Bardzo silne trzęsienie ziemi na granicy Meksyku i Gwatemali - są ofiary

Kategorie: 

Źródło: twitter / @CBMDEPTAL

Graniczny region Meksyku i Gwatemali doświadczył dzisiaj silnego trzęsienia ziemi. W jego wyniku śmierć poniosły przynajmniej 3 osoby.

 

Wstrząsy, które początkowo sklasyfikowano jako 7,1 stopni ostatecznie miały 6,9 w skali Richtera. Trzęsienie ziemi wystąpiło dokładnie 7 lipca o 11:23 czasu uniwersalnego.

Głębokość epicentrum wyniosła około 60 km pod ziemią. Było ono oddalone o 2 km od meksykańskiej miejscowości Puerto Madero (10 tyś.mieszkańców) i 29 km od Ciudad Tecun Uman (11 tyś. mieszkańców)w Gwatemali. W obrębie 100 km od epicentrum mieszka 2,8 miliona ludzi.

Dwie ofiary śmiertelne wystąpiły w Gwatemali a jedna w Meksyku. W całej okolicy doszło do bardzo wielu osuwisk. Najwięcej poszkodowanych zostało rannych w wyniku zawalających się budynków.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroSkomentuj