Bezzałogowy bolid rozbił się dwie sekundy po rozpoczęciu jazdy próbnej

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Wyścig odbył się w ramach zawodów Formuły E, gdzie konstruktorzy bezzałogowych systemów jazdy demonstrują własne osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji i robotyki.

 

Bezzałogowy samochód zespołu Roborace SIT Acronis Autonomous uderzył w ogrodzenie, choć twórcy nie wiedzą, co dokładnie spowodowało wypadek, zakładają, że mogło się to stać z powodu słabej widoczności na torze. Samochód nie wykonywał ostrych zakrętów, a inne samochody mu nie przeszkadzały.

 

Autonomous Racing Graz, rywal zespołu Roborace SIT Acronis Autonomous, również przeszedł na emeryturę od samego początku. Jego system nie był w stanie dobrać prawidłowego ustawienia na torze, dlatego twórcy zdecydowali się wycofać swój pojazd z rywalizacji.

 

Mistrzostwa samochodów robotów odbywają się od 2019 roku na tych samych torach, na których odbywają się prawdziwe wyścigi uliczne. Zespoły otrzymują te same wehikuły, ale każdy musi wyposażyć je we własne autonomiczne systemy jazdy.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj