Belgijska armia złoży pozew przeciwko Google

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Ministerstwo Obrony Belgii zamierza złożyć pozew przeciwko amerykańskiej korporacji Google. Poszło o zdjęcia z serwisu Mapy Google, na których można zobaczyć wszystkie szczegóły belgijskich baz wojskowych.

 

Władze Belgii już wcześniej zażądały od Google ocenzurowania zdjęć, przedstawiających bazy wojskowe. Korporacja jednak zignorowała wniosek, dlatego Ministerstwo Obrony zapowiedziało pozew, choć nie wykluczone, że Google dopiero teraz zechce podjąć się współpracy.

Okazuje się, że w Mapach Google, dosłownie każdy internauta może zobaczyć dowolny element belgijskich baz wojskowych. Wśród nich jest np. baza sił powietrznych Kleine Brogel, w której Stany Zjednoczone przechowują broń nuklearną, oraz baza we Florennes, gdzie stacjonują amerykańskie myśliwce. Możemy także zobaczyć każdy szczegół krajowego centrum kryzysowego, które znajduje się w Brukseli.

Baza lotnicza Kleine Brogel znajdowała się w centrum zainteresowania islamskich terrorystów. Nieocenzurowane zdjęcia tak istotnych obiektów mogą znacznie ułatwić planowanie zamachów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Google pracuje nie tylko nad

Google pracuje nie tylko nad mapami satelitarnymi ziemi ale razem z innymi korporacjami pracują nad sztuczną inteligencją, która jest dużo bardziej niebezpieczna niż mapy google. Korporacje sztuczną inteligencję mogą wykorzystywać do wszystkiego a przede wszystkim do kontroli i inwigilacji obywateli. Dla mnie sztuczna inteligencja jest jedną z biblijnych głów bestii. Obejrzyjcie sobie filmik. Bardzo i nteresujący.

https://youtu.be/L5pPhHXUrzs

Portret użytkownika SurvivorMan

Że Google ma swoje za uszami,

Że Google ma swoje za uszami, to wiemy... Ale dla mnie pretensje belgijskiej armii, to pretensje do garbatego że ma dzieci proste.
Zamiast pozbyć się z kraju źródła problemu, czyli terrorystów, oni chcą zostawić terrorystów a zabrać im jedynie jedno z narzędzi do pracy ROFL
Nawpuszczali sobie terrorystów do kraju, a teraz Google winią za to, że terroryści mogą zaatakować??? (Pytanie retoryczne)...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj