Bardzo silne trzęsienie ziemi w okolicy Vanuatu

Kategorie: 

Źródło: GFZ Potdsdam

W obrębie Pacyficznego Pierścienia Ognia znowu doszło wczoraj do silnego zjawiska sejsmicznego. Tym razem zatrzęsło w okolicach Vanuatu, a magnituda wstrząsu doszła do poziomu 6,8 stopni w skali Richtera.

 

Epicentrum zlokalizowano 84 km od stolicy wyspiarskiego kraju, Port Vila. Wstrząs zarejestrowano 218 km pod dnem morskim. Głównie z tego powodu skutki tego zjawiska nie były niszczące dla zamieszkujących w promieniu 100 km około 73 tysięcy ludzi.

Źródło: USGS

Nie zanotowano ani tsunami, ani uszkodzeń budynków. Eksperci ostrzegają jednak, że wciąż istnieje ryzyko wystąpienia wstrząsów wtórnych oraz osuwisk, które mogą stworzyć dodatkowe i nieoczekiwane zagrożenie dla mieszkańców Vanuatu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj