Bardzo silne trzęsienie ziemi odczuwalne w dużej części Azji

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Dzisiaj około godziny 10:44 czasu uniwersalnego, na granicy Pakistanu i Iranu doszło do bardzo silnego trzęsienia ziemi o magnitudzie około 7,7 stopnia w skali Richtera. Istnieją uzasadnione obawy, że w jego wyniku śmierć poniosło bardzo wiele osób.

 

Głębokość wstrząsów to około 95 kilometrów pod ziemią. Według doniesień mediów hinduskich trzęsienie było odczuwalne w New Delhi. Mieszkańcy odczuwają tam wstrząsy od czasu do czasu, ale tym razem były wyjątkowo silne. Według świadków drżenie trwało około 10 sekund a następnie wszyscy w panice wybiegali z budynków.

Trzęsienie było mocno odczuwalne w Iranie. Władze spodziewają się setek zabitych w południowych prowincjach kraju. Wstrząs był odczuwalny również w innych państwach z okolicy Zatoki Perskiej. Nie jest przesadą stwierdzenie, że trzęsienie ziemi było odczuwalne w większej części kontynentu azjatyckiego.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika mister

Mlodas dziecko i

Mlodas dziecko i glupias.
Problem z HAARP polega między innymi na tym, że ten ogromny i kosztowny projekt nie jest finansowany ze środków uczelni wyższych lecz przez wojsko. Można zatem przypuszczać, że armia nie byłaby szczególnie zainteresowana inwestowaniem ogromnych ilości pieniędzy w czysto naukowy projekt, z którego nie będzie żadnych militarnych korzyści. Co więcej, jak przekonali się badacze kręcący film dokumentalny poświęcony stacji, teren obiektu jest bardzo silnie strzeżony, a wstęp mają jedynie osoby upoważnione. Można oczywiście „załapać się” na dni otwarte – mają one miejsce raz na dwa lata.
Dlaczego HAARP jest aż tak potężna?

Tworzone przez nią pole elektromagnetyczne może być nakierowane zarówno w ziemię, wywołując drgania płyt tektonicznych, czego skutkiem jest wspomniane wcześniej trzęsienie ziemi, jak i w niebo, powodując nagłe tworzenie się chmur, zmiany pogody, które mogą prowadzić nawet do wywołania tornada. Zdaniem osób śledzących to „alternatywne” zastosowanie HAARP, huragan „Katrina”, który zrównał z ziemią praktycznie cały Nowy Orlean, był wywołany właśnie przez tą niezwykłą broń.
 

Portret użytkownika mdf

Koniec swiata, nibiru,

Koniec swiata, nibiru, szaraki, niemcy z antarktydy? Raczej wszystko na raz:)
Sory, ale dla mnie to "odwet" za wczorajsze bomby w bostonie. Dzisiaj nie jest problemem wywolanie trzesienia. Smierdzi konspirą. Bardziej niz koncem swiata.

Strony

Skomentuj