Baszar Assad zatwierdził plan użycia broni chemicznej, twierdzą USA

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Beshr Abdulhadi/CC BY 2.0

Dyktator Baszar Assad, jak piszą o nim zachodnie media, jest spragniony krwi niewinnych Syryjczyków do tego stopnia, że mimo wszelkich gróźb zamierza użyć broni chemicznej w gęsto zaludnionej muhafazie Idlib. Jednocześnie te same media, powołując się na dane amerykańskiego wywiadu twierdzą, że tzw. rebelianci i terroryści z al-Kaidy nie przygotowują żadnych ataków chemicznych, dlatego jeśli ktoś zagazuje ludzi to z całą pewnością będzie to syryjska armia.

 

Planowana ofensywa na ostatni bastion islamskiej opozycji w Idlib weszła w pierwszą fazę. Od kilku dni, pozycje rebeliantów są intensywnie bombardowane przez Rosję i Syrię. Wkrótce najprawdopodobniej dojdzie do ataku lądowego. Zachód cały czas próbuje zniechęcić do tej ofensywy wskazując, że Iran, Rosja i Syria wywołają wielką falę imigrantów, która zaleje Turcję, a potem być może też Europę. Jednak gdy żadne ostrzeżenia nie pomogły, Stany Zjednoczone zaczęły grozić atakiem.

Anonimowi amerykańscy urzędnicy twierdzą, że Baszar Assad zatwierdził już plan użycia broni chemicznej na Idlib. Wygląda to tak, jakby atak USA na Syrię był już tylko kwestią czasu. Co więcej, urzędnicy obecnie zastanawiają się, jaką konkretnie decyzję należy podjąć w przypadku ataku chemicznego, który „z całą pewnością” dokonają krwawi żołnierze Assada, a nie islamskie gołąbki pokoju – czy będzie to uderzenie na siły rządowe, czy też na wojska irańskie i rosyjskie, co mogłoby wepchnąć mocarstwa w otwartą wojnę.

 

Swoją cegiełkę do tego konfliktu dołożył serwis YouTube, który właśnie teraz, gdy Syria przygotowuje się do odzyskania terenu okupowanego przez islamistów, zablokował wszystkie kanały należące do rządu oraz lokalnych mediów. Oczywiście kanały rebeliantów pozostają aktywne. Można odnieść wrażenie, że cenzurę nałożono właśnie w oczekiwaniu na zbliżającą się prowokację chemiczną.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika NIEDŹWIEDŹ

USA i żygi nie moga znieśc

USA i żygi nie moga znieśc tego ze przegrali z Assadem, czyli prawowitym prezytentem wolnego kraju SYRIA, dlatego zmiota ten kraj z powierzchni ziemi obarczjąc o to winą Rosje ,która robi wiele dobrego w tamtym rejonie. Gdzies kiedyś czytałem że jeśli upadnie Syria, to z nią upadnie cały świat. A no i wszystkiego najlepszego dla pana Baszra al Assada z okazji urodzin. Życze mu wytrwałości w walce z parchami żygowskimi o wolność Syrii.

Portret użytkownika Mojeimię44

Syria ma związek z żydamu.

Syria i jej wojna to sprawka żydow. Żydzi  chcą wybudować trzecią świątynie szatana bo znalazł się czerwony cielak którego nieskażona krew ma oczyścić zbezczeszczone miejsce świątyni. Druga sprawa to sprawa srebrnej monety którą wypuścili żydzi do zbiórki pieniędzy na ową świątynie na której to monecie widnieje sam Trump przyciemniający swoim pięknem samego Cyrusa Wielkiego. Z tą srebrną monetą to tradycja. Na pierwszą i drugą świątynie też tak zbierali pieniądze.  Ostatni szatan schodzi na ziemię. Co ma z tym wspólnego Syria? Apokalipsa. Zanim zejdzie szatan Syria ma być zmieciona z powierzchni ziemi. Wszystko sie zgadza. Antychryst nadchodzi. Pamiętajcie to nie jest zwykły czerwony cielak to cielak wyhodowany w instytucie religijnym utworzonym po to by przygotować tego cielaka specjalnie dla świątyni. Pierwszy film zachęca do płacenia na stworzenie takiego cielaka

https://youtu.be/nHnjOiagh-g

Drugi, że im sie udało

https://youtu.be/mOMH2qY6RCY

A tu macie filmik o Trumpie i porównaniu go do Cyrusa oraz o monecie. Cyrus pozwolił żydom wybudować (chyba) drugą świątynie a Trump pozwala im na trzecią. 

https://youtu.be/zVYMDJq1oZM

Od siebie jeszcze dodam, że Trump w tym filmie powyżej wypowiadając się o Izraelu cały czas pokazuje palcami symbol masonów i illuminatów czyli trzy szustki. Czy to zbieg okokoliczności? Nie wiem. Jednak jest tyle znaków, że żyjemy w czasach ważnych, że nie sposób nie zauważyć.  Coś na pewno dzieje sie z polem magnetycznym ziemi. Widać to chociażby po cofających się oceanach. Poniżej macie filmik gdzie koleś próbuje te wszystkie anomalie jakoś racjonalnie wytłumaczyć. Czy mu się udało oceńcie sami.  Do następnego. 

https://youtu.be/ogN-YlhCPkk

Portret użytkownika antysystemita

Zdrowia, siły i długich lat

Zdrowia, siły i długich lat życia, albowiem w głębokiej dupie mamy co twierdzą pejsy z usraela. Na szczęście czas żydłackiego łajdactwa dobiega powoli końca i niech ścierwa szczezną w wiecznym ogniu piekła.

Portret użytkownika pkp

Zawsze mnie to troche

Zawsze mnie to troche zaskakuje i bawi, ze niektórzy komentujący tak mocno sie spinają. Amerykanie prowadza po prostu własna grę, tak jak to robią rosjanie i tyle. Ataku może i USA dokona po tej prowokacji ale znowu powie rosjanom, gdzie i co bedą atakować. Nie ma co sie przejmować, bo ofensywa armii syryjskiej nie jest zagrożona, chyba że Syryjczyc zaczną atakować pozycje wojsk USA. No to wtedy lepiej dla nich żeby rosjanie odpalli te S400 bo skończą ja ci najemnicy co to już raz próbowali i za dobrze to sie nie skończyło.

Strony

Skomentuj