Beton z konopi jest aż 7 razy mocniejszy od tego z cementu

Kategorie: 

Źródło: dobrewiadomosci.pl

Hempcrete – to materiał, który rewolucjonizuje światowe budownictwo. Siedem razy bardziej wytrzymały od betonu, niepalny, a po wyburzeniu budynku można go użyć jako nawozu.

 

Hempcrete powstaje z konopi i wapna. Podczas uprawy konopi liczba zredukowanego CO2 jest większa niż ta wytworzona przy procesie obróbki wapna. Jest to szczególnie ważne biorąc pod uwagę, że np. w USA za 38% CO2 odpowiada właśnie przemysł budowlany.

 

Liczba zastosowań Hempcrete robi wrażenie. Sprawdza się między innymi jako materiał izolacyjny, budulec przy konstrukcji dachów, ścian oraz podłóg. Jest wodoodporny, niepalny, nie gnije, ale w razie potrzeby podlega 100% rozkładowi.

Mało tego, przy siedmiokrotnie większej wytrzymałości zachowuje połowę wagi zwykłego betonu. Nic tylko uprawiać i budować. Na szczęście w Europie technologia jest coraz bardziej popularna. W przypadku USA rodzaj konopi, z którego wytwarza się Hempcrete jest nielegalny, a koszty sprowadzania są dość duże.

Największy wytwórca produktów z konopi w Wielkiej Brytanii ciągle szuka nowych osób, które chciałyby uprawiać te rośliny na potrzeby przemysłowe. Nie znaleźliśmy informacji jak wygląda sytuacja prawna i faktyczna w Polsce, ale jeżeli jeszcze nie produkuje się u nas tego materiału, to może warto o tym pomyśleć?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ktosik

Panie Autorze proszę się

Panie Autorze proszę się doszkolić.

Beton Konopny stosowany jest jako wypełniacz do konstrukcji drewnianych. tzn. nie jest on materiałem nośnym bo nie jest w stanie przenosić dużych obciążeń ale ma rewelacyjne właściwości termoizolacyjne.

Nie ma on siedmiokrotnie większej wytrzymałości a jedynie termoizolacyjność.

Portret użytkownika pacynka

Konopie zostały zakazane w

Konopie zostały zakazane w wyniku lobbingu przede wszystkim rodziny Du Pont czyli jednego z rodów illumiackich bo były zbyt konkurencyjne dla produkowanych przez nich włókien syntetycznych. Przy okazji jak to zwykle bywa reszta tej satanistycznej bandy upiekła dodatkową pieczeń przy jednym ogniu sprowadzając biznes narkotykowy do podziemia. Dzięki temu zwielokrotnili zyski z kontrolowanej przez nich branży. Dopóki to się nie zmieni dopóty konopie będą prezentowane w mediach głównego ścieku jako zło wcielone. Rządy jak chyba wszyscy wiemy nie mają tu nic do gadania bo służą tylko wdrażaniu projektów i rozporządzeń prawdziwych (zakulisowych) elit.

Portret użytkownika r.abin

Sama technika jest stara.

Sama technika jest stara. Stropy ocieplano trocinami z wapnem i sprzedawano płyty "supremo" (wiórowo-cementowe). Konopie są doskonałym materiałem konstrukcyjnym, tanim (jeśli pozyskiwany na miejscu) i stanowią korzystną alternatywę (zalesiania) - magazynowania CO2. Ale czytałem, że w Polsce - ich uprawa jest zakazana ("śmiertelnie" niebezpieczny narkotyk) i zmuszeni będziemy je importować (podobnie jak marihuanę)

Portret użytkownika minoduesp

Bo rządzą nami IDIOCI ,

Bo rządzą nami IDIOCI , którzy nie wiedzą i nierozumieją ,że jeszcze kilkadziesiąt lat temu uprawiano w Polsce konopie tak powszechnie jak dziś pszenicę i wytwarzano z niej olej oraz włókno na sznurek czy worki . Urzędasy nie wiedzą ,że konopie europejskie i indyjskie to dwa różne gatunki. 

Strony

Skomentuj