Belgia zakazała uboju rytualnego, wywołując gniew wśród muzułmanów i Żydów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Wraz z nowym rokiem, w Belgii weszły w życie nowe przepisy, dotyczące uboju rytualnego. Od 1 stycznia, belgijskie prawo zabrania praktyk religijnych, stosowanych przez muzułmanów i Żydów w kwestii zabijania zwierząt. Zmiana ta zapoczątkowała powszechną debatę w całym kraju.

 

Ubój rytualny (szechita w judaizmie oraz halal w islamie) polega na uśmiercaniu zwierząt poprzez przecięcie szyi bez wcześniejszego ogłuszania. Zwierzę pozostaje więc świadome aż do samej śmierci w wyniku wykrwawienia.

 

Nowe prawo, zakazujące uboju rytualnego w Belgii, otrzymało silne poparcie ze strony obrońców praw zwierząt oraz środowisk prawicowych. Przepisy uderzają w mniejszości religijne, z których dobiegają głosy, że państwo chce ograniczać ich wolność wyznaniową.

Starszy rabin w Antwerpii, Yaakov David Schmahl poszedł o krok dalej, sugerując, że Belgią rządzą antysemici. Zgodnie z jego słowami, ludzie stojący za przyjęciem tej ustawy mogą mieć jakieś niecne intencje, do których nie chcą się przyznać.

W większości krajów Unii Europejskiej, prawo wymaga ogłuszenia zwierzęcia przed ubojem z powodów humanitarnych, ale zezwala na wyjątki, gdy chodzi o kwestie religijne. Jednak Belgia dołączyła właśnie do niewielkiego grona państw europejskich, tj. Danii, Islandii, Norwegii, Słowenii i Szwecji, gdzie panuje całkowity zakaz uboju rytualnego.

 

Wśród około 11-milionowej społeczności Belgii, 500 tysięcy mieszkańców to muzułmanie, a ponad 30 tysięcy kolejnych to Żydzi. Nowe prawo oznacza, że mniejszości religijne będą zmuszone importować mięso, pochodzące z uboju rytualnego. Liderzy społeczności muzułmańskiej i żydowskiej domagają się zniesienia zakazu w Trybunale Konstytucyjnym, a prawnicy są w tej kwestii mocno podzieleni.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Roni Tornado

Te podłości są wygenerowane

Te podłości są wygenerowane przez religie, jak i też cała reszta syfu umysłowego ! Ciemne masy muszą zrozumieć, że to system władzy nad nimi. W religiach nie ma dla ludzi odpowiedzi na pytania o egzystencję, nie ma wiedzy ! Za to są zakazy, nakazy, zastraszanie, manipulacje. Wpierw te g*wno musi upaść aby ludzkość mogła zacząć się zastanawiać nad czymkolwiek. Nie ma żadnego narodu wybranego, nie ma jedynej słusznej religii, nie ma przymusu jedzenia mięsa !

Portret użytkownika Arek

Naród wybrany istnieję ale

Naród wybrany istnieję ale nie są to żydzi jak się nam wmawia od dawna. Tylko słowianie lub ogólniej Biała Rasa. Dlatego jest tyle pomysłów na rozcieńczenie naszych genów przez mieszanie z inymi rasami czarnymi lub kalwadosami. Tylko dla nas są przymusowe szczepienia, tylko my mieliśmy dwie wojny światowe. Obecnie jest nas już tylko ok 8% w skali całego świata.

Portret użytkownika Roni Tornado

Nie jesteśmy wybrani ani nikt

Nie jesteśmy wybrani ani nikt inny nie jest !! Nikt nie jest lepszy ani nikt nie jest gorszy. Po prostu rasa biała nie jest skora do krzyżowania się z innymi rasami. IM Zależy na całkowitym wymieszaniu wszystkich nacji, chyba poza dawidową bo to ich własna.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika lipka

Jeśli ktoś myśli, że oni się

Jeśli ktoś myśli, że oni się czymś od siebie różnią to jest w ogromnym błędzie: koszerność, obrzezanie, są okrutni i bezwzględni wobec innych, notoryczni kłamcy i wiele cech negatywnych niespotykanych wśród białej rasy. Dlaczego powinien być zakaz mieszania się ras? Bo my dajemy im w genach swoją mądrość a oni nam swoje okrucieństwo i dziedziczne choroby spotykane tylko w tamtych nacjach, w ten sposób ich geny się wzmacniają a nasze są coraz słabsze nękane chorobami dziedzicznymi, które są jak wirus - gdy znajdzie nowe siedlisko przenosi się i niszczy szybciej niż nosicieli.

Strony

Skomentuj