Będziemy jeść szarańczę i larwy - UE zatwierdza stosowanie owadów w pożywieniu

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Przez tysiąclecia szarańcza zakłócała ​​dostawy żywności dla ludzkości, pożerając plony, ale Unia Europejska postanowiła to zmienić i pożreć ją. Od teraz wolno już stosować owady jako pełnoprawne pożywienie.

W piątek Komisja Europejska dodała Locusta migratoria, najpowszechniejszy gatunek szarańczy, do listy produktów spożywczych dopuszczonych do sprzedaży w Unii Europejskiej. Unijny organ wykonawczy uznał owady za „nową żywność” i ogłosił, że robaki będą sprzedawane w postaci mrożonej, suszonej i sproszkowanej.

„Są one przeznaczone do sprzedaży jako przekąska lub składnik żywności w różnych produktach spożywczych” – stwierdziła Komisja Europejska w oświadczeniu. „Po zamrożeniu i wysuszeniu nogi i skrzydła powinny zostać usunięte przez operatora przetwórstwa spożywczego, aby zmniejszyć ryzyko zaparć jelitowych”.

Decyzja o wprowadzeniu do diety owadów jest częścią zmieniającego się podejścia Unii Europejskiej do żywności. W czerwcu Komisja Europejska dodała suszone larwy mącznika żółtego Tenebrio molitor do listy dozwolonych pokarmów. Larwy mogą być „używane jako cały suszony owad w postaci przekąsek, a także jako składnik żywności w różnych produktach spożywczych skierowanych do ogólnej populacji”.

 

Chociaż konsumpcja owadów nie jest normą w Europie, nie jest rzadkością w niektórych częściach świata. W Meksyku i niektórych innych częściach Ameryki Środkowej są spożywane, często jako przekąska lub z alkoholem. Doprawione solą, chili i sokiem z limonki, nazywane są chapulinami. Świerszcze są również regularnie spożywane w Tajlandii i niektórych innych częściach Azji. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika BG-OG

MARK I JEGO METAVERSUM, NA

MARK I JEGO METAVERSUM, NA BANK OPRACUJE DO KOMBINEZONU, SYSTEM KARNIEMNIA SONDĄ. IDEALNY POKARM DO PODAWANIA BEZPOŚREDNIO DO ŻOŁADKA. I "KORPO" MARKA CI TO DOSTARCZY "ZA DARMO" OCZYWIŚCIE, BYŚ BYŁ SZCZĘŚLIWSZY NIC NIE POSIADAJĄC.

Portret użytkownika Quark

Przykład musi iść z góry !

Przykład musi iść z góry ! Najpierw niech ci eurodeputowani i dygnitarze z Unijnego parlamentu sami zastąpią w swojej stołówce normalną żywność dla ludzi - robalami , a potem jak już w nich zasmakują i im nie zaszkodzi to dopiero może reszta ludzkości się zastanowi czy chce to jeść czy nie . Jakaś kolejność obowiązuje .. Nie mniej jednak nikt nie ma prawa decydować o takiej zmianie za resztę świata - i co by się nie działo to ja pozostanę przy kręgowcach.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Myślę że niektórzy nie będą

Myślę że niektórzy nie będą wiedzieli że zajadają się robalami gdyż zostaną one sprytnie zakamuflowane pod nazwami handlowymi dodatków "uszlachetniających" i dodawane do gotowej żywności. Wielbiciele MacTrupa czy innych klopsików z ajkija czy nawet parówek albo batoników proteinowych dostaną ekstra porcyjkę proteinek robalowych.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Melon

Będziemy jeść szarańczę i

Będziemy jeść szarańczę i larwy - czyli kto będzie jadł ty adminie z Matizem ? Smacznego, podobno prażone chrupią jak chipsy. Jak się najecie robaków to popglądajcie sibie potem te asteroidy które to Matiz co tydzień widzi jak blisko ziemi przelatują. 

Portret użytkownika ARTUR

Szarańcza to jeden ze

Szarańcza to jeden ze smaczniejszych pokarmów np. w formie czipsów , jest bez dodatków chemicznych , wysoko energetyczna , czysta / szarańcza nie je byle czego / , należy jedynie uważać na obróbkę fabryczną która musi ją zakonserwować do przechowania przez 7 lat gdyż taki jest jej cykl maksymalnego wylęgu aby można uruchomić taśmę w fabryce .

Portret użytkownika tubylec

Co może być gorsze od

Co może być gorsze od ugryzienia jabłka i zobaczenia w nim robaka?

Ugryzienie jabłka i zobaczenie w nim pół robaka.

Każdy na pewno zjadł już w życiu sporo robaków na nieświadomce w owocach, warzywach, grzybach .. doliczyć muchy połknięte w czasie jazdy rowerem. Ja tam jadłem w życiu wiele dziwnych rzeczy i jak będzie szarańcza to spróbuję z czystej ciekawości. W czasach kryzysu największy wybór pożywienia będą mieli wszystkożercy.

Strony

Skomentuj