Benjamin Netanjahu oskarża Europę o antysemityzm i wzywa Żydów do powrotu do Izraela

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Premier Izraela wykorzystał trudną sytuację jaka panuje we Francji i wezwał wszystkich Żydów aby wyjechali z Europy. Jednocześnie oskarżył europejskie kraje o stale rosnący, "obrzydliwy" antysemityzm.

 

Ostatnie wydarzenia we Francji mają ogromne znaczenie nie tylko dla tego kraju, ale również dla całej Europy. Do kolejnych zamachów terrorystycznych może dojść praktycznie w każdej chwili. W piątek terroryści zaatakowali paryski supermarket - w wyniku akcji zginęło 4 Żydów. Premier Izraela postanowił wygłosić apel do wszystkich żydowskich mieszkańców naszego kontynentu.

 

Benjamin Netanjahu oskarżył kraje Europy o antysemityzm i wezwał wszystkich Żydów, w tym między innymi z Francji, aby emigrowali do Izraela. Wyraził również ubolewanie ze względu na to, że Żydzi są mordowani tylko dlatego, że są Żydami.
"Ataki w Paryżu są kontynuacją wojny ekstremistycznego Islamu przeciwko naszej wolnej cywilizacji na Zachodzie, w całym współczesnym świecie oraz w umiarkowanych krajach arabskich. [...] Jeśli zignorujemy fakt że ekstremistyczny islamski terroryzm chce zniszczyć całą zachodnią cywilizację, w tym również Żydów - jeśli to zignorujemy, to co teraz widzimy w Paryżu będzie dopiero początkiem." - powiedział Benjamin Netanjahu.
Specjalny zespół ministrów podejmie w tym tygodniu kroki, które pozwolą zwiększyć imigrację z Francji i innych krajów Europy, które cierpią z powodu "strasznego antysemityzmu". Netanjahu zapewnia, że każdy Żyd zostanie przyjęty do Izraela i otrzyma wsparcie ze strony rządu.

 

 

Na podstawie: http://www.jpost.com/Israel-News/Netanyahu-to-French-European-Jews-after-Paris-attacks-Israel-is-your-home-387309

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu