Bayer przejął Monsanto za rekordowe 66 miliardów dolarów !!!

Kategorie: 

Źródło: bayer.com

To o czym mówiło się od dawno stało się faktem. Niemiecka firma Bayer, której potencjał badawczy doceniali jeszcze Naziści, poinformowała, że doszło do zakupu amerykańskiego giganta w dziedzinie biotechnologii - Monsanto. Transakcja opiewa na gigantyczną kwotę 66 miliardów dolarów.

 

Połączenie dwóch tak potężnych korporacji budzi zainteresowanie licznych urzędów antymonopolowych w krajach, gdzie są one obecne, czyli właściwie wszędzie. Jest to już zresztą oficjalnie największa pod względem finansowym fuzja korporacji multinarodowych, w historii świata.

Firma Bayer to producent aspiryny. Koncern uczestniczył w kontrowersyjnych nazistowskich eksperymentach, ale przetrwał wojnę i rozwinął się tak bardzo, że realne było przejęcie giganta na rynku biotechnologii, cieszącej się złą sławą, amerykańskiej firmy Monsanto.

 

Korporacja ta jest znana z tego, że jest producentem toksycznych środków chemicznych DDT i glifosat. Na bazie tego ostatniego, Monsanto stworzyło całą technologię rolniczą polegającą na opryskiwaniu pól Rundupem i zasiewanie nasionami Rundup Ready, z których jako jedyne wyrastały rośliny. Tak jak w przypadku owadobójczego DDT wydawało się, że to środek bezpieczny, ,ale oczywiście do czasu. Obecnie kontrowersje budzi nie tylko linia chemiczna Monsanto, ale też ich produkty nasienne GMO.

Złośliwi dostrzegają pewną głębszą synergię w połączeniu obu firm w jeden koncern. Najpierw jedna z nich uczyni z nas chorych, a potem druga uleczy nas swoimi specyfikami, bo jak wiadomo zdrowy klient to stracony klient.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (8 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika keri

Broń masowego rażenia:

Broń masowego rażenia:

"Najgroźniejsze bronie masowego rażenia: szczepionki, pestycydy i chemtrails, czyli trwałe smugi – dr Jerzy Jaśkowski"

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/09/14/najgrozniejsze-bronie-masowego-razenia-szczepionki-pestycydy-i-chemtrails-czyli-trwale-smugi...

 

"Już nie trzeba robić grzyba atomowego za kilkaset milionów dolarów, oczywiście nie swoich pieniędzy, a pod pretekstem podatków, ukradzionych społeczeństwu. Obecnie wystarczy wmówić rolnikom i ogrodnikom, że te środki ochrony roślin, które im sprzedajemy, pozwolą zarobić kilkaset złotych więcej i sami będą ochoczo truli współobywateli. To, że pestycydy skracają życie o kilka – kilkanaście lat jest już tajemnicą starszych i mądrzejszych".

 
"od co najmniej 1996 roku, tj. od czasu opublikowania dokumentu Pentagonu pt. „Pogoda jako mnożnik siły na współczesnym polu walki”, wszelkie dyskusje odrzucające fakty trwałych smug, można uznać za mało poważny bełkot dezinformacyjny usłużnych trolli.

Podaje przykłady patentów: US Patent 486605 o wyrzucaniu z samolotów nanocząsteczek, czyli natryskiwanie atmosfery, mających za zadanie modyfikację pogody."

"US Patent 5003186: Rozsiew w stratosferze w celu redukcji globalnego ocieplenia, został złożony w 1991 roku przez Hughes Aircraft Corporation. Patent opisuje rozpylanie cząstek stałych w górnych warstwach atmosfery. Autor David B. Change  podaje, że najlepszy do tego celu jest tlenek aluminium. Patent został przyjęty przez Raytheon i jest realizowany. Reytheon to jeden z największych koncernów zbrojeniowych na świecie."

"Oprócz wdychania nanocząsteczek aluminium, nasze dzieci są dodatkowo trute bezpośrednimi wstrzyknięciami aluminium do krwioobiegu. Czym to się różni od wstrzykiwania w obozach koncentracyjnych trucizn, nie specjalnie wiem."

Portret użytkownika ds

Gdzie i co robią urzędy

Gdzie i co robią urzędy antymonopolowe - przecież to wprost tworzenie monopolisty giganta. Jakie to będzie miało następstwa to trudno nawet sobie teraz wyobrazić. Takie przejęcia są robione trochę pod publikę, bo w rzeczywistości to jest forma dogadania między dwoma partnerami w celu osiągnięcia jeszcze większego zysku. Może Mon. widząc, że Europa stawia opór przed GMO próbuje zadziałać od środka? Co by nie chcieli osiągnąć z takimi gigantami nikt nie wygra.

Portret użytkownika SBL_R322

No i niech ktoś mi powie co

No i niech ktoś mi powie co można mieć więcej na tym świecie mając tyle pieniędzy? No co? Władzy w opór, Kasy w opór, Zysk w opór, Wszyscy ludzie w kieszeni, Wszelkie możliwe dobra do kupienia mogą kupić. To jak granie w gry na kodach/czitach mając GOD MODE i 99999999999999 kasy. Nudzi się prędko. Więc skoro by się znudziło, to może przyszedł by czas by to wszystko odkręcać, i dać ludziom żyć, pomagać im, dać zdrowy owoc i zdrowe ziarno, dać ludziom zarobić, i pomóc w rozwoju i żyć w zgodzie w harmonii ze wszystkimi, pomagać sobie nawzajem, kraje na świecie w pełnej współpracy bez walki o monopol na świecie, bez mocarstw wywyższających się. Żyć i pomagać jeden drugiemu, otwarty handel, otwarty rynek. ALE NIEEE, TO NIE MOŻLIWE, ZDECHNĘ A NIKOMU NIE POMOGĘ I NIE DAM!

Portret użytkownika Turkraw

Tym siłom nie zależy na kasie

Tym siłom nie zależy na kasie i majętności tylko na Tobie. Trzeba zgnoić człowieka, zmieszać go z błotem, pokazać, że nie ma godności. Czym więcej dusz na manowcach tym lepiej.

P.S. Bieruńsko-lędziński jesteś?

Pozdawiam,

Portret użytkownika inzynier magister

Aż strach pomyśleć że oni są

Aż strach pomyśleć że oni są od teraz tuż za zachodnią granicą ! Są powazne programy dokumentalne które opowiadają na podstawie dokumentów III rzeczy hitlera że totalna wojna gospodarcza została zainicjowana przez hitlerowskich "biznesmenów" tuż po II wojnie ! mieszanaka GMO i zaawansowanej molekularnej chemii tuż za zachodnią granicą Polski może w przyszłości okazać się dla nas bardzo niebezpieczna ! " Znany bioetyk, przewodniczący prezydenckiej rady bioetycznej Leon Kass w jego książce: "Life, Liberty and the Defense of Dignity: The Challenges of Bioethics" ostrzega, że:

"...Ludzka natura, jej wnętrze, leży na stole operacyjnym, gotowa do dokonania na niej zmian, do eugenicznych i psychicznych "usprawnień", do całkowitego przeprojektowania. W przodujących laboratoriach akademicy i przemysłowcy (podkreślenie moje !) , nowi stwórcy, są w skryciu zadziwieni ich (własnymi) mocami, i w tajności udoskonalają ich nowe umiejętności, podczas gdy na ulicach ich emisariusze żarliwie ogłaszają post-ludzką nową erę, nową przyszłość. Dla tych wszystkich, którzy dbają o zachowanie naszego człowieczeństwa nadszedł czas by się temu przyjrzeć bliżej.."

http://popotopie.blogspot.com/2015/01/prawdziwy-wadca-pierscieni-czesc-ii.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj