Bateria origami potrafi tworzyć energię elektryczną z bakterii

Kategorie: 

Źródło: Binghamton University
Naukowcy wciąż prezentują swoje nowe, wręcz rewolucyjne pomysły na baterie, jednak wiele z nich raczej nie ujrzy światła dziennego w najbliższym czasie. Wszystkie te wynalazki pozostają na etapie projektu. Podobnie jest w przypadku nowej giętkiej baterii z papieru, która jest samowystarczalna - potrafi tworzyć energię z bakterii.

 

Ta papierowa bateria jest biodegradowalna, tania w produkcji (kosztuje tylko kilka centów) i może znaleźć zastosowanie w urządzeniach, które wymagają bardzo małych ilości energii. Skonstruowana bateria origami potrafi generować energię rzędu kilku mikrowatów.

 

Co prawda wynalazek ten raczej nie będzie posiadał zbyt wielu zastosowań ale sposób w jakim produkuje energię jest naprawdę warty uwagi. Twórca tego urządzenia, Seokheun Choi wyjaśnił, że bateria "żywi się" bakteriami, które można znaleźć nawet w brudnej wodzie. Wystarczy że papier zostanie nasączony wodą i bateria zacznie produkować energię.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/skonstruowano-elastyczna-baterie-origami-napedzana-bakteriami

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zefel Retinger

Technologia czystej i

Technologia czystej i darmowej energii jest już dawno. Nie możemy jej jednak wprowadzić gdyż miliony zatrudnione przy wytwarzaniu energii stały by się zbędne a utworzenie tak gigantycznej liczby etatów w urzędach i innych instytucjach nie produkcyjnych jest niemożliwe. Są wiec dwa rozwiązania stopniowe rezygnowanie z węgla, ropy, gazu, atomu bądź masowa redukcja populacji. Który sposób lepszy? Strajki, protesty czy może lepiej globalna wojna...

Skomentuj