Belgijska para znalazła duży meteoryt w swoim ogrodzie we Francji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Belgijce, mieszkającej w południowo-zachodniej Francji, przytrafiła się dość dziwna przygoda. Starsza kobieta potknęła się o trzykilogramowy meteoryt, zalegający w jej własnym ogrodzie.

 

Claudine i Claude Guermant, którzy mieszkają w mieście Beaugas w departamencie Lot-et-Garonne w południowo-zachodniej Francji, natknęli się na 3-kilogramowy meteoryt, wtulony między dwa drzewa na trawniku w ogrodzie. 76-letnia Claudine, która jako pierwsza dokonała odkrycia, sprawdzała, czy skutecznie usunęła wszystkie chwasty z trawnika.

Opisując meteoryt w wywiadzie dla Europe 1, Claudine powiedziała, że był wielkości kokosa, ważył 3 kg, był szary i ciemnozielony i w większości gładki z szorstkimi łatami. 80-letni Claude, emerytowany profesor z doktoratem z biochemii, zbadał kamień i stwierdził, że jest silnie namagnesowany.

Znalezisko może być wartościowe. Pierre Gacomeni, prezes klubu astronomicznego powiedział, że meteoryty pochodzące z pasa planetoid nie są zbyt drogie: kosztują kilka euro za gram. Większą wartość mają meteoryty pochodzące z Marsa lub Księżyca.

 

Pierre Gacomeni uważa, meteoryt tego typu może osiągnąć cenę powyżej 1000 euro. Chociaż tysiące ton pozostałości ciał niebieskich przechodzi przez ziemską atmosferę każdego roku, to ludzie znajdują jedynie drobne fragmenty. Istnieje tylko jedna szansa na 180 milionów na odkrycie całego nienaruszonego meteorytu.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj