Bezprecedensowa burza śnieżna uderzyła w Maroko

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Bardzo silna burza śnieżna w Maroku wywołała chaos. Zjawisko atmosferyczne spowodowało zamknięcie 87 wiosek. Aż 24 000 osób potrzebowało pomocy, a śnieg w niektórych miejscach sięga 2,2 metra 

 

 

Bezprecedensowa burza śnieżna szaleje w południowo-wschodnim Maroku od tego weekendu, pozostawiając 24 000 rodzin potrzebujących pomocy i 87 odizolowanych wiosek w regionie Ouarzazate i Zagora, do których władze dotarły dopiero w poniedziałek.

 

W zeszły weekend król Mohammed VI nakazał przyspieszenie działań humanitarnych dla miejscowości dotkniętych burzą w trzech prowincjach. Jednym z najbardziej dotkniętych regionów jest Ouarzazate, gdzie opady śniegu osiągnęły niespotykaną dotąd skalę.

Wiele dróg zostało zamkniętych, a lekcje zawieszono. Generalna Dyrekcja Meteorologiczna wydała nowe pomarańczowe ostrzeżenie, że w najwyższych regionach prowincji Haouz, Taroudant, Ouarzazate i Tinghir, znanych wśród turystów z krajobrazów, wąwozów, dolin i kasb, spadnie ponownie od 10 do 20 centymetrów śniegu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Co do tytułu -

Co do tytułu -

1. precedensowy i bez precedensu są przeciwstawne

2. bezprecedensowy – niemający (wcześniejszego) precedensu; bezprecedensowy – występujący pierwszy raz – czyli taki, który też nie miał wcześniejszego precedensu.

Czyli śnieg tam spadł pierwszy raz !? Nie , nie pierwszy raz więc tytuł jak w ścierwomendiach.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

No ładna katastrofa. Ciekawe

No ładna katastrofa. Ciekawe czym spowodowana.

A tu katastrofa ewidentnie spowodowana przez sqrwysynów od "Opcji Samsona":

https://futurenews.news/watch?id=63f5590a0fcabd3bc3d197cc

Skażenie po katastrofie kolejowej w usa w Ohio jest większe niż po wybuchu w Czarnobylu. A bidet zawozi w tym czasie 500 mln dolarów na ukrainę i ma w dupie swoich.

NATO przygotowuje się do wojny, którą Bidet przyjechał tu rozkręcić:

https://www.naturalnews.com/2023-02-21-nato-preparing-for-world-war-iii.html#

Całkiem dobre podsumowanie obecnych wydarzeń po polsku:

https://rumble.com/v2afupc-red-pill-news-wiadomoci-w-czerwonej-piguce-22.02.2023.html

No i wyjaśnienie przyczyny blokowania użycia Invermectyny w sramdemii:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7505114/

Iwermektyna ma silne działanie przeciwnowotworowe, w tym hamuje proliferację, przerzuty i aktywność angiogenną w różnych komórkach nowotworowych. Może to być związane z regulacją wielu szlaków sygnałowych przez iwermektynę poprzez kinazę PAK1. Z drugiej strony iwermektyna promuje programowaną śmierć komórek nowotworowych, w tym apoptozę, autofagię i piroptozę. Iwermektyna indukuje apoptozę, a autofagia jest wzajemnie regulowana. Co ciekawe, iwermektyna może również hamować nowotworowe komórki macierzyste i odwracać oporność wielolekową oraz wywiera optymalny efekt, gdy jest stosowana w połączeniu z innymi lekami stosowanymi w chemioterapii.

Iwermektyna jest makrolidowym lekiem przeciwpasożytniczym z 16-członowym pierścieniem, który jest szeroko stosowany w leczeniu wielu chorób pasożytniczych, takich jak ślepota rzeczna, słoniowacizna i świerzb. Satoshi ōmura i William C. Campbell otrzymali w 2015 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny za odkrycie doskonałej skuteczności iwermektyny w walce z chorobami pasożytniczymi. Ostatnio doniesiono, że iwermektyna hamuje proliferację kilku komórek nowotworowych poprzez regulację wielu szlaków sygnałowych. Sugeruje to, że iwermektyna może być lekiem przeciwnowotworowym o dużym potencjale. W tym miejscu dokonaliśmy przeglądu powiązanych mechanizmów, dzięki którym iwermektyna hamowała rozwój różnych nowotworów i promowała zaprogramowaną śmierć komórek, oraz omówiliśmy perspektywy klinicznego zastosowania iwermektyny jako leku przeciwnowotworowego w terapii nowotworowej.

 Ciekawi mnie czy Invermectin zadziała na pasożyda?

An external file that holds a picture, illustration, etc.<br />
Object name is ga1_lrg.jpg

 A pieprzenie co większych baranów, że to lek dla koni tylko uwiarygadnia jego skuteczność i niewielką szkodliwość. Koń to bardzo czyste zwierzę i brudnej wody się napije. I trudno się leczy choroby u koni. Więc jak dobry dla konia, to bardzo dobry dla człowieka. Może nawet niektórym baranom pomoże...?   *biggrin*

 

Portret użytkownika moon fake

Jak już mówiłem tu i ówdzie,

Jak już mówiłem tu i ówdzie, wyłącznie Słońce decyduje o klimacie ...planet w całym Układzie Słonecznym przy czym im dalsza planeta tym mniej. Jednak Ziemi nie dotyczy. Całość współpracujeze sobą ze względu na bezpośrednie i silne powiązanie elektromagnetyczne między Ziemią i planetami a Słońcem a wyżej Galaktyką Drogą Mleczną. Słońce wchodzi obecnie w 40 letnie MIMIMUM sloneczne. Procent wpływu ludzkości na zmiany klimatu jest POMIJALNY! To co możemy zrobić dla natury to posprzątać śmieci, rozwiązać problem recyklingu i zmodernizować/ zamknąć /wysłać przemysł na inne planety.  Dziękuję za uwagę.

Skomentuj