BBC zapowiada złowieszczy sojusz wojskowy Wielkiej Brytanii, Polski i Ukrainy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak informuje ukraińska redakcja BBC, jeszcze w tym tygodniu może zostać ogłoszony nowy sojusz łączący Wielką Brytanię, Polskę i Ukrainę. Wielu Polakom na wieść o tym cierpnie skóra, bo to wygląda zbyt podobnie do sekwencji wydarzeń z 1939 roku, żeby spać spokojnie.

Wygląda na to, że premier Mateusz Morawiecki chciałby sojuszu wojskowego z Ukrainą i Wielką Brytanią. Według źródeł BBC, brytyjski premier Boris Johnson zamierza ogłosić to swoim wielkim sukcesem i umocnić swoją pozycję.

 

Polacy doskonale pamiętają jak kończą się sojusze z Brytyjczykami i słysząc o takim egzotycznym sojuszu oczami wyobraźni widzą już siebie w okopach a polskie władze w drodze do Rumunii. Obecna sytuacja do złudzenia przypomina tą, która doprowadziła do rozkwitu faszyzmów w Europie. Różnica jest tylko taka, że obecnie dzieje się to na skalę globalną. Zmęczony pandemią świat dąży do resetu, którym niestety często bywa wojna. Tylko dlaczego to znowu my Polacy mamy zostać zmieleni w dziejowej maszynce do mielenia mięsa armatniego?

 

Scenariusz rozwoju wypadków zaczyna wyglądać dla Polski bardzo niekorzystnie. Różnice są nieznaczne. Zamiast Prus Wschodnich i eksterytorialnej autostrady mamy Okręg Kaliningradzki i przesmyk Suwalski. Hitlerem jest Putin, mamy nawet ogłoszone przez niego ultimatum, a Polska znowu znalazła się między dogadującymi się przeciwko niej Niemcami i Rosją. Jeśli z takiego aliansu nie będzie ambarasu, będziemy mieli wiele szczęścia.

 

I w takim kontekście cała na biało wchodzi Wielka Brytania, która ma wielowiekowe tradycje w walce o swoje interesy do ostatniego Polaka. To kraj, który nie jest już w UE, a Ukraina jest krajem, który nie jest w NATO i nie ma nawet perspektywy przyjęcia z powodu aktywnych konfliktów zbrojnych. Brytyjczycy i Morawiecki swoim egzotycznym sojuszem pchają Polskę w przepaść.To wygląda bardzo źle i teraz już chyba wiadomo dlaczego żona premiera Morawieckiego ostatnio sprzedaje wszystkie nieruchomości w Polsce.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika demodemo

Patosojusz stał się faktem

Patosojusz stał się faktem więc z powodu "zobowiązań sojuszniczych" trzeba będzie w razie "W" pomóc braciom z krainy "U". Zabezpieczana jest granica z Białorusią aby nikt z Polin nie spier....ił.

Wokół "sojusznicy" nato czy ue więc każdego przechywcą i oddadzą "Polinwładzy" ( Sienkiewicz już dawno mówił , że Polska to państwo teoretyczne i ch.., doopa i kamieni kupa ).

Duduś zwołał Radę nieBezpieczeństwa Narodu i tam wszystkie opcje partyjniactwa razem klaskały informując , że obrady były udane przyklaskując patosojusz.

Trzeba przypomnieć każdemu żołnierzowi , że jeśli złożył przysięgę

"Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztanaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg ".

 to nie ma wniej ani słowa o wyjazdach na wojaże poza granice Polski a w przypadku wyjazdu wojażowego staje się najzwyklejszym najemnikiem , który złamał przysięgę.

Przysięgę rozumiemy wprost zatem każdy żołnierz staje się żołdakiem najemnym jeśli w mundurze i z bronią stacjonuje gdzieś poza granicami Polski. Nie ma znaczenia czy to misja pokojowa czy "krzewienie demokracji" bo w przysiędze nie ma odnośników i wyjątków.

A jeśli stoją na straży Konstytucji to dlaczego te wszystkie patowładze od 1990r w Polsce łąmiące Konstytucję nie zostały jeszcze postawione przed trybunał czy sąd.

Służby i urzędnicy , Ci na dole piramidy władzy pamiętajcie , że macie rodziny , przyjaciół i całe swoje życie tu w Polsce a patowładze nic wspólnego z nami nie mają - pasożytują na nas.

Ile patowładzy jest razem ? Przecież to garstka tchórzy więc spokojnie damy im radę jak trzeba będzie. Niech się patowładze zastanowią bo w bibli jest taki zapis - nie znasz dnia ani godziny.

Patowładza - cywilna , służb i duchowa każda działa przeciwko polskiej racji i polskiemu dobru narodowemu.

 

Portret użytkownika anty żyd

Autor porównując Putina do

Autor porównując Putina do Hitlera całkowicie sie zdyskredytował.Rosja straciła 27 milionów mieszkańców z rąk armii Hitlera, za takie porównanie autor pokazuje,że jest kompletnym głupcem i ignorackim demagogiem propagandy zachodnich imperialistów.

Demonizowanie Rosji i Putina przez faktycznych imperilaistów z zachodu cały czas trwa jak widać skutecznie na rzekomo anty sytemowe media.

Niech autor wymieni państwa które"Hitler" Putin zaatakował w ciagu 20 lat a ile zachód na czele z USA obrócił w pył wspierajac często islamiski fundamentlaizm.

Portret użytkownika BRAT BOGA

A za 14 lat uderzy Planetoida

A za 14 lat uderzy Planetoida CERES w Ziemie i

nikt nigdy już nic nie powie.

I co wy na to mądralinscy???

Chcesz rozśmieszyś Stwórce to zdradż jemu swoje plany Smile

Nwo to też tylko plan.A dlaczego tak Polska jest atakowana?

Odp. Jak wprowadzą w polsce nwo to na całej planecie też,

a jak nie wprowadzą w Polsce to te całe nwo tych cweluchów

mogą sobie rotczildowie, rokefelerowie i spółka zajebać na

przysiad!

Portret użytkownika baca to rumcajs

Jesli angole kumaja sie z

Jesli angole kumaja sie z ukrami to bedzie wojna nie przeciwko rosji ale ukry pojda na Polakow.
Zatem plan jest ciekawy jedni ukrzy na rosjan a drudzy ktorzy juz sa w Polsce zaatakuja Polakow od srodka.
Oczywiscie brytole nie beda interweniowac w zadnym przypadku , ich sojusz jest po to by Polakow jak i ukrow wpierd... w wojne dwustronna.

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Strony

Skomentuj