Bezprecedensowa ulewa w Bombaju. Zginęło aż 18 osób

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Po jednej z największych fal upałów jakiej kiedykolwiek doświadczyły Indie, nadszedł czas na ulewy wywoływane przez monsun.  Tym razem jednak uderzył on z rekordową intensywnością. Doświadczyli tego ostatnio mieszkańcy Bombaju gdzie na skutek ulewy zginęło aż 18 osób.

 

Zdaniem hinduskich meteorologów były to najbardziej obfite opady przynajmniej od dekady. W ciągu 48 godzin spadło tyle wody ile zwykle w czerwcu spadało w ciągu całego miesiąca, czyli około 550 mm.

 

Większość ofiar to nie topielcy ale ludzie którzy zginęli Na skutek zawalający się elementów ogrodzenia lub domów. Aby jakoś radzić sobie z kryzysem władze Bombaju ogłosiły na wtorek dzień wolny od pracy i nakazały ludziom pozostanie w domach.

 

Obecnie sytuacja zaczyna się normalizować, ale cały czas istnieją obawy, że monsun znowu pokaże swoje niszczące oblicze. Meteorolodzy nie wykluczają, że rekordowe ulewy jeszcze powrócą.

 

  

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kapitan ameryka

Aż dziwi mnie ze taki portal

Aż dziwi mnie ze taki portal jak ZNZ i ich redaktorków omineło półtora metru gradu w Meksyku ........czy wiadomosć nie dotarała do szerszej grupy ludzi???Półtora metra jescze nigdzie nie spadło a jaracie sie deszczykiem ,sniezynkami w lany poniedziałek itd....

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Skomentuj