Bardzo silne trzęsienie ziemi w Indonezji. Ogłoszono ostrzeżenie przed tsunami

Kategorie: 

Źródło: USGS

Na Morzu Moluckim, w pobliżu Indonezji, doszło do niebezpiecznego trzęsienia ziemi o sile nawet 7,4 stopni w skali Richtera. Od razu wystosowano ostrzeżenie przed tsunami. 

Do silnego wstrząsu doszło wczoraj okolo godziny 16:17 czasu uniwersalnego. Niektóre instytuty gwofizyczne podają, że magnituda wstrząsu wyniosła od 7,1 do 7,2 w skali Richtera. Głębokość zjawiska to około 60 km pod ziemią. 

Początkowo spodziewano się, że w promieniu 300 km od trzęsienia, można się spodziewać fal tsunami, ale ostatecznie do tego nie doszło. Szacuje się, że wstrząsy były odczuwalne dla okolo 760 tysięcy mieszkańców okolicznych wysp, 

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"Bardzo silne trzęsienie

"Bardzo silne trzęsienie ziemi" Tak bardzo żeśmy się już obtrzaskali z tym CZĘSTYM określeniem,że nikt go już nie kojarzy z nadchodzącą apokalipsą dla wszystkich.Ta zaś jest tuż za progiem roku 2012 Ale ten zaś już dawno był i co ?! Co, to się dopiero okaże.

Skomentuj