Bezos i Gates zainwestowali w tworzenie sztucznego "mięsa" oraz produktów "mlecznych" z grzybów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Podczas gdy konsumenci przyzwyczajają się do podrabiania mięsa, które smakuje, wygląda i pachnie jak prawdziwe mięso, Jeff Bezos i Bill Gates inwestują w startup, który zamiast surowców zwierzęcych wykorzystuje bogate w białko grzyby wytworzone z drobnoustroju znalezionego w Yellowstone Park Hot Springs do mięsa i produktów mlecznych...

 

Chicagowski startup Nature's Fynd zebrał 158 milionów dolarów od Jeffa Bezosa, Billa Gatesa i Ala Gore'a. Firma produkuje bezmięsne burgery i ciasta, miękkie sery i jogurty bez mleka oraz nuggetsy bez kurczaka. Cały ten asortyment powinien pojawić się na sklepowych półkach pod koniec roku, pisze CNBC.

 

Według Plant Food Association PBFA, zrzeszającego ponad 200 firm, alternatywny przemysł spożywczy odnotował znaczny wzrost w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku, a szacowana wartość rynku wzrosła do 7 miliardów dolarów. Dystrybucja do restauracji wzrosła o 60% w 2020r. w porównaniu do roku poprzedniego. Liderami rynku są Beyond Meat i Impossible Foods, których roślinne hamburgery, nuggetsy i kiełbaski pozbawiły tradycyjnych producentów mięsa w Stanach Zjednoczonych 733 miliardów dolarów zysków.

 

Nature's Fynd została założona w 2012 roku przez Thomasa Jonasa i Marka Kozubala i nosiła wówczas nazwę Sustainable Bioproduct. Kilka lat wcześniej Kozubal odkrył drobnoustrój Fusarium szczep flavolapis w wulkanicznych gorących źródłach rezerwatu przyrody Yellowstone. Jego zespół przekształcił drobnoustrój w sfermentowany, wszechstronny i bogaty w białko surowiec o nazwie Fy.

 

Głównymi konsumentami startupu są Amerykanie w wieku od 24 do 39 lat, którzy zgodnie z ankietą One Poll uważają, że dieta roślinna może w pełni zaspokoić ich potrzeby żywieniowe.

„Tak jak w przeszłości świnie, krowy i owce, które zostały udomowione jako źródło mięsa, „teraz przyszła kolej na drugie udomowienie” – tłumaczy Jonas. „Hodowla tego drobnoustroju jest wydajnym sposobem wytwarzania białka, który nie jest gorszy”.

W tym celu firma buduje w Chicago fabrykę o powierzchni 3200 metrów kwadratowych.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika BANDZIORka

A wszystko zatacza kręgi

A wszystko zatacza kręgi wokół technologii produkcji sztucznego mięsa ( a także m.in.modyfikacji ludzkich embrionów , żeby były odporne na HIV, znowu Chiny, bakterii ecoli, wirusów,mRNA i gRNA, ojojoj bardzo wszechstronna technologia)za pomocą metody modyfikacji genów o nazwie CRISPR-Cas9. Źródło :żydopedia. Szczepionki, sztuczne mięso, klonowanie, modyfikacje embrionow-wstrząsnąć, nie mieszać, dorzucić oliwkę i mamy drinka na miarę naszych czasów, wazne- można mieszać z alkoholem, jakby komuś nie pasowało. Crisps brzmi tak chrupko ...ale dzięki, straciłam apetyt.

Portret użytkownika Dark-Tech-Eko

Z grzybów - mięso i

Z grzybów - mięso i mlekopodobny produkt dla całej Ameryki wyprodukuje fabryka o wymiarach 56 na 56 metrów (bo to 3200 metrów kwadratowych). Chyba duma narodu amerykańskiego jest filmową fikcją. W rzeczywistości to stado idiotów sterowanych przez małą grupkę przyjezdnych spadkobierców-kuglarzy których przodkowie mocno wzbogacili się na piractwie i złodziejstwie (Morganowie i reszta banksterskiej sitwy).

Chicagowski startup Nature's Fynd zebrał 158 milionów dolarów od Jeffa Bezosa, Billa Gatesa i Ala Gore'a.

Jakoś nie jestem zdziwiony tymi nazwiskami. To przecież ci sami co wygenerowali rzeszę covidiotów i spowodowali bezdzietność kobiet za pomocą szczepionek przeciw rakowi macicy, że o dziurawym szpiegowskim systemie operacyjnym za grubą kasę nawet nie wspomnę. Acute

Portret użytkownika Kwazar

"tworzenie sztucznego mięsa"

"tworzenie sztucznego mięsa" Nie wiem jakie będą daleko idące kosekwencje tego przedsięwzięcia ale dajmy im spróbować.Im mniej istoty żywe będą pożerać istoty żywe, tym zawsze na wyższym poziomie świadomości, sensu to nie będzie miało.

Portret użytkownika Quark

Wszystko można zjeść i

Wszystko można zjeść i wszystko jest dla ludzi , kotlety z kanii też , ale natura tak to zorganizowała , że jeden zwierzak (człowiek to tez zwierzę) zjada drugiego i kropka. Oni niech tam sobie wpieprzają choćby papier toaletowy z barwnikiem i aromatem - co nas to obchodzi ? Tu jest Polska i jak ktoś chce to sobie świnkę w łeb obuchem praśnie , kichy ukręci , nagotuje i zje ... i co nam kto zrobi !?

Portret użytkownika Ruchomy Cel

 

 

 

Sztuczna Cywilizacja

 

PRZYZWYCZAJANIE DZIECI DO SZTUCZNEJ INTELIGENCJI

 

Zabawki napędzane sztuczną inteligencją to przyszłość zabawy dla dzieci. Te zabawki mogą uczyć się od dzieci i rozmawiać z nimi, dostosowywać lekcje czytania i matematyki oraz uczyć umiejętności kodowania. INTELIGENTNE ZABAWKI są bardzo obiecujące, ale STWARZAJĄ WIELE POTENCJALNYCH ZAGROŻEŃ DLA DZIECI, jeśli nie są zaprojektowane w sposób odpowiedzialny. Inauguracyjne nagrody Smart Toy Awards organizowane we współpracy ze Światowym Forum Ekonomicznym mają na celu kształtowanie przyszłości zabawy i dzieciństwa poprzez uznanie innowacyjnych, etycznych i odpowiedzialnych zabawek opartych na sztucznej inteligencji w 8 kategoriach

 

"SMART TOY AWARDS 2021 - HIGHLIGHTS" - (Video 06-07-2021)

https://www.youtube.com/watch?v=jVF6MXdCXIM

Portret użytkownika jaceks77

A ja pryskam ogórki na

A ja pryskam ogórki na fusarium , a tu trzeba grzyba wpierniczać Smile
"Grzyby Fusarium powodują więdnięcie, zgniliznę korzeni, zgniliznę łodygi, uszkodzenia liści, zgniliznę owoców, fuzariozę kłosów zbóż i gnicie po zbiorze. Fusarium oxysporum to gatunek powodujący więdnięcie bakteryjne. Najpierw żółkną i więdną liście, najczęściej po jednej stronie rośliny."
Ciekawe kiedy Ci młodzi ludzie zaczną szybciej się starzeć a później staną się impotentami, ile dekad wystarczy.

Portret użytkownika inzynier magister

to prawdopodobny koniec

to prawdopodobny koniec polskiego rolnictwa bo zaraz kaczyński zrobi nową piątkę dla zwierząt i ogłosi że zwierzątka nie mogą być zjadane...  należy powołać komisję narodową do odrzucenia wszelkich sztanskich traktatow zielonego ładu filantopów loży 666 i prośmy Chrystusa o Miłosierdzie ! Niechg Duch Święty nas wspiera w walce ze złem iluminackiego okupanta !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj