Berlin zakazał flag i symboli Ukrainy na imprezach w dniach 8 - 9 maja

Kategorie: 

Źródło: tg

Ze względu na delikatność tematu władze niemieckie przygotowują się do prowokacji 8 i 9 maja. W Berlinie, obok symboli prorosyjskich, ograniczono użycie flag ukraińskich. Ambasador Ukrainy nazwał tę decyzję katastrofą.

Ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk wezwał władze Berlina do zniesienia ograniczeń dotyczących używania symboli ukraińskich podczas akcji poświęconych rocznicy zwycięstwa nad nazistowskim reżimem 8 i 9 maja.

 

Obecnie w stolicy Niemiec ogłoszono około 50 różnych podobnych akcji. Iris Spranger, senator ds. wewnętrznych, cyfryzacji i sportu w rządzie Berlina, szczególnie podkreśliła, że wszelkie działania, które można interpretować jako wsparcie dla rosyjskiej inwazji na Ukrainę, a także symbole tej agresji – litery „Z”, „V” i pomarańczowa – czarna wstążka. Berliński Sąd Administracyjny zgodził się, że duża liczba rosyjskich flag może wyglądać „wojowniczo” i „onieśmielająco”.

 

Jednocześnie berlińska policja ogłosiła, że na terenach pomników i miejsc pamięci zakazane będą jakiekolwiek symbole nie tylko Rosji, ale i Ukrainy. Ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk nazwał tę decyzję Berlina „wielkim skandalem” i „katastrofą polityczną”. „Jesteśmy zszokowani, że berlińska policja zakazała flag związanych z Ukrainą 8 i 9 maja. To policzek dla Ukrainy i policzek dla narodu ukraińskiego” – powiedział Melnyk w wywiadzie dla RedaktionsNetzwerk Deutschland.

„Fakt, że naród ofiary i sprawcy są ze sobą zrównani, jest po prostu oburzający” – powiedział ambasador i wezwał rządzącą burmistrz Berlina Franziskę Giffey do natychmiastowego unieważnienia tej wątpliwej decyzji. Sama Giffay stwierdziła, że sytuacja w tym roku była „szczególna” i zapowiedziała udział w wydarzeniu organizowanym przez stronę ukraińską 8 maja. „Dzisiaj nie jest to akcja upamiętniająca, ale raczej znak solidarności ze społecznością ukraińską” – powiedział Giffay.

Władze kilku krajów związkowych poinformowały o nasileniu się prowokacji i faszerowania fałszywymi wiadomościami w przeddzień pamiętnej daty. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia ostrzegało przed możliwymi konfliktami z powodu „wyjątkowo emocjonalnego tematu”.

„W całym kraju obserwuje się zwiększoną aktywność w rozpowszechnianiu prorosyjskich i antyzachodnich narracji i fałszywych wiadomości” – podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Dolnej Saksonii.

W kwietniu w Niemczech zbezczeszczono kilka pomników pamięci żołnierzy radzieckich, którzy zginęli podczas II wojny światowej i uczestniczyli w wyzwoleniu Europy od nazizmu. Wśród nich są obiekty zlokalizowane w Treptow Park oraz na Theodor-Heuss-Platz w Berlinie.

„Nikt nie powinien deklarować solidarności z zbrodniczym reżimem Władimira Putina. Ci ludzie powinni zadać sobie pytanie, czy uda się przeprowadzić w Moskwie demonstrację poparcia dla Ukrainy. To wszystko wyjaśni” – powiedział Lindner.

Federalny minister finansów Christian Lindner skrytykował nadchodzące działania prorosyjskie, które odbędą się pod pretekstem rocznicy zwycięstwa nad nazizmem. „Szokuje mnie, że podczas gdy Rosja toczy wojnę w Europie, w dniu kapitulacji nazistowskiego reżimu zwolennicy Putina nadużywają tego dnia” – powiedział Lindner.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika orka

W Niemczech mają respekt

W Niemczech mają respekt przed Rosjanami, jak chcesz być dobrze traktowany w Niemczech to mów po rosyjsku a wszędzie potraktują cię z szacunkiem.

Polacy dla Niemców to naród frajerów, którymi można manipulować do woli i zawsze będą na końcu przegrani. Gdy Helmut Kohl był w Polsce w 1989 roku i nastąpiło polsko-niemieckie pojednanie to ludzie, którzy przeżyli wojnę mówili, że polskie ofiary niemieckiej wojny przewracają się w grobach.

Dziś gdy "polscy" politycy mówią, że ukraińcy to nasi bracia to setki tysięcy wołyńskich ofiar po ludobójstwie tego "bratniego" narodu też w grobach się przewraca.

Portret użytkownika kolo21

A reszt apolacków będzie biłą

A reszta polaczków będzie biła brawa tak jak było z protestem kobiet, gdy Polaków zaczną pałować. Ten naród zawsze był pod butem obcego pana bo to uwielbią. Dzisiaj kasta nadziannych śmieci nie pozwala a by zmienić cokolwiek w kraju. Im jest dobrze budują domu, kupują mieszkania, samochody, kilka razy w roku robią sobie wycieczki zagraniczne. Mają pokaźne konta bankowe. I plują na mniej zamożnych ze nieroby że niedołęgi. Trzeba było sie uczyć kurwy jebane. Kasta pierdolona. A jak przyjdzie co do czego to będa skomleć żeby biedota szła na front zamiast nich. 

kolo21

Portret użytkownika Q

Masz dosyć tej wojny - a

Masz dosyć tej wojny - a byłeś na niej , doświadczyłeś jej ? Wiek XX był wiekiem nieustających wojen na świecie , XXI wcale spokojniejszy nie jest bo jak nie tu - to tam. Można sobie śpiewać piosenki i malować obrazki ale jak to się ma do rzeczywistości ? Czy ten kult (bo to jest forma kultu) cokolwiek zmienia w charakterze człowieka ? Bycie człowiekiem (w ogóle) nie zaczyna się od zewnętrznych działań lecz od tych wewnętrznych które powodują przemianę osobowości.
A symbolika drzewa życia też jest formą religii (bo wierzysz w coś) , czegoś na zewnątrz do celebracji i afirmacji - gdybyś tą możliwość stracił co byś począł ? Człowiek przebudzony nie potrzebuje żadnej z form religii - bo potrafi poprostu istnieć i doświadczać życia , którym jest. Boskość jest w Tobie . 

Strony

Skomentuj