciapaci w ogóle nie mają pojęcia o geografii i lecą w ciemno gdziekolwiek. To dlaczego nie do Mo-kwy, lotnisko Wnukowo takie duże a Syberia wielu pomieści.

Portret użytkownika Premium

A nie wydaje się wam że jest

A nie wydaje się wam że jest to skoordynowane z tym co chcą zrobić Chiny z Tajwanem a Rosja z Ukrainom, Amerykanie ostatnio robili ćwiczenia całej floty i ogłosili że sa gotowi walczyć na wszystkich frontach więc tutaj nie ma wątpliwości że się na nich szykują, świat przygotowuje się pod 3 Światowom, tak to wygląda... , Chiny i Rosja idą na wojne z nami a Amerykanie i Zachód balansują pomiedzy i wprowadzają NWO... Także żadnego Nowego Porządku Świata raczej nie będzie.... 

Portret użytkownika Quark

Żadnej III wojny też nie

Żadnej III wojny też nie będzie , bo to wszystko są tylko przechwałki mocarstwowe . Przecież nikt się nie przyzna do jakiejś słabości , nawet Kim Dzong Un twierdzi , że pokonałby każdego . Japonia , maleńki kraj w porównaniu do USA też kiedyś je napadło zapewne sadząc , że to starcie wygra . Jedyna "wojna" jaka jest teraz realna to ta ekonomiczna bitwa o wpływy w kluczowych regionach świata zasobnych w surowce . A NWO już się tworzy przecież , tyle że nie jest to tak spektakularne jak w filmach lecz zwyczajnie zachodzą globalne zmiany geopolityczne . Zabieranie swobód obywatelskich - pod pretekstem pandemi , rozbijanie państw narodowych poprzez zaplanowaną migrację , niszczenie podstawy jaką jest normalna rodzina przez promowanie wynaturzeń itd. Eliminacja gotówki z obiegu - już teraz ogranicza się maksymalne kwoty jakie można gotówkowo rozliczać oraz preferuje się płatność "cyfrową" - tyle , że przedstawia się te zmiany jaki "konieczność lub zaletę" żeby się społeczeństwa nie buntowały . Nowy Porządek to poprostu zmiany , zmiany , zmiany .

Portret użytkownika Quark

Ale to nie USA zaatakowało

Ale to nie USA zaatakowało Japonię lecz odwrotnie i stało się głównie dlatego , że cesarstwo Japoni było sprzymierzeńcem III Rzeszy a USA przystąpiło do wojny w europie i przecież Japonia nie zaatakowała bezpośrednio kontynentu amerykańskiego lecz głownie ich flotę pacyficzną. Gdyby zaś miałobyć tak jak myślisz to przecież USA bez problemu podbiłoby wyspy japońskie zajmując je w całości. 

Portret użytkownika Namaste

Przecież napisałam, że to

Przecież napisałam, że to mogła być operacja fałszywej flagi. Czy ty wiesz, co to jest operacja fałszywej flagi? Chyba nie, bo gdybyś wiedział, to byś skumał, że USA mogło samo zrobić atak na Pearl Harbor, by mieć pretekst do ataku na Japonię. Nie twierdzę, że tak było, tylko że jest możliwe, że tak było. Wojna jako tako nie toczyła się na kontynencie amerykańskim i atak na Japonię mógł być uznany przez społeczeństwo za coś niedobrego, ale gdyby Japonia zaatakowała pierwsza, to byłaby zgoda społeczeństwa na kontraatak. Natomiast kto i jakie tak cele realizował (czytaj robił interesy), to już inna sprawa, ale ogólnie jest wiadome, że na wojnie dobrze się zarabia. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika Wungiel

W lecie roku 1939 też mówili,

W lecie roku 1939 też mówili, że Hitler to poważny człowiek, że są traktaty i gwarancje i takie tam. Będzie trzecia wojna, skoro była pierwsza i była druga, to będzie też trzecia. Może nie na naszym kontynencie, może tylko go liźnie, ale będzie jak amen w pacierzu. Jeżeli piszesz o ekonomicznej bitwie o wpływy - to pamiętaj o głównej myśli doktryny von Clausewitza: "wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami". Ta "zbrojna kontynuacja polityki" tli się i wybucha nieustannie, odkąd "druga" się skończyła. Myślisz, że to tak ciężko przekręcić regulator na pełne obroty? Świat tylko na to czeka, nie ma jednego "NWO", są wzajemnie wykluczające się interesy i geopolityczne animozje - teraz nabrzmiałe tak, jak już dawno nie było.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika Quark

To możliwe ale dziś już

To możliwe ale dziś już wszyscy wiedzą , że otwarta wojna militarna NIKOMU korzyści nie przynosi a jedynie zniszczenia , tym bardziej że obecnie dysponuje się bronią jądrową i taki konflikt oznaczałby koniec wszystkiego . 

Strony

Skomentuj