Berlin płonie: największe zamieszki od pięciu lat!

Kategorie: 

Źródło: http://www.zerohedge.com/news/2016-07-11/civil-unrest-explodes-berlin-over-3500-people-riot-against-police

Nikt nie spodziewał się tak dużych rozruchów w stolicy Niemiec. Weekend u naszych zachodnich sąsiadów minął skupiając się na protestach, które możemy uznać pod pewnym względem antyimigranckimi. Rzecz w tym, że protestowali sympatycy lewicy.

Władze Berlina postanowiły pozbyć się dzikich lokatorów z kilku budynków. Nie spodobało się to ani im, ani tym bardziej lewicowym aktywistom. Wkrótce doszło do największych w ostatnich kilku latach zamieszek, gdzie blisko 3500 ludzi wprowadziło zamęt na ulicach stolicy Niemiec. Nawet 120 funkcjonariuszy policji zostało rannych w wyniku ich działań. Jak mówią niektóre źródła, głównym powodem planowanej eksmisji było zakwaterowanie w budynkach uchodźców.

Niezależnie czy przedstawiony powód był prawdziwy, w próbie powstrzymania chaosu wzięło udział prawie 1800 policjantów. Uczestnicy zamieszek rzucali kostką brukową oraz butelkami, odpalali fajerwerki – przedstawiciele służb odpowiedzieli gazem łzawiącym. Niestety, zatrzymano ledwie 90 osób, gdy pozostałe zajmowały się ucieczką i podpalaniem samochodów, co ciekawe, głównie droższych.

Protestujący składali się głównie z młodych ludzi, zamroczonymi ideologią (Frank Henkel, członek Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej, nazwał to wprost „Lewicową orgią przemocy”). Nosili głównie czarne bluzy z kapturami, slogany solidarnościowe z grupą squatersów, zwaną Rigaer94. Zachęcali w internecie swoich zwolenników do agresji i „zamiany miasta w strefę zagrożenia”. Teraz, po krótkim okresie spokoju, napięcie może nadal rosnąć.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: DoritosNachoCheese
Portret użytkownika DoritosNachoCheese

Komentarze

Portret użytkownika aratron

Jednojest pewne. Wszystkie

Jedno jest pewne. Wszystkie państwa na świecie, mają jakieś szblonowe, wytyczone nawyki. Głowy państw, jak i politycy kontnują je i utrzymują. Służby specjalne. Czy to rosyjskie, czy amerykańskie to wszystko mają opracowane. A rosyjskie do perfekcji. Wyszła im manipulacja Wielkiej Brytanii. Wyjdzie im z Chinami i Koreą Płn. Wyszło w niemczech i innych państwach Unii. Rozpieprzą to wszystko. Metodą USA na bliskim wschodzie. A jak lodowce stopnieją w Alpach. Kto wie? Może to my będziemy uchodźcami i powrócimy na swoje pierwotne ziemie?

 

Pamiętaj Chemiku młody. Jak chcesz mieć dużo hałasu, wlej sobie wodę do kwasu...

Portret użytkownika Zippy

Pierwsza wzmianka polskiego

Pierwsza wzmianka polskiego medium o zajściach, które obszernie relacjonują media niemieckie. Że niby o wymowie antyimigranckiej i w wykonaniu młodzieży o radykalnie lewicowych poglądach?
Dawny skłot w kamienicy przy Rigaerstrasse 94 to siedlisko anarchizującej młodzieży. Dawny, bo od lat nie jest nielegalnie zamieszkany, gdyż jego mieszkańcy ładnych kilka lat temu zalegalizowali swój pobyt tamże i grzecznie płacą czynsz... Legalizacja pobytu nie objęła przyległego do kamienicy baraczku, gdzie od lat działała znana knajpka "Kadterschmiede".
Kiedyś kamienica była własnością żydowską. Jako że niemożliwym było ustalenie spadkobierców jej dawnych właścicieli, przeszła na własność organizacji powierniczej mienia pożydowskiego. Owa organizacja szybko pozbyła się nieruchomości, zapewne z powodu "kłopotliwych" lokatorów i kamienica została sprzedana na tzw wolnym rynku...
Nabywcą Rigaerstr 94 została nikomu nie znana "spółka-krzak". Jej "siedzibą" jest skrytka pocztowa w raju podatkowym. Firma ponoć angielska... Rząd Niemiec płaci za mieszkania dla uchodźców na rynku prywatnym, bo ośrodki są od dawna wypełnione do ostatniego miejsca, a nawet jeszcze bardziej...
Z kolei wynajmowanie lokali mieszkalnych dla uchodźców jest obecnie wielkim przebojem wsród szemranych geszefciarzy od nieruchomości. Bo można wynająć rządowi niemal "byle co", za to za cenę, jakiej nikt normalny nie zapłaciłby na otwartym rynku.

Portret użytkownika Zippy

Ok. pomyliłem się co do

Ok. pomyliłem się co do milczenia polskich mediów o zadymach powiązanych z eksmisją knajpki Kadterschmiede.
Czy znane są Tobie inne fakty dotyczące legalności pobytu grupy anarchistycznej Rigaer 94, oddania kamienicy żydowskiej organizacji powierniczej, sprzedania jej firmie-widmo z "siedzibą" na Isle of Man?

Strony

Skomentuj