BBC uważa, że Monty Python jest zbyt biały i w dzisiejszych czasach nie miałby szans na sukces

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Szefostwo BBC uderzyło w komików legendarnej grupy Monty Pythona, uznając ją za zbyt białą i męską. Brytyjski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny uznaje, że w dzisiejszych czasach, skecze i seriale z kolorowymi aktorami są bardziej pożądane.

 

Shane Allen, szef działu komediowego BBC powiedział, że gdyby dziś miała powstać grupa Monty Pythona, z pewnością nie składałaby się z sześciu białych mężczyzn z Oxbridge – w przeciwnym wypadku, ich skecze w ogóle nie pojawiłyby się w telewizji. Allen stwierdził, że dziś liczą się programy cechujące się różnorodnością i nawiązał między innymi do serialu „Czarny Jezus” czy „Famalam”, który składa się praktycznie z samych czarnoskórych aktorów.

 

W ten sposób BBC po raz kolejny pokazuje swoją niechęć wobec białych. Teraz stacja promuje seriale z aktorami pochodzącymi z mniejszości etnicznych, a wcześniej prowadziła rekrutacje na nowych dziennikarzy. BBC wyraźnie zaznaczyła, że nie będzie przyjmować zgłoszeń od białych, a tym samym narusza ustalone przez siebie zasady, gdyż dyskryminuje osoby ze względu na kolor skóry.

John Cleese z grupy Monty Pythona odpowiedział, że BBC prowadzi inżynierię społeczną, a członkowie jego grupy satyrycznej byli wielokulturowi na swój sposób - Graham Chapman jest gejem, a Terry Gilliam to Amerykanin, natomiast w przeważającej większości przypadków, skecze uderzały w mężczyzn, co zapewne zadowalało sufrażystki.

 

Grupa Monty Pythona zasłynęła z oryginalności i angielskiego humoru. Rzecz w tym, że ich humor był zbyt mało poprawny politycznie jak na obecne czasy – ich żarty dotyczyły między innymi homoseksualizmu, religii i polityki. John Cleese zauważył, że słynny skecz o Ministerstwie Głupich Kroków mógłby dziś zostać uznany za obraźliwy wobec niepełnosprawnych. Można byłoby wymienić wiele podobnych przykładów.

 

W dzisiejszych czasach, dobra komedia musi najpierw przejść przez sito cenzury i zostać sprawdzona pod kątem poprawności politycznej – ale przede wszystkim, musi przedstawiać wielokulturowość. To są nowe standardy BBC i innych zachodnich stacji telewizyjnych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Kris280

Owszem, nie miałby szans na

Owszem, nie miałby szans na sukces, choć nie ze względu na brak ciemnoskórych. Zwyczajnie, humor stoi na zbyt wysokim poziomie a żarty są zbyt wysublimowane i wymagają zbyt dużej wiedzy dla współczesnego telewidza.

Portret użytkownika inzynier magister

duchowosć to poważna sprawa,

duchowosć to poważna sprawa, BBC nie powinna sobie kpić z duchów bo one potrafią wiele rzeczy zrobić człowiekowi ! " W ostatnich tygodniach powraca w Polsce temat repolonizacji mediów. Zwolennicy tego konceptu uważają, że media z kapitałem zagranicznym – zwłaszcza niemieckim – nie będą nigdy pracować na rzecz Polski, ale realizować raczej interes swojego macierzystego kraju. Rzeczywiście, w największych państwach europejskich nie spotyka się raczej takiej jak w Polsce sytuacji na rynku medialnym. W roku 1948 wydawca przystąpił do hamburskiej loży masońskiej „Die Brückenbaur. W latach 50. Springer popadł w bardzo duże problemy duchowe. Zaczął miewać wizje, w których jawił się sam sobie jako… inkarnacja Jezusa Chrystusa. Rodzinie opowiadał, że jest mesjaszem i jego zadaniem dziejowym jest zbawienie ludzi. Ówczesna żona Rosemarie sprowadzała na pomoc psychiatrów, którzy diagnozowali schizofrenię; wizje jednak nie mijały i Springer pozostawał przekonany o prawdziwości swojego rzekomego powołania. Według „Spiegla” zdarzało się, że wydawca nawet na rozmowach biznesowych nawiązywał nagle do mistycznych wizji. Przez pewien czas Springer za cel stawiał sobie doprowadzenie do zjednoczenia Niemiec. By go osiągnąć spotkał się nawet w 1958 roku z Nikitą Chruszczowem. Co ciekawe datę rozmów ustalił Springer w porozumieniu ze swoją osobistą astrolog, Iną Hetzel. W skuteczność magii samozwańczy zbawiciel narodu niemieckiego wierzył niezmordowanie. Oprócz nieustannych konsultacji z Hetzel (a po jej śmierci także z innymi astrologami), korzystał też z usług różdżkarzy, uzdrowicieli i rozmaitych szarlatanów. Jak relacjonował w 1995 roku „Spiegel”, wierzył, że dzięki tajemnym praktykom magicznym może odbierać energie płynące jakoby z różnych miejsc świata. Szef medialnego imperium czytał też namiętnie literaturę ezoteryczną i szukał coraz to nowych przepowiedni. Jednocześnie twierdził Springer, że jest chrześcijaninem. Wprawdzie rozstał się ze swoją macierzystą wspólnotą ewangelicką, ale w 1969 roku przystąpił do staro-luteranów z Berlina. Pielgrzymował też na Patmos, gdzie studiował Apokalipsę św. Jana i próbował czerpać natchnienie do swoich „profetycznych” wizji od prawosławnych duchownych. : http://www.pch24.pl/kim-byl-axel-springer--tworca-imperium-medialnego-szkalujacego-polakow,61164,i.html#ixzz5JQP30Jor

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Exart

Myślę, że bez względu na to

Myślę, że bez względu na to czy ktoś woła o Chrystusie jako zbawcy, czy ma się za jego inkarnację i wierzy w horoskopy z dużym prawdopodobieństwem mozna stwierdzić, że obydwaj mają, jak je nazywasz problemy "duchowe", te same wypaczenia, tylko inne treści. Lubię w takich wypadkach mówić o manowcach umysłu. Wszyscy mniej lub bardziej siedzimy w tej dziurze: coś nam się wydaje, uporczywie, wbrew prawdzie.

Portret użytkownika Lalom

W sumie to jak się tak

W sumie to jak się tak zastanowić to mają rację!

Wszak i rodzina królewska zaczęła sie powoli zmieniać zgodnie z obowiązującym trendem!

Ciekawe jak będzie wyglądał król bądź królowa za 120 lat?

Portret użytkownika heinrich2

ja proponuje aby BBC

ja proponuje aby BBC przekolorowalo Terry'ego Gilliama na czarno a Cleese'a przerobilo na uciemiezonego "syryjczuka- uchodzce" wtedy bedzie i smiszno i poprawnie. Calosc na blueraya i do pound shopow za 50p.

Niech tluszcza niucha kulture wysoka.

 

Portret użytkownika dd

Szczęśliwie parę lat jako

Szczęśliwie parę lat jako takiej wolności mogliśmy zaznać. Ale dla mnie jest to proces nienaturalny tylko sterowany – czyja to ta stacja bbc? I cały czas nie znam do końca odpowiedzi – dlaczego są podejmowane takie wysiłki, przecież to kosztuje? I ostatnie pytanie jak długo rząd PL będzie się w stanie opierać zachodowi i co będzie oznaczało jeżeli zachód na to będzie pozwalał?

Strony

Skomentuj