Bardzo zła pogoda nęka południową Europę od Grecji po Bułgarię

Kategorie: 

Pogoda nie rozpieszcza ostatnio Europejczyków. Teraz szczególnie dolegliwa stała się dla południa naszego kontynentu. Na skutek ulew i burz ucierpiała szczególnie Grecja, Turcja i Bułgaria.

 

Najpierw zaatakował cyklon, który wyrządził sporo szkód i spowodował poważne skutki dla mieszkańców stolicy Grecji. Szczególnie dotknięte obszary zostały całkowicie zalane. Pod wodą znalazły się drogi, domy i parki. Silny wiatr łamał i wyrwał z korzeniami drzewa, a strumienie rwącej wody wlekły za sobą zaparkowane samochody.

 

Niebezpieczny front pogodowy dotarł również do zachodniej Turcji.  Przyniósł tam ze sobą ulewne deszcze na terenie całego regionu kraju Egejskiego. Po ulewnych deszczach zalane zostały Izmir, Aydin, Marmaris i Bodrum. Wielkim ulewom towarzyszą silne porywiste wiatry. Ulice miast zostały przekształcone w głębokie rzeki.

 

Na miasto Marmaris spadła dosłownie ściana deszczu. Opady były tak intensywne, że zaledwie w 20 minut ulice i skrzyżowania zostały całkowicie zalane. Według lokalnych meteorologów na Marmaris spadło 67 litrów deszczu na metr kwadratowy. Według prognoz ulewne opady potrwają jeszcze przynajmniej do niedzieli.

 

Równie trudna sytuacja panuje w pięciu południowo-zachodnich regionach Bułgarii. Poinformowano, że maksymalny poziom ryzyka istnieje ze względu na obfite opady śniegu i ulewne deszcze, które spowodowały już zablokowanych dróg i zerwanie linii energetycznych.

 

Do tej pory w Bułgarii bez prądu pozostają dziesiątki tysięcy rodzin. W regionie Gabrowo i Burgas ogłoszono stan wyjątkowy. Ze względu na zagrożenie powodzią ewakuowano setki ludzi.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zbych

Powinna sie skonczyć

Powinna sie skonczyć dominacja USA oni niszcza wszystko generują wiecej zła niż dobra. Nie mam nic do mieszkanców ale do urzędników i sztabu wojskowego oni za nic maja ludzi. Bez niczyjej zgody wprowadzają w zycie HAARPa i klamia ze to dla celów naukowych badawczych. Nic sami nie wymyslili wszyskie technologie to nie ich dzielo kradna przekupuja naukowcow itp. Wystarczy poczytac historie. Tylko zapomnieli o jednym ze tym HAARPem juz aktywowali ich wulkanik co ich rozwali ta technologia jeszcze nie jest w pelni kontrolowana zreszta tak samo jak energetyka jądrowa co mielismy nie raz okazje sie przekonać. Takze nasze dzieci dowiedza sie moze. Naokowcy to istoty krotkowroczne nie widza tej technologii w szerszym spektrum widza to inni naukowcy ale coz z tego skoro to wojskowy projekt.

Portret użytkownika Fila

Turcja nie nalezy do UE a tez

Turcja nie nalezy do UE a tez ją powodzie gnębią a nasze np 1997 roku? Coś tu nie zgadza. Najlepiej mieć na kogoś zwalić i znaleźć proste wytłumaczenie tego czego nie rozmumiemy. Ciepła jesień - HAARPa podkręcili, chmury typu Cirrus i zjawiska optyczne typu iryzacja czy halo - pryskaja, ulewy na południu Europy - winna temu Unia. A wystarczy się troszke pouczyć zamiast wymyslac takie głupoty. To powrót do dawnych czasów - czegoś nie rozumiemy, to pewnie sprawka bogów lub demonów.

Skomentuj