Baterie rakietowe typu Patriot zostały dostarczone do Turcji

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Statek, na którego pokładzie znajdują się Natowskie systemy przeciwrakietowe typu Patriot, przybył w poniedziałek rano do tureckiego portu Iskenderun. Oznacza to, że na miejscu znalazły się juz wszystkie elementy systemu, który ma rzekomo zabezpieczyć Turcję przed atakiem z ogarniętej wojną domową Syrii.

 

Według tureckiej agencji prasowej Anadolu, system Patriot, został sprowadzony z Niemiec, i będzie zlokalizowany w południowo-wschodniej prowincji w Turcji, Kahramanmaras. Część systemów sprowadzona z Holandii zostanie rozmieszczona w prowincji Adana. W najbliższym czasie nastąpi rozładunek zasobników z bronią, które zostały wysłane do tego kraju decyzją NATO w celu obrony przed ewentualnym atakiem z terytorium Syrii.

 

Przypomnijmy, że Turcja w drugiej połowie listopada, poprosiła NATO o przydzielenie jej systemu obrony powietrznej Patriot w celu ochrony przed ewentualnym atakiem.  Rada NATO postanowiła o umieszczeniu rakiet 4 grudnia 2012. Pierwsza część systemu Patriot przybyła do Turcji w połowie grudnia.

 

Wszystkie sprowadzone przez NATO zestawy rakietowe zostaną rozlokowane na granicy turecko-syryjskiej. W sumie zostanie rozmieszczone sześć baterii rakiet, dwie z USA, dwie z Niemiec i dwie z Holandii.  Zgodnie z oczekiwaniami, wszystkie sześć baterii uzyska zdolność bojową pod koniec stycznia.  Mandat misji potrwa do 31 stycznia 2014 roku.

 

Rosja i Iran już teraz wyraziły swoją dezaprobatę dla tego, jak to nazwano "zakłócenia równowagi w regionie". Wojskowi irańscy w ostrych słowach przestrzegali przed groźbą wybuchu wojny światowej a Rosjanie stwierdzili, że NATO tą decyzją włącza się bezpośrednio w konflikt syryjski. Zapewne w odpowiedzi na rozmieszczenie systemu Patriot na Morzu Śródziemnym zaczęły się właśnie największe w historii manewry floty czarnomorskiej.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek

Padnie Syria to do 3 lat w

Padnie Syria to do 3 lat w większej części Europy nie będzie nikogo kto mógłby opłakiwać groby (zmarłych). Już teraz bandyci w mundurach polskiej armii walczą podkładając bomby w Syrii  dokładnie po to by za kilkanaście miesięcy wszelkie "demokratyczne szczekaczki" nawoływały do zrywu młodzierzy w obronie judeokatosatanistycznych wartości pod Armadeggonem. Tych samych dla których porywane i mordowane są dzieci w czarnych mszach w kazamatach bluźnic czy promowane pedalstwo jako "symbol nowoczesnej yewropejskiej rodziny". Wasza "wolna wola", wasz "świadomy wybór". Czyż nie?
 

Portret użytkownika stereo

raczej za pomocą S 75 dronów

raczej za pomocą S 75 dronów nie zestrzeliwali. te rakiety mają dość przestarzały układ kontrolno-naprowadzający więc skutecznie radzą sobie z celami stosunkowo mało zwrotnymi. natomiast amerykańskie drony są dość manewrowne więc Irańczycy używają przeciw nim bardzo dobrych rakiet Tor M1 rosyjskiej produkcji. jak każde mniejsze państwo rozwijające się  militarnie Iran korzysta z technologii większych mocarstw. zresztą rosyjski sprzęt jest wbrew pozorom bardzo dobry

Portret użytkownika admin

To sa jakies libijskie

To sa jakies libijskie rakiety, czyli pewnie rosyjskiej produkcji. Kiedyś kupiłem to zdjęcie i dzisiaj je po prostu znowu wykorzystałem. Nie posiadam zdjęcia zestawu Patriot, jeśli ktoś ma takie zdjęcie i ma do niego prawa autorskie to prosze podesłać, wtedy podmienię ilustrację.

Strony

Skomentuj