Bez pola magnetycznego, Ziemia może się stać jak Mars w ciągu półtora roku

Kategorie: 

Źródło: ESA

Eksperci z NASA ostrzegają, że ​​pod wieloma względami nasza planeta przypomina Marsa i może się przekształcić w glob równie nieprzyjazny życiu i to w zaledwie półtora roku.

 

Naukowcy uważają, że najprawdopodobniejszą przyczyną transformacji Ziemi w martwą pustynię może być dziura w polu magnetycznym naszej planety. Przez taki otwór w magnetosferze (powłoce chroniącej naszą Ziemię) będzie przenikać promieniowanie słoneczne, które zniszczy wszelkie życie i wyjałowi powierzchnię.

 

Życie na Ziemi jest możliwe, ponieważ jest na otoczona powłoką magnetyczną, która zabezpiecza ją przed promieniowaniem słonecznym i strumieniami zjonizowanych cząstek. Jeśli tarcza ta przestanie działać, Ziemia stanie się pustynią.

 

Takim miejscem szczególnie niebezpiecznym jest niewątpliwie anomalia magnetyczna SAA na południowym Atlantyku. Według ekspertów osłabienie pola magnetycznego w tym miejscu może prowadzić do powstawania otworów. Może to spowodować do tego, że duża ilość plazmy będzie docierać do atmosfery ziemskiej zamiast odbijać się od pasów Van Allena.

Wielkie zamieszanie wzbudziły opublikowane niedawno przez ESA informacje z trzech satelitów SWARM, które miały za zadanie dokonanie testów fluktuacji ziemskiego pola magnetycznego. Wyniki wskazują na to, że nadal trwa proces jego słabnięcia. Na dodatek okazuje się, że trwa bardzo szybki ruch magnetycznego bieguna północnego w kierunku Syberii.

 

Niektórzy naukowcy sugerują, że to dowód na to, iż przebiegunowanie już się rozpoczęło, a cały proces może się zakończyć jeszcze za naszego życia. W czasie trwania takiego zjawiska spodziewane jest pojawienie się kilku biegunów magnetycznych w okresie przejściowym. Bardzo możliwe, że ochrona magnetyczna nie będzie wtedy wystarczająca, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim stworzeniom znajdującym się na tej planecie.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika sceptyyk

A ja z innej beczki ale w

A ja z innej beczki ale w temacie.                                                            Bieguny magnetyczne ułożone są odwrotnie niż bieguny geograficzne. Na Antarktydzie zlokalizowany jest północny  biegun magnetyczny. Południowy biegun magnetyczny leży  w kanadyjskiej części Arktyki. Pozdrówka

Portret użytkownika pamiętam

Tak samo może zaszkodzić,

Tak samo może zaszkodzić, brak wody, tlenu, etc.
Straszyć zawsze można. Ważne by wiedzieć, ale nie żyć strachem, jak chce banda.
 
Postawmy pytanie trochę odwrotnie:
 Jak będzie wyglądała Polska za półtora roku itd. , bez Tuska, Platformy i innych partii,  gangów ją okradających ?
 

Portret użytkownika człowiek

"BEZ TLENU WSZYSCY ZGINIEMY"

"BEZ TLENU WSZYSCY ZGINIEMY" - odkryli "naukowcy" z NASA!!! nie rozśmieszajcie mnie... nie ma co w NASA to sami profesjonaliści... a artykuł interesujący szkoda tylko, że przedstawia nierzetelną perspektywę "naukowców", którzy na zlecenie wymyślają i piszą co trzeba... czy jest jakiś artykuł przygotowany przez "NASA", który zawiera pozytywne treści i rozwiązania dotyczące przyszłości ludzkości i Ziemii? bo taki z przyjemnością bym przeczytał adminie...

TERAZ

Portret użytkownika Ogo Pogo

Retorycznie zapytam,czy ktoś

Retorycznie zapytam,czy ktoś nie ćwiczy z dziurą magnetyczną jako superbronią ? System Harp i jego odpowiednik rosyjski.Na razie ćwiczenia odbywają sie na poligonie południowo atlantyckim.Zastanawiać się gdzie zostanie przesunieta dziura na pierwsze testy:Afryka,Ameryka Pd ? NWO i superoligarchowie mysłą zapewne,ze oni są doskonale wyizolowani i zabezpieczeni  od problemów ,które tworzą innym.To niewielkie stado niebezpiecznych ciemniaków(NWO) zniszczy naszą planetę unicestwiając również samych siebie.Talmudyzm w natarciu i samozagładzie.

Portret użytkownika zuzia

Moi drodzy,jeżeli pspadnie

Moi drodzy,jeżeli pspadnie wartość pola magnetycznego Ziemi ,to tylko przyniesie to ludziom ulgę
Ludzie ,jako nacja z rodu adamowego ,jest nacją solarną .
Takim ludziom nic sie nie stanie ,natomiast wszyscy wszetecznicy ,gadziory i klony nareszcie pójdą się paść .
Czego z całego serca im życzę .
Ziemia jest dla Ziemian ,a nie dla przebierańców z kosmosu.
To im grozi zagłada ,kiedy to pole osłabnie ,nie nam !

Strony

Skomentuj