Belgijscy prawnicy składają pozew przeciwko Facebookowi, który szpieguje ludzi tak jak NSA

Kategorie: 

Źródło: Internet
Belgijska komisja zajmująca się ochroną prywatności (BPC) pozywa znany na całym świecie serwis społecznościowy Facebook. Oskarża się go o szpiegowanie ludzi wbrew europejskiemu prawu. Serwis ze względu na stosowane praktyki porównywany jest do amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego.

 

Komisja BPC złożyła pozew przeciwko Facebookowi i szczegółowo opisała dokonane naruszenia - między innymi śledzenie ludzi nie korzystających i nie zalogowanych w serwisie do celów reklamowych. Frederic Debussere, reprezentant BPC zagroził, że jeśli Facebook nie odpowie na oskarżenia, będzie zmuszony płacić karę 250 tysięcy euro dziennie.
"Gdy okazało się że NSA (Agencja Bezpieczeństwa Narodowego) szpiegowała ludzi na całym świecie, wszyscy się zdenerwowali. Facebook robi dokładnie to samo, lecz w inny sposób" - powiedział Frederic Debussere.

Facebook wielokrotnie zaprzeczał jakoby miał inwigilować ludzi ale zapowiedział że udowodni swoje racje w sądzie. Tymczasem pozostałe kraje europejskie blisko przyglądają się tej sytuacji. Przykładowo Holandia również zaczęła kwestionować politykę prywatności, jaką stosuje Facebook.

 

 

Źródło: http://www.theguardian.com/technology/2015/sep/21/facebook-spying-belgian-citizens-nsa-data-regulator-lawsuit

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

gdy zaczełm pisac prawde o

gdy zaczełm pisac prawde o usa ,uni ,o ich planach ,facebook natychmaist zawiesil mi konto zarządał potwierdzenia danych a potem gdy potwierdzilem mieli porblem aby aktywowac ,gdy aktywowali juz pod imieniem i nzawiskiem + aron jasnowidz ,po kolejnym poście którzy to opisywał i opisywał sytuacje na ziemi zablokowali mi całkiem konto ,widac że gdy strona ma dużqa oglądalność a przekazuje prawde o systemie i rząd usa nazwał okupnatem a do tego okreslił jeszcze tych którym służa woleli zamknąc niz pozostawic ,ale po zamknięciu okazało sie że google ma jeszcze większą sile niż facebook i ze tam na razie mozna swobodnie funkcjonowac ,nie zmienia to faltu ze w czasie kiedy nie wolno nam sie jednoczyc przeciwko wałdzy facebook słuzył walsnie ejdnoczeniu sie przeciwko okupantom stąd pokaswoano wiele stron tych co mieli odwage pisac prawde i to tak ze ogladąlnośc strony ciagle rosła .dobrze ze teraz po aferze VW  kolejny koncert budowany na oszustwie upadnie i bedzie musial sie zmienic tak jak zmienia sie śwait na naszych oczach .

Portret użytkownika Eagle777

Wszyscy o tym wiedzą od wielu

Wszyscy o tym wiedzą od wielu lat. CIA, FBI wykorzystują wszystkie dane które ludzie wrzucają na Facebooka. Przerażające jest tylko jedno. Ludzie sami siebie obdzierają z prywatności i wrzucają tam dosłownie wszystko. Zdjęcia swoje, swoich bliskich, przyjaciół, jedzenia, zwierząt, samochodów, ubrań i wielu innych rzeczy. Totalne zgłupienie.

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika And

Admin, czy zrobisz opcję tak

Admin, czy zrobisz opcję tak jak ma portal gazetaprawna, gdzie jest opcja "dodaj do wrogów" aby ukryć komentzarze niektórych osób, w tym niezarejestrowanych (ogółem)?
 
Pisze tutaj mnóstwo New Ageowców, dezinformatorów, hamów itp.
Chciałbym czytać komentarze osób, których lubię, np. Achilles, on ciekawie pisze.
 

Portret użytkownika tomasz26

cała ziemia się zatrzęsie to

cała ziemia się zatrzęsie to każdy dostanie wedle swych uczynków ...nawet tym w schronach sufity na łeb spadną.do tego nie potrzeba meteorytów wystarczy dobrze ponatrząsać a natura sama sobie znajdzie wartościowe nasiona

Skomentuj