Belgia i Macedonia zamykają granice dla migrantów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kolejne kraje w Europie postanowiły zamknąć się na uchodźców. Belgia rozmieściła na granicy z Francją dodatkowe siły policyjne aby niemożliwić migrantom przekraczanie granicy, natomiast Macedonia, zamykając przejście graniczne, spowodowała niebezpieczną sytuację w sąsiedniej Grecji.

 

Władze Belgii zadecydowały o zamknięciu granicy z Francją w obawie przed uchodźami z Calais. MSW Jan Jambon wyjaśnił we wtorek, że w przeciwnym wypadku imigranci mogą zbudować w ich kraju podobne obozowisko, zwane powszechnie dżunglą z Calais, co byłoby bardzo niekorzystne ze względu na nadchodzący sezon turystyczny. Policja na granicy będzie zatrzymywać i kierować migrantów z powrotem do Francji.

 

Tymczasem Macedonia od piątku nie przepuszcza części uchodźców i tłumaczy to tym, że jej sąsiedzi podjęli wcześniej podobne decyzje. Tysiące migrantów zatrzymuje się na granicy grecko-macedońskiej. Władze Grecji wysyłają tam autobusy celem ich przemieszczenia w okolice Aten, gdzie zostaną umieszczeni w tymczasowych obozach.

Obecna sytuacja powoduje że migranci, którzy przybywają do Europy z nadzieją iż przedostaną się jakoś do Niemiec, trafiają do Grecji a wielu z nich musi już zostać w tym kraju. Władze domagają się aby Macedonia natychmiast otworzyła swoje granice, co wydaje się raczej mało prawdopodobne, przez co Grecja może przekształcić się w jeden wielki obóz dla uchodźców.

 

 

Źródła:

http://www.theguardian.com/world/2016/feb/23/greece-implores-macedonia-to-reopen-border-to-refugees

http://www.politico.eu/article/belgium-suspends-schengen-polices-border-france-calais-migrants-camps-jambon/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Brzoza

W tv brytyjskiej w

W tv brytyjskiej w wiadomosciach wypowiadal sie emigrant biegle mowiacy po angielsku ,iz jego brat chce do anglii ,gdyz on sie tam dostal ostatnio. a nigdy sie nie rozdzielali.nie rozumial czemu nie moze wjechac.w miedzy czasie pokazywano ciezarowki na ktore ekipy mezczyzn probowaly sie wladowac na sile.czlowiek ich tlumaczył.ja sie pytam o co biega.polacy w uk maja zaostrzone prawo od spotkania premier pl i primierka uk.traca na benefitach i skrocony bezrobotny i inne wazne rzeczy.niewazne ze podatki placa w uk. Rodacy porozrzucani w roznych czesciach europy bracia i siostry bo kazden gdzie sie zalapal z praca tam zostal.natomiast ci ludzie oczekuja ze wszystko bedzie na tacy i w dodatku tam gdzie zechca.wszedzie jest ciezko.nie oszukujmy sie lekko nie jest juz nigdzie.jednakze dlaczego w unii sa gorsi i lepsi skoro jestesmy w unii, a uchodzcow dalej sie przyjmuje. jesli nie ma kasy na chleb i bezpieczenstwo to mnie zastanawia i to powoduje ze niestety zaczynam wierzyc w nWo

Portret użytkownika achiles

Wszystko zdaje się wskazywać,

Wszystko zdaje się wskazywać, że planowany rozejm pozostanie rozejmem wyłącznie na papierze
„W Białym Domu trwają spory wokół planu B na wypadek zerwania rozejmu w Syrii. Amerykańskie jastrzębie są przekonane, że winę za to będzie ponosić Rosja i już teraz proponują przygotowanie nowych sankcji”
http://pl.sputniknews.com/polityka/20160224/2138928/rosja-usa-syria.html
— Szefowie Pentagonu i CIA żądają przygotowania „planu B” na wypadek zerwania rozejmu w Syrii. Proponują wzmocnienie wsparcia dla bojowników walczących przeciwko syryjskim władzom… Szef Pentagonu Ashton Carter, szef Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Sił Zbrojnych USA generał Joseph Dunford, a także dyrektor CIA John Brennan są przekonani, że rozejm zostanie zerwany, a stanie się to z winy Moskwy. Na naradach w Białym Domu oni wzywają do stworzenia poważnych kłopotów Rosji—azazel44
Jeszcze ten rozejm, przez TO ICH SAMYCH WYMYŚLONY, nie wszedł w życie, a ci już knują, jak go zerwanie, które to zapewne sami dokonają, rękoma swoich dzikusów brodatych, wykorzystać znowu PROPAGANDOWO i w ten sposób DOKOPAĆ ROSJANOM I SYRYISKIEMU NARODOWI, ORAZ DZIELNEJ ARMII JEGO. 
Podobno umiarkowani nie zamierzają zaprzestać walk / oczywiście będzie to wina Assada i Moskwy/
.https://youtu.be/1GntIFR0aLQ

„John Kerry stwierdził, że w przypadku nieprzestrzegania rozejmu powinien być wprowadzony Plan B uwzględniający podział Syrii”
http://www.theguardian.com/world/2016/feb/23/john-kerry-partition-syria-peace-talks
Mimo wszystko mieszkańcy wracaja do domów
.https://youtu.be/VFodvSoVoM0

 

Portret użytkownika S.N.69

Niestet dla nas ZUS nie

Niestet dla nas ZUS nie upadnie, ale pewnie ulegnie poważnej transformacji, nie upadnie z bardzo prostej przyczyny bo tak poprostu zwyczajnie nie może. Nikt się nie przyzna przed obywatelami w jaki sposób zapychają dziurę w budżecie, ostatnio niejaki Budka ostrzegał obecny rząd przed takimi działaniami na okoliczność spełnienia obietnic wyborczych, a chodzi gostek o kontrolowany dodruk kasy. Niestety sam Budka szybko się zreflektował że poruszył temat tabu, który mógłby się stać bronią obosieczną i przestał się za mocno wychylać, cofając się do lini obrony demokracji. Także jeszcze Polska długo nie zginie.
Ps. Jedną z większych afer poprzedniego rządu, która pewnie nigdy nie wybuchnie, jest to że drukowali kasę wyłącznie na swoje potrzeby, a na resztę jak to niektórzy wcześniej pisali, mieli tak zwyczajnie wyjebane.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika sly

Rozmowa Marka B. z

Rozmowa Marka B. z Bartłomiejem S. NBP nie pożycza bezpośrednio bo bezpieczniej jest przelać rozmnożoną kasę na konta komercyjne. Polecam też temat wyciągania milionów ze spółek skarbu państwa, przez podstawione osoby na podstawie faktur za nikomu niepotrzebne doradcze usługi.
Ps. Nie mogę znaleźć nagrania które oglądałem tvp info z udziałem Budki w którym ostrzega przed dodrukiem, jeśli tobie się uda stawiam Whisky.

Portret użytkownika niktxnikt

Jeżeli działa poprawnie to ja

Jeżeli działa poprawnie to ja mam stronę z danymi sprzed 4 dni, czyli przekierowuje mnie. Otworzyłem przed chwilą. W takim razie rozumiem, że komuś bardzo nie odpowiadało to co pisałem. I to komuś ze znajomością tematu. Kilka razy się za mnie w różny sposób "zabierano". W końcu znaleziono na mnie sposób. Ale zostałem pozbawiony dostępu do informacji. Trochę szkoda. Eee, poradzę sobie.
Dzięki za informację. Nie będę się bawił w zmiany IP i takie tam.

Strony

Skomentuj