Baszar Assad nazwał Donalda Trumpa "marionetką ukrytego rządu"

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

Podczas ostatniego wywiadu udzielonego brazylijskiej telewizji teleSUR prezydent Syrii powiedział, że amerykański przywódca nie sprawuje realnej władzy i jest tylko marionetką w rękach ukrytego rządu.

 

Baszar Assad przypomniał wypowiedzi Donalda Trumpa podczas kampanii wyborczej w USA. Ówczesny kandydat na prezydenta zapowiadał, że jeśli wygra to Stany Zjednoczone porzucą politykę interweniowania w inne państwa. Zdaniem Assada, Trump złamał swoją obietnicę wyborczą 6 kwietnia podczas ataku rakietowego na syryjską bazę wojskową w Homs, gdy cały świat zachodni jednogłośnie oskarżył siły rządowe o użycie zakazanej broni chemicznej.

 

Prezydent Syrii powiedział, że Trump zmienił swoją retorykę i podporządkował się wytycznym ukrytego rządu; nie posiada własnej polityki i podejmuje decyzje, które zostały podjęte przez agencje wywiadowcze, Pentagon, wielkie koncerny zbrojeniowe, firmy naftowe oraz instytucje finansowe.

"Z tego powodu jest to nierealistyczne oraz kompletna strata czasu aby oceniać politykę zagraniczną amerykańskiego prezydenta, bo mógłby coś powiedzieć, ale ostatecznie zrobił to co narzuciły mu te instytucje. To nic nowego. Taki stan rzeczy ma miejsce w amerykańskiej polityce od dekad."

Baszar Assad dodał, że choć jego rząd i siły zbrojne zostały oskarżone o użycie gazów bojowych, zwrócił się do Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej aby wysłała swój zespół i przeprowadziła śledztwo w tej sprawie, lecz Stany Zjednoczone za każdym razem blokowały tę inicjatywę.

"Stany Zjednoczone zawsze starają się kontrolować wszystkie państwa na świecie bez wyjątku. Nie akceptują sojuszników, bez względu na to czy są to państwa rozwinięte, takie jak w zachodnim bloku, czy inne kraje na świecie. To dlatego dzieje się tak w Syrii, Korei, Iranie, Rosji, być może również w Wenezueli. Ma to na celu przywrócenie amerykańskiej hegemonii na świecie ponieważ oni wierzą, że ta hegemonia jest zagrożona, co konsekwentnie zagraża interesom amerykańskiej ekonomii i elicie politycznej".

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (7 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ąę

Rudzielec ma tego świadomość,

Rudzielec ma tego świadomość, wie ,że pewnej granicy nie może a właściwie nie chce przekroczyć-przecież ma swoje geszefty w Israel, a jego córka poślubiła starozakonnego milionera.Wypłynął dzięki głosom biednych Jankesów i systemowi głosowania. A to że "biedni Jankesi" naprawdę istnieją można się przekonać oglądąjąc program "GWIAZDY LOMBARDU" kiedy biedacy z Las Vegas przychodza z jakimiś duperelami żeby je sprzedać w lombardzie za 10-20 dollars.Faktem też jest, że najbogatsi Jankesi są o wiele bardziej bogaci od najbogatszych Ełropejczyków, i płacą o wiele mniejsze podatki niż np. Szwedzi czy Niemcy. Mentalność Jankesów niestety nie nadąża za wzrostem możliwości ekonomicznych i technologicznych.Przeciętny Jankes pracuje o wiele więcej niż przeciętny EU(ropejczyk) np. Grek albo Hiszpan  i uważa to za zupełnie normalną sytuację.

 

Portret użytkownika anonim

Baszar al Asad na pewno jest

Baszar al Asad na pewno jest bardzo wiarygodny, wszyscy powinni mu wierzyć, wszystko co powie on jest prawdą, a to co powie "Zgniły Zachód" to kłamstwo, ukartowane łgarstwo. Ludzis!
Zacznijmy wierzyć Kim Dzong Unowi, Ajatollahom, Asadom, Putinom i innym watażką bo oni znają prawdę objawioną..... Aha i Ziemia jest płaska.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Taa. A kwatera główna NATO ma

Taa. A kwatera główna NATO ma być przeniesiona do Poznania. Ciekawe dlaczego? Bo wygląda mi to na wprowadzanie obcych wojsk na teren Polski. Cichcem, boczkiem, pod płaszczykiem "konieczności wynikającej z okoliczności". I ustawa 1066 czeka na wdrożenie. Zaraz jak Jaruś zostanie, również z konieczności, premierem, bo beatce stan zdrowia nie pozwoli na sprawowanie urzędu.

9325

Portret użytkownika Jony5

3 miesiące to jak dla mnie

3 miesiące to jak dla mnie rekord, markę donald, myszka miki itp trzeba omijać z daleka. Nawet trampki marki jarosław potrzebowały roku a i tak jeszcze w nich niektórzy chodzą ale to z powodu umysłowego lenistwa pójścia do sklepu po nową parę.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj